Palo Santo – Święte Drzewo, które działa kojąco na duszę i ciało

Palo Santo (Bursera Graveolens), nazywane przez Hiszpanów Świętym Drzewem, rośnie obficie w Ameryce Południowej. Dziś niemal każda rozwijająca się duchowo osoba je kojarzy, przez wzgląd na jego liczne właściwości, działające na ludzi na planach fizycznym i metaficzycznym, przynosząc ulgę ciału i duszy.

Historia

Pierwsze wzmianki na temat Świętego Drzewa można odnaleźć w przekazach pochodzących z czasów plemienia Inków. Od zarania dziejów ludzie wykorzystują je, jako istotny element podczas praktyk szamańskich, ceremonii, rytuałów i medytacji.

Właściwości

Palo SantoPalo Santo doskonale sprawdza się w pracy z negatywnymi energiami. Jego moc sprawia, że wszystkie energie, które nie są sprzyjające ani dla nas, ani dla osób z naszego najbliższego otoczenia, opuszczają nas podczas okadzania mieszkania. Z pomocą Świętego Drzewa można również oczyścić aurę. Natomiast jego właściwości uziemiające, w połączeniu z właściwościami oczyszczającymi, doskonale wpierają ceremonię Ayahuaski.

Palo Santo neutralizuje napięcia w ciele. Uspokaja emocje, harmonizuje umysł, a także działa wyciszająco. Jego wyjątkowy zapach wykazuje zbawienne działanie w przypadku stresu.  Dodatkowo Święte Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy migreny, czy też choroby lokomocyjnej. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także zwalcza infekcje wirusowe i grzybiczne. Jedno z kubańskich badań medycznych wykazało, że zawarte w nim olejki eteryczne hamowały wzrost raka piersi, typu MCF-7.

Ludność Ameryki Południowej wierzy także, że oczyszczanie się dymem z tego kadzidła sprzyja dobremu życiu, przynosi szczęście i przyciąga życiowe okazje.  Warto więc się nim oczyszczać za każdym razem, gdy myślimy o podjęciu nowych działań, lub stajemy przed wyzwaniami zawodowymi, miłosnymi, bądź osobistymi problemami.

Sposoby użycia Palo Santo:

 • Ze względu na walory zapachowe Świętego Drzewa, możesz je wykorzystać jako odświeżacz powietrza umieszczając je w dowolnym pomieszczeniu w twoim domu lub w samochodzie. Naturalna, niespalona forma, będzie roztaczać przyjemny aromat w Twojej życiowej przestrzeni.
 • Podczas spalania Świętego Drzewa uwalniają się olejki eteryczne. To właśnie one posiadają moc oddziałującą na negatywne energie. Oczyszczenie mieszkania oraz aury pozwoli ci w zażegnaniu złej energii.
 • Dym palącego się drewna skutecznie odstrasza komary i inne insekty.

Bursera Graveolens jest bardzo praktyczne. Można je zgasić w dowolnej chwili, a następnie zapalić w późniejszym terminie. Wypróbuj sam, to wspaniałe kadzidło.

Palo Santo możesz zakupić w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.plLegenda

Legenda o Świętym Drzewie

Legenda o Palo Santo, to niezwykle piękna historia miłosna z czasów, gdy świat zaczynał istnieć, a na Ziemi była zaledwie garstka ludzi.

Pewnego dnia przystojny i cnotliwy Cosakait zakochał się w dziewicy. Mimo licznych prób i usilnych starań, jego uczucie nie zostało odwzajemnione. Młodzieniec cierpiał z powodu niespełnionej miłości, jednak nie potrafił przestać kochać pięknej dziewczyny.

Pewnego dnia ciało Cosakaita ogarnęła śmiertelna gorączka. Na łożu śmierci zapragnął, by na zawsze pozostać przy ukochanej. Zdobić Jej włosy pięknymi kwiatami, swą wonią odstraszać owady, perfumować wodę, którą będzie obmywała swoją twarz.

Bóg nie mógł dać Cosakaitowi miłości jego wybranki, lecz postanowił spełnić życzenie wypowiedziane przez niego, tuż przed śmiercią. Niedługo potem Młodzieniec dołączył do grona umarłych. Ciało nieboszczyka zostało pochowane nad rzeką.

Któregoś dnia, wybranka serca Cosakaita przechadzała się w pobliżu Jego mogiły. Coś Ją natchnęło, by zatrzymać się dokładnie tam, gdzie spoczywało ciało mężczyzny, którego zaloty zostały przez nią odrzucone. Poczuła impuls i wsadziła swe dłonie do ziemi. Poczuła jej zimny dotyk. Duch Cosaita zaczął się materializować w postaci pączka, z którego wyrosło wspaniałe drzewo, pełne pięknych pąków. Jeden z nich dziewczyna włożyła w swoje włosy.

Zapach kwiatu odstraszał insekty, woda za jego sprawą nabierała smaku, piękna woń roztaczała się wokół jej osoby. Dziewczyna pokochała drzewo czystą miłością, jaką nie potrafiła obdarzyć młodzieńca. On zaś pozostał przy niej na zawsze. Święte Drzewo stało się symbolem prawdziwej miłości. Nie oczekującej niczego w zamian. Miłości, która silniejsza jest, niż śmierć.

Zobacz jak za pomocą Palo Santo oczyścić swoją przestrzeń. Znajdziesz je w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.pl

Agnieszka Salwa

 

Źródła:
instytutnoble.pl/jak-oczyszczac-sie-palo-santo
http://www.foxnews.com/health/2013/10/02/palo-santo-fragrant-wood-with-cancer-fighting-properties.html
El último deseo (leyenda toba)
Grafiki: Pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Palo Santo – Święte Drzewo, które działa kojąco na duszę i ciało

 1. agnieszka

  Witam serdecznie. zanim zamowie drzewko chcialabym sie zapytac czy zrodlem z ktorego zamawiacie jest jakas plantacja zasadzonych drzewek ? Bo nie chcialabym zamawiac wiedzadz o tym , ze scinamy drzewa dziko rosnace , upiekszajace krajobrazy i dajace piekno i zdrowie mieszkancom Poludniowej Ameryki, tylko po to zeby zaspokoic potrzeby nas “Bialych” ( mysle ze wiecie o co mi chodzi). Wiem tez ze po to zeby to drzewo posiadalo wszystkie walory leczniczo spirytualne musi odejsc smiercia naturalna, sciete nie da nam nic .
  Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.
  Namasté
  Agnieszka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *