Z rozumu prosto do serca, czyli przygoda ku totalnej zmianie życia

otwarcie serca

Najdłuższa droga, jaką mamy do pokonania, prowadzi z umysłu do serca. Jako istoty zorientowane na umysł i racjonalne myślenie, ciężko nam złapać flow w wibracji serca. Serca, czyli nie tylko organu, a potężnej wibracyjnej maszynie, która swoją mocą jest w stanie góry przenosić. Oczywiście nie umniejszając umysłowi i logicznego myśleniu – wszak po to właśnie jest – ale kiedy umysł staje się jedyną siłą napędową w życiu, doznajemy uczucia pustki, niepokoju i nieokreślonego smutku.

Kiedy umysł gra pierwsze skrzypce, tracimy poczucie sensu, magii i tajemnicy. Wszystko szufladkujemy i opisujemy własnymi etykietami, które niekoniecznie są zgodne z prawdą, a jedynie odzwierciedlają nasze wibracje w danym momencie. Dominacja umysłu oznacza, że automatycznie widzisz świat nie tak szeroko jak mógłbyś. Ograniczasz sam siebie. Patrząc zerojedynkowo na rzeczywistość nie zauważasz możliwości, jakie pojawiają się na twojej drodze.

Jesteś zły i rozdrażniony. Twoje zmysły są odrętwiałe. Brakuje ci celu i entuzjazmu. Nie masz pełnego oglądu na życie, tylko krążysz między urywkami wiedzy, jaką posiadłeś. Przestajesz dostrzegać drobiazgi, które składają się na magię życia, a zamiast tego skupiasz się na przeliczeniach. Błąd!

Nasze serca są zamknięte na cztery spusty.

Kiedy zdecydujemy się je otworzyć, wtedy pozwolimy Duszy doświadczyć tej inkarnacji najpełniej i najpiękniej.

Może cię również zainteresować artykuł: 3 magiczne zaklęcia na złamane serce, które odetną i uwolnią cię od energetycznych połączeń

otwarcie serca

Źródło: unsplash.com

Chcesz zmienić swoje dotychczasowe życie?

Otwórz serce. Tylko tyle, i aż tyle.

Czy istnieje przepis na otwarcie serca? To bardzo indywidualna sprawa – proces intymny i niepowtarzalny, dlatego trudno dzielić się doświadczeniem na jego temat. Są jednak techniki i metody wspierające, które pomagają odnaleźć własną drogę. Przyjmijmy jednak jedną prawdę ogólną – otwieranie serca to zaglądanie w głąb swojej duszy, to rozwijanie duchowości i odnajdywanie siebie samego. Już samo to powinno wytyczyć nam osobistą ścieżkę do osiągnięcia stanu otwartości.

Co możesz zrobić, aby ułatwić sobie otwarcie serca?

1. Nastaw się na odczuwanie miłości. To najpiękniejsza i najczystsza wibracja, tuż obok wdzięczności, jaką można sobie wyobrazić. Miłość przekracza umysł i jego potrzebę kontrolowania i rozumienia wszystkiego. Musisz wiedzieć, że twoje serce dokładnie wie, czego potrzebujesz, z czego powinieneś zrezygnować i co kochać.

Przeczytaj również: Lustrzana medytacja, która pomaga rozwijać miłość do siebie

2. Spędzaj czas w ciszy i samotności. Znajdź na to czas, daj sobie luksus ciszy i spokoju. Wejdź w głąb siebie. Odłącz się od wszelkiej technologii. Samotność otwiera przestrzeń, w której możesz usłyszeć swoje wnętrze. Początkowe przebywanie w samotności będzie nudne i pracochłonne, ale z czasem pojawi się oczyszczające uczucie pustki.

Przeczytaj również: 5 sposobów, aby naładować się pozytywną energią na łonie natury

3. Pielęgnuj swoje wewnętrzne dziecko. Dbaj o nie, spełniaj jego potrzeby. Mów do niego dobrze – pocieszaj, wspieraj, kochaj, daj znać, że przy nim jesteś.

Przeczytaj również: Czym nakarmić wewnętrzne dziecko?

4. Nazywaj to, jak się czujesz. Daj sobie pozwolenie na odczuwanie emocji i uczuć, ale przede wszystkim nazywaj je, aby móc je zaakceptować i przetransformować. Obcowanie ze swoimi emocjami i uczuciami przyspieszy proces otwierania serca.

5. Połącz się z wewnętrzną matką i ojcem. Wszyscy mamy w sobie część matki i ojca. Siły te pojawiają się w momencie, gdy otwieramy swoje serce i pozwalamy sobie na to, aby obcować z tymi energiami. Spokojnie, wewnętrzny rodzic to nie jest rodzic, który sprowadził cię na świat. Wewnętrzny rodzic jest bezwarunkowo kochający, wspierający i obecny. To opiekun wewnętrznego dziecka. Otwarcie się na wewnętrzną matkę i ojca pozwala doświadczyć miłości bezwarunkowej. Jak ich wezwać? W modlitwie, pisząc pamiętnik, malując, tańcząc. Możesz robić cokolwiek, co w twoim odczuciu przywoła ich do siebie.


Minerały w kształcie serca, wspierające rozwój i kontakt z energią serca, możecie kupić w naszym sklepie


6. Pogłaszcz ból, które doświadczasz podczas drogi do serca. Pojawi się w tobie wiele sprzecznych, smutnych i bolesnych uczuć. Przytul je. Pozwól im się zamanifestować. Pewnie czujesz się przytłoczony i przerażony. Głęboko i równo oddychaj, aby się uziemić.

7. Pomódl się… po swojemu. Myśli są energią. Myśli wypowiedziane, czyli słowa, to zamanifestowana energia. Odmów modlitwę w intencji otwarcia serca, pomoże ci to otworzyć się na wskazówki i podpowiedzi wysyłane z przestrzeni.

Przeczytaj również: Oczyszczająca i uzdrawiająca medytacja Białego Światła krok po kroku

8. Szukaj piękna w drobiazgach. Otwarcie się na piękno wymaga zwolnienia tempa życia. A kiedy odrobinę zwolnimy, możemy cieszyć się teraźniejszością, zamiast być obecnym w przeszłości i przyszłości. Podejście do życia, w którym doceniamy cud i magię natury sprawi, że na nowo zakochamy się w nim i otworzymy swoje serce na kolejne doświadczenia.

9. Płacz. Płacz jest oczyszczający i pomaga wyrównać skrajną energetykę, której doświadczamy. Często powstrzymujemy się od płaczu, bo uważamy, że to oznaka słabości. Nic bardziej mylnego! Płacz oczyszcza duszę i ciało, pomaga przetransformować emocje.

10. Wyostrz się na swoje potrzeby. Zacznij uważnie słuchać tego, co potrzebuje twoje serce. Chwili samotności? Proszę bardzo. Zapytaj siebie, czego właśnie chcesz. I słuchaj, aż usłyszysz. Jak mogę poczuć się lepiej? Czego potrzebuję? Czego chcę?  Czego pragnę? Co mnie nastraja pozytywnie?

Przygotuj się na to, że otwieranie serca będzie cię wiele kosztować. To duże ryzyko. Poniekąd otwierasz puszkę Pandory, która była zamknięta przez kilkadziesiąt lat. Możesz i powinieneś to zrobić, ale musisz wiedzieć, że będzie cię to wiele kosztować. Podaruj sam sobie poczucie bezpieczeństwa. Bądź swoim własnym uziemieniem. Bo kiedy już otworzysz serce i tym samym otworzysz się na życie, zobaczysz – było warto!

Zmieni się dokładnie… wszystko.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak rozpoznać kogoś, kogo znaliśmy w poprzednim życiu

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram