Obrazy słowne, czyli symbole Sabiańskie – BYK

Obrazy słowne, które są opisem kolejnych stopni znaków zodiaku, to nic innego jak Symbole Sabiańskie. Każda z opisanych scen, a jest ich po 30 w każdym stopniu każdego znaku, jest realistyczna, działa na wyobraźnię, inspiruje i swoją symboliką dociera do najgłębszych zakamarków podświadomości. Symbole Sabiańskie powinniśmy interpretować indywidualnie, wewnątrz siebie, bo tylko wtedy będziemy w stanie wyciągnąć z nich jakąś wartość i znaczącą informację. Dla każdego symbol sabiański będzie czymś innym, bo każdy opiera się na indywidualnych doświadczeniach i swoich osobistych lekcjach i to one są filtrem, przez który przechodzą symbole.

Omawialiśmy już Symbole Sabiańskie w ujęciu astrologicznym oraz sprawdzaliśmy ich właściwości wróżebne (wszystko możesz przeczytać tutaj).

Sprawdź również, co oznaczają Symbole Sabiańskie w znaku Barana.

Źródło: unsplash.com

SYMBOLE SABIAŃSKIE  – BYK

1 stopień. Czysty górski potok. Wskazuje na czystą, nieskażoną i spontaniczną manifestację własnej natury.

2 stopień. Burza z piorunami. Wskazuje na kosmiczną siłę zdolną do transformacji swojej naturalnej egzystencji.

3 stopień. Schody zrobione z natury wiodą do trawnika pełnego kwitnących koniczyn. Wskazuje na stopniową ekspansję indywidualnej świadomości po przeżyciu wspaniałego doświadczenia.

4 stopień. Dzban ze złotem na końcu tęczy. Wskazuje na bogactwo osiągnięte przez połączenie dwóch natur – nieba i ziemi.

5 stopień. Wdowa stojąca nad otwartym grobem. Wskazuje na nietrwałość wszystkich materialnych i społecznych więzi oraz trudność w ich utrzymaniu.

6 stopień. Most wspornikowy nad głębokim wąwozem. Wskazuje na przezwyciężenie trudności dzięki grupowej współpracy.

7 stopień. Samarytanka przy rodowej studni. Wskazuje na spotkanie tradycji i rytuałów z przeszłości oraz młodego, twórczego ducha symbolizującego przyszłość.

8 stopień. Sanie na ziemi nie pokrytej przez śnieg. Wskazuje na umiejętność przewidywania i przygotowywania się na spodziewane warunki.

9 stopień. Udekorowana świąteczna choinka. Wskazuje na umiejętność wytwarzania wewnętrznej radości w ciężkich chwilach.

10 stopień. Pielęgniarka Czerwonego Krzyża. Wskazuje na połączenie się w głębokim współczuciu.

11 stopień. Kobieta podlewająca kwiaty w swoim ogrodzie. Wskazuje na rozwój umysłu, na którym oparta jest świadomość własnego ego.

12 stopień. Młoda para oglądająca wystawy sklepowe. Wskazuje na fascynację młodzieńczego ego wytworami jego kultury i chęć eksplorowania dorobku wieków.

13 stopień. Tragarz dźwigający ciężki bagaż. Wskazuje na samo-mobilizację dla społecznej korzyści.

14 stopień. Dzieci bawią się na plaży w czasie, kiedy skorupiaki po omacku pełzają na skraju wody. Wskazuje na powrót do prostych radości w celu ponownego nabrania sił życiowych.

15 stopień. Z głową nakrytą cylindrem, ciepło ubrany człowiek stawia czoła burzy. Wskazuje na odwagę potrzebną, by stawić czoła kryzysom wywołanym przez społeczną ambicję.

16 stopień. Staremu nauczycielowi nie udaje się zainteresować swoich uczniów tradycyjną wiedzą. Wskazuje na nieodpowiedniość wiedzy przeszłości w czasie kryzysu.

17 stopień. Symboliczna walka mieczy i pochodni. Wskazuje na zrywanie poszukiwacza z zależnością od przeszłości, staje się on wojownikiem w odwiecznej Wielkiej Wojnie.

18 stopień. Kobieta, która wietrzy torbę w otwartym oknie swojego pokoju. Wskazuje na oczyszczenie świadomości ego ze zbędnych i szkodliwych informacji.

19 stopień. Nowy kontynent wyłaniający się zza oceanu. Wskazuje na przypływ nowych możliwości po kryzysie, na które warto się przygotować.

20 stopień. Grupa obłoków jak na skrzydłach płynie po niebie. Wskazuje na świadomość działania sił duchowych w życiu codziennym.

21 stopień. Palec wskazujący linijkę tekstu w otwartej księdze. Wskazuje na uczenie się rozpoznawania tego, co w twojej kulturze i religii jest ważne dla ciebie osobiście.

22 stopień. Biały gołąb lecący nad wzburzonymi wodami. Wskazuje na duchową inspirację, która przychodzi do jednostki w momencie przezwyciężania kryzysu.

23 stopień. Sklep jubilerski pełen drogocennych klejnotów. Wskazuje na społeczne potwierdzenie naturalnej doskonałości.

24 stopień. Indiański wojownik dziko pędzący na koniu, ludzkie skalpy wiszą mu u pasa. Wskazuje na agresywność ludzkich instynktów, gdy walczą o swą ziemską bazę operacyjną.

25 stopień. Wielki park publiczny. Wskazuje na pielęgnowanie naturalnych energii w celu ich wspólnego używania i rekreacji.

26 stopień. Hiszpański młodzian śpiewa serenadę swojej ukochanej. Wskazuje na rytualizację jednostkowych pragnień.

27 stopień. Stara Indianka sprzedająca przechodniom wyroby spod swej ręki. Wskazuje na pokojowe dostosowanie się do zbiorowych potrzeb.

28 stopień. Kobieta po okresie przekwitania doświadcza nowej miłości. Wskazuje na zdolność człowieka do wyrastania w świadomości i uczuciach ponad biologiczne ograniczenia.

29 stopień. Dwaj szewcy pracujący przy stole. Wskazuje na dwoisty charakter ludzkiego rozumienia w dojrzałym i doświadczonym ujęciu.

30 stopień. Paw paradujący po tarasie starego zamku. Wskazuje na prezentację odziedziczonych darów i noszenie ich z dumą.

Może cię również zainteresować: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródło:
astrowiki.eu/index.php?title=Sabian_Symbols
integra.wordpress.com/2007/09/02/symbole-sabianskie-wyrocznia-xxi-wieku/
sabian.org/sabian_symbols.php

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *