Palo Santo – Święte Drzewo, które działa kojąco na duszę i ciało

Palo Santo (Bursera Graveolens), nazywane przez Hiszpanów Świętym Drzewem, rośnie obficie w Ameryce Południowej. Dziś niemal każda rozwijająca się duchowo osoba je kojarzy, przez wzgląd na jego liczne właściwości, działające na ludzi na planach fizycznym i metaficzycznym, przynosząc ulgę ciału i duszy. Tutaj dowiesz się czym jest Palo Santo, jakie ma właściwości i jak go używać.

Historia

Pierwsze wzmianki na temat Świętego Drzewa można odnaleźć w przekazach pochodzących z czasów plemienia Inków. Od zarania dziejów jest istotnym elementem praktyk szamańskich, ceremonii, rytuałów i medytacji. W ostatnich czasach zrobiło się o nim dość głośno między innymi dlatego, że stanowi ważną cześć ceremonii Ayahuaski.

Właściwości

Palo Santo doskonale sprawdza się w pracy z negatywnymi energiami. Jego moc sprawia, że wszystkie energie, które nie są sprzyjające ani dla nas, ani dla osób z naszego najbliższego otoczenia, opuszczają nas podczas okadzania mieszkania. Z pomocą Świętego Drzewa można również oczyścić aurę. Natomiast jego właściwości uziemiające w połączeniu z oczyszczającymi, doskonale wpierają ceremonię Ayahuaski.

Palo Santo neutralizuje napięcia w ciele. Uspokaja emocje, harmonizuje umysł, a także działa wyciszająco. Jego wyjątkowy zapach wykazuje zbawienne działanie w przypadku stresu.  Dodatkowo Święte Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy, migreny czy też choroby lokomocyjnej. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także zwalcza infekcje wirusowe i grzybiczne. Jedno z kubańskich badań medycznych wykazało, że zawarte w nim olejki eteryczne hamowały wzrost raka piersi typu MCF-7.

Według badania przeprowadzonego w 2012 r., zawarty w Palo Santo olejek eteryczny składa się w dużej mierze z limonenu (tej samej substancji, która znajduje się m.in. w skórce cytryn i jest odpowiedzialna za ich zapach). Limonen to substancja o wielu cennych właściwościach, w tym odstraszających owady i owadobójczych, stąd też jest stosowany w naturalnych repelentach owadów. Właśnie dlatego zapach Świętego Drzewa odstrasza insekty. Naukowcy uważają też, że to właśnie działanie limonenu daje Palo Santo efekt uśmierzający ból oraz antystresowy.

Ludność Ameryki Południowej wierzy także, że oczyszczanie się dymem z tego kadzidła sprzyja dobremu życiu, przynosi szczęście i przyciąga życiowe okazje.  Warto więc je stosować za każdym razem, gdy myślimy o podjęciu nowych działań lub stajemy przed wyzwaniami zawodowymi, miłosnymi bądź osobistymi problemami.


Oryginalne, najlepszej jakości peruwiańskie Palo Santo, zbierane w sposób zrównoważony i z poszanowaniem dla środowiska, znajdziesz w naszym sklepiePalo Santo - Sklep Akademii Ducha


Sposoby użycia Palo Santo:

  • Ze względu na walory zapachowe Świętego Drzewa, możesz je wykorzystać jako odświeżacz powietrza, umieszczając je w dowolnym pomieszczeniu w twoim domu lub samochodzie. Naturalna, niespalona forma będzie roztaczać przyjemny aromat tam, gdzie przebywasz.
  • Podczas spalania Świętego Drzewa uwalniają się olejki eteryczne. To właśnie one posiadają moc oddziałującą na negatywne energie. Oczyszczenie mieszkania oraz aury pozwoli ci zażegnać złą energię.
  • Dym palącego się drewna skutecznie odstrasza komary i inne insekty.

Palo Santo jest bardzo praktyczne – można je zgasić w dowolnej chwili, a następnie zapalić później.

Legenda o Świętym Drzewie

Legenda o powstaniu Palo Santo to niezwykle piękna historia miłosna z czasów, gdy świat zaczynał dopiero istnieć, a Ziemię zamieszkiwała zaledwie garstka ludzi.

Pewnego dnia przystojny i cnotliwy Cosakait zakochał się w pewnej dziewczynie. Mimo licznych prób i usilnych starań, jego uczucie nie zostało odwzajemnione. Młodzieniec cierpiał z powodu niespełnionej miłości, jednak nie potrafił przestać kochać wybranki swego serca.

Pewnego dnia ciało Cosakaita ogarnęła śmiertelna gorączka. Na łożu śmierci zapragnął, by na zawsze pozostać przy ukochanej. Zdobić jej włosy pięknymi kwiatami, swą wonią odstraszać owady, perfumować wodę, którą będzie obmywała swoją twarz.

Legenda

Bóg nie mógł dać Cosakaitowi miłości jego wybranki, lecz postanowił spełnić życzenie wypowiedziane przez niego, tuż przed śmiercią. Niedługo potem młodzieniec dołączył do grona umarłych. Ciało nieboszczyka zostało pochowane nad rzeką.

Któregoś dnia wybranka serca Cosakaita przechadzała się w pobliżu jego mogiły. Coś ją natchnęło, by zatrzymać się dokładnie tam, gdzie spoczywało ciało mężczyzny, którego zaloty zostały przez nią odrzucone. Poczuła impuls i wsadziła swe dłonie do ziemi. Poczuła jej zimny dotyk. Duch Cosaita zaczął się materializować w postaci pączka, z którego wyrosło wspaniałe drzewo, pełne pięknych pąków. Jeden z nich dziewczyna włożyła w swoje włosy.

Zapach kwiatu odstraszał insekty, woda za jego sprawą nabierała smaku, piękna woń roztaczała się wokół jej osoby. Dziewczyna pokochała drzewo czystą miłością, jaką nie potrafiła obdarzyć młodzieńca. On zaś pozostał przy niej na zawsze. Święte Drzewo stało się symbolem prawdziwej miłości. Nie oczekującej niczego w zamian. Miłości, która silniejsza jest niż śmierć.

Zobacz jak za pomocą Palo Santo oczyścić swoją przestrzeń. Znajdziesz je w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.pl

PS

Źródła:
instytutnoble.pl/jak-oczyszczac-sie-palo-santo
http://www.foxnews.com/health/2013/10/02/palo-santo-fragrant-wood-with-cancer-fighting-properties.html
El último deseo (leyenda toba)
Grafiki: Pixabay.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Palo Santo – Święte Drzewo, które działa kojąco na duszę i ciało


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram