Proste 5-minutowe ćwiczenia, aby łatwo otworzyć każdą czakrę indywidualnie

Czakry to centra energetyczne w ciele. Kiedy każda czakra jest otwarta i działa prawidłowo, łatwiej jest wejść w bieg życia i czerpać z każdego dnia to, co najlepsze. Posiadanie otwartych czakr skutkuje większą życiową energią, lepszym nastrojem i zdolnością do cieszenia się życiem.

Każda z siedmiu czakr jest odpowiedzialna za inny aspekt twojego istnienia. Ponieważ każda czakra jest inna, każda powinna być otwarta i oczyszczona. Poznaj proste ćwiczenia, które otworzą i zharmonizują każdą z czakr indywidualnie.

CZAKRA KORZENIA (CZERWONA)

Czakra korzenia, pierwsza czakra główna, jest odpowiedzialna za twoją zdolność do poczucia bezpieczeństwa na tym świecie. Kiedy jest otwarta, czujesz się uziemiony, połączony ze światem i ludźmi w nim, oraz pewny, że wszystko będzie w porządku.

Kiedy jest zamknięta lub niezrównoważona, może wywoływać wiele strachu i niepokoju. Możesz odczuwać brak energii i skupienia w życiu.

Równoważenie wzrostu korzenia: Najłatwiejszym sposobem zrównoważenia czakry korzenia jest uziemienie. Jeśli jest ciepło, wyjdź na zewnątrz i stań boso na ziemi lub znajdź drzewo, aby usiąść obok z plecami opartymi na pniu. Jeśli wyjście na zewnątrz nie wchodzi w grę, stań pewnie na podłodze lub usiądź przy ścianie. Wyobraź sobie, że twoje stopy zapuszczają korzenie i wchodzą w głąb Ziemi, łączą się i scalają z nią, by nakarmić się jej energią. Pozwól tym ziemskim powiązaniom przypomnieć ci, że jesteś bezpieczny. Powiedz to głośno: „Jestem bezpieczny”.

CZAKRA KRZYŻOWA (POMARAŃCZOWA)

Twoja czakra krzyżowa (sakralna) jest centrum pasji, radości i twórczej energii. Jej wibracja motywuje cię do otwarcia się na nowe doświadczenia i wszystko, co życie ma do zaoferowania. Kiedy jest zrównoważona, czujesz, że żyjesz i cieszysz się prostymi przyjemnościami, jakie oferuje życie.

Jeśli ta czakra jest zamknięta, blokuje twój twórczy przepływ energii. Możesz czuć się odrętwiały i zamknięty; możesz bać się intymnego kontaktu z inną osobą.

Autentyczna ekspresja: Aby otworzyć tę czakrę, musisz przypomnieć sobie, co to znaczy być w pełni żywym. Udaj się w bezpieczne i komfortowe miejsce, w którym możesz być sam i będziesz miał pewność, że nikt ci nie przeszkodzi. Praktykuj emocjonalne katharsis lub pozbądź się intensywnych emocji, które prowadzą do wolności. Rób wszystko, czego potrzebuje twoje ciało – krzycz, tańcz, płacz, skacz w górę i w dół lub śpiewaj z całego serca.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na rytuał on-line: Rytuał Oczyszczający. Zadbaj o Energię w swoich Czakrach! 


CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO (ŻÓŁTA)

Czakra splotu słonecznego jest twoim centrum osobistej mocy. Twoja siła woli i poczucie własnej wartości zaczynają się tutaj. Jeśli jest zrównoważona, czujesz się pewny siebie, odważny, silny i zdrowy.

Kiedy się zamyka, możesz doświadczać negatywnych emocji, takich jak poczucie winy i wstyd, a także poczucie braku wartości.

Przestań być ofiarą: Wiele problemów z samooceną wynika z poczucia bycia ofiarą zamiast poczucia sprawczości. Zamiast skupiać się na czymś, co idzie nie tak, zwróć uwagę na rzeczy, które idą dobrze i przeformułuj swoje postrzeganie „negatywnych” wydarzeń, ponieważ wszystko ma dla ciebie ukryty dar. Aby ten nowy system myślowy naprawdę działał, stwórz dziennik wdzięczności i raz dziennie napisz w nim wszystko, za co jesteś wdzięczny.

CZAKRA SERCA (ZIELONA)

Czakra serca odpowiada za zdolność kochania i bycia kochanym bezwarunkowo, romantycznie lub platonicznie. Kiedy jest otwarta przepełnia nas radość, potrafimy tworzyć dobre relacje i związki, czujemy bezwarunkową miłość do siebie i innych.

Zamknięta czakra serca będzie skutkować zamknięciem na nowe znajomości, problemami w związkach, brakiem zaufania do partnera, fizycznymi problemami z sercem.

Wysyłanie miłości do siebie i innych: Aby pielęgnować w sobie więcej miłości i współczucia oraz otworzyć czakrę serca, możesz wykonać następujące ćwiczenie. Najpierw zamknij oczy i wyobraź sobie przed sobą kogoś, kogo bardzo kochasz.

Powiedz tej osobie:

„Życzę ci, byś był bezpieczny.

Życzę ci, byś kochał i był kochany.

Życzę ci, żebyś był szczęśliwy”.

Następnie wyobraź sobie kogoś, kto potrzebuje miłości. Może to być przyjaciel, krewny lub ktoś, kogo znasz, kto przeżywa ciężki okres w swoim życiu. Powiedz mu te same zwroty.

Następnie wyobraź sobie kogoś, na kogo jesteś zły, kogoś, kto cię skrzywdził i powiedz mu dokładnie to samo.

Na koniec wyobraź sobie siebie przed sobą i powiedz sobie te same słowa.

CZAKRA GARDŁA (NIEBIESKA)

Twoja zdolność do wyrażania siebie i komunikowania się jest bezpośrednio związana z czakrą gardła. Kiedy czakra gardła jest otwarta, potrafisz głośno wyrażać swoje przekonania.

Blokada w tym ośrodku jest często związana z uwarunkowaniami z przeszłości, traumami z dzieciństwa i byciem kontrolowanym przez innych, którzy powiedzieli ci „bądź cicho”.

Praktykuj radykalną szczerość: aby otworzyć czakrę gardła, powinieneś ćwiczyć radykalną szczerość. Są szanse, że jest coś, o czym w tej chwili komuś nie mówisz. Może w domu jest jakaś drobna rzecz, która cię niepokoi lub słowa przyjaciela ranią, ale im o tym nie powiedziałeś. Być może nie wyraziłeś swojej potrzeby partnerowi. Cokolwiek to jest, jeśli nie wyrazisz tego autentycznie, stworzysz sobie życie, w którym wyrażanie siebie będzie coraz trudniejsze i trudniejsze. Z drugiej strony, im więcej ćwiczysz otwartą komunikację, tym staje się to łatwiejsze. Zadaj sobie pytanie: „Czy jest coś, czego nie powiedziałem? Czy chciałbym, by druga osoba o tym wiedziała? Czy mogę to uprzejmie wyrazić?” Jeśli odpowiedź na pytania brzmi tak, niezwłocznie powinieneś odważyć się na szczerość.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym znajdziecie wiele przedmiotów pomocnych przy pracy z czakrami, takie jak: olejki do masażu, odświeżacze powietrza, mydła i wiele innych…


CZAKRA TRZECIEGO OKA (INDYGO)

Intuicja, wgląd i duchowe przesłania od twojego Wyższego Ja pochodzą z twojego trzeciego oka. Zdrowie i zdolności mentalne są związane z siłą i otwartością czakry trzeciego oka.

Kiedy jest zamknięta, możesz czuć się rozkojarzony, niestabilny emocjonalnie i zagubiony w krainie snów, łatwo zapominając o prawdziwym życiu.

Spoglądanie na świece (Trataka): Jednym z narzędzi, które może pomóc otworzyć czakrę trzeciego oka i wyostrzyć zdolności intuicyjne, jest Trataka – medytacja spoglądania na ogień świecy. Usiądź wygodnie w cichym, bezpiecznym i ciemnym miejscu. Miej oczy szeroko otwarte i spokojne patrz na płomień świecy przed sobą. Oddychaj głęboko i skup całą swoją uwagę na płomieniu. To ćwiczenie dodaje energii do trzeciego oka, jednocześnie pracując nad skupieniem uwagi. Po kilku minutach wpatrywania się w świece zamknij oczy na minutę, aby wyregulować oczy i przygotować się na resztę dnia.

CZAKRA KORONY (FIOLETOWA)

Ostatnią z siedmiu głównych czakr jest czakra korony. Jest to miejsce bezpośredniego połączenia z całym życiem i Boską energią. Po jej zrównoważeniu poczujesz duchową harmonię i zaufanie wszechświatowi.

Kiedy czakra korony jest zamknięta, możesz albo rozwinąć wielkie ego – „kompleks boga”, albo poczuć się zagubionym, niezdolnym do podtrzymywania jakichkolwiek duchowych wartości.

Uświadom sobie, kim jesteś: nie jesteś swoim ciałem, myślami, emocjami ani okolicznościami. Uświadomienie sobie tego faktu przybliża cię do oświecenia. Aby stymulować czakrę korony, przypomnij sobie, kim naprawdę jesteś, oddzielając się od tego, kim nie jesteś. Zadaj sobie pytanie: „Czy jestem tym uczuciem, którego doświadczam? Czy jestem moimi myślami? Czy jestem tym, czym fizycznie się teraz czuję? Czy określają mnie okoliczności, w których się znajduję?”. Zadanie sobie tych pytań może być przerażające, ale im częściej będziesz to robił, tym bardziej będziesz zbliżał się do poczucia boskości w sobie i widzenia jej w całej egzystencji.

Może cię również zainteresować artykuł: Merkaba – pole wielowymiarowej rzeczywistości


Źródło: gostica.com/spiritual-growth/simple-5-minute-exercises-to-easily-open-each-chakra-individually

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Proste 5-minutowe ćwiczenia, aby łatwo otworzyć każdą czakrę indywidualnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram