Moc Kamieni: Obsydian – dymiące zwierciadło

Obsydian jest naturalnie występującym w przyrodzie szkłem. Tworzy się, gdy ekstremalnie gorąca magma bardzo szybko zastyga. Ze względu na działanie różnych minerałów w nim zawartych, kolor obsydianu może być czarny, ciemno-czerwony, zielono-brązowy, choć istniej też tzw. obsydian śnieżny. Przypisanym mu żywiołem jest ogień, a planetą Saturn.

Starożytni Aztekowie przypisywali obsydian bogowi Tezcatlipoca (pol. Dymiące Zwierciadło), który brał udział w stworzeniu świata. Był on władcą nocnego nieba, ciemności, północy oraz uosobieniem zmiany, którą niesie za sobą konflikt. Potrafił podróżować do świata zmarłych, a lustro z obsydianu było jego nieodłącznym towarzyszem.

Choć Aztekowie stosowali lustro głównie do dywinacji, niektóre legendy donoszą, że czarnoksiężnicy używali go do rytuałów czarnej magii i podróży między światami. Ze względu na swoje właściwości, obsydian jest kamieniem często używanym w rytuałach podczas Samhain. Osoby, które stosują kule kryształowe do dywinacji i nie osiągają dobrych rezultatów z kryształem górskim, mogą zastosować kulę z obsydianu. Noszony na co dzień zwiększa zainteresowanie naukami ezoterycznymi.

obsydian

źródło: www.onyxwroclaw.pl

Gdy potrzebujesz uziemienia

Obsydian ma właściwości uziemiające i z powodzeniem może być używany, gdy nie potrafimy zapanować nad naszym życiem ziemskim, odczuwamy zmienne nastroje lub za bardzo oddaliśmy się duchowym wędrówkom. Aby poczuć uziemienie, wystarczy przez chwilę trzymać obsydian w rękach lub położyć bose stopy na dwóch kamieniach, najlepiej płaskich i wypolerowanych.

Gdy potrzebujesz ochrony

Jest bardzo skuteczny we wszelkich rytuałach ochronnych, zabezpiecza dane miejsce przed dostępem negatywnych energii. Do tego celu stosowało się kiedyś wyrzeźbione strzały. Działanie obsydianu jest silne i szybkie, dlatego też powinien być zawsze stosowany z ostrożnością. Choć jest kamieniem ochronnym i pochłania negatywne energie, potrafi również uwolnić negatywne, pesymistyczne myśli i emocje, które są w nas głęboko zakorzenione. Jeżeli jesteś gotowy na jego działanie, nie boisz się spotkać z demonami przeszłości i nie boisz się prawdy, to jest to kamień dla ciebie.

Dla zdrowia

Obsydian aktywuje czakrę podstawy. Potrafi usuwać również choroby, które jeszcze nie pojawiły się w ciele fizycznym, usuwając blokady energetyczne. Pozwala także dojść do przyczyn choroby. Można go używać do oczyszczenia organizmu z toksyn, stymuluje nasz układ trawienny. W tym celu najlepiej naenergetyzować wodę obsydianem. Przyniesie ona ulgę również we wszelkich kłopotach żołądkowych. Wspomaga wchłanianie się witamin i minerałów. Obsydian pomaga pozbyć się bólów stawów, napięć mięśni. Jest bardzo skuteczny we wspomaganiu leczenia reumatyzmu i artretyzmu. Symbolicznie usuwa stare, skostniałe blokady, z którymi borykamy się od lat, lub które wyparliśmy do podświadomości nie chcąc się z nimi mierzyć.


Jeżeli czujesz, że potrzebujesz w swym życiu energii obsydianu, możesz go kupić pojedynczo lub w jednym ze specjalnych zestawów minerałów w naszym sklepie

obsydian


Obsydian śnieżny

Obsydian śnieżny, czyli czarny obsydian delikatnie zakrapiany białymi krystalitami przypominającymi płatki śniegu (ang. snowflake obsidian), jest szczególnie zalecany w żałobie i depresji. Pomaga w pogodzeniu się ze stratą i wyzwala pozytywne myślenie. Zalecany jest jako amulet dla osób, którym brakuje asertywności. Chroni je przed negatywnym wpływem i wykorzystaniem przez innych oraz dodaje odwagi. Stosowany jest również w leczeniu chorób skóry, pomaga oczyścić cerę.

Łza Apacza

Łza Apacza jest obsydianem o okrągłym, sferycznym kształcie. Posiada wszystkie właściwości obsydianu, a osobie, która go nosi zapewnia szczęście. Nazwa wywodzi się od legendy. Plemiona Apaczów, zamieszkujący niegdyś góry Pinal w Arizonie, weszły w konflikt z tamtejszą ludnością najeżdżając ich osady i kradnąc bydło. Żołnierze Kawalerii Stanów Zjednoczonych postanowili zemścić się i zaatakować niczego niespodziewające się plemię. Pierwszych 50 Apaczów z 75 wojowników z plemienia zginęło od kul. Reszta z nich, nie chcąc umrzeć z rąk oprawców, zdecydowała się skoczyć z klifu. Wraz z wojownikami zginął duch walki całego plemienia. Jedna wersja legendy mówi o tym, że Wielki Ojciec, widząc opłakujące zmarłych kobiety, zamknął ich łzy w skałach obsydianu znajdujących się w górach Pinal. Nikt, kto posiada ten kamień, nie uroni już więcej ani jednej łzy i spotka go szczęście we wszystkich przedsięwzięciach. Druga wersja legendy mówi, że to właśnie czarne łzy kobiet Apaczów utworzyły obsydian uderzając o ziemię, aby na zawsze przypominał on wszystkim o tej wielkiej stracie.

Zuzanna Jenssen

Źródło legendy o Łzy Apacha: www.firstpeople.us

fot. www.ionaieilis.pl.tl

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram