Księżyc w październiku 2020 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów!

pełnia i nów

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie.

Czy dwie pełnie księżyca występujące w październiku zamieszają w naszej energetyce? Czy energia Pełni w Baranie i Byku będzie dla nas oparciem, czy wprost przeciwnie? Czy nów w znaku Wagi stanie się momentem, w którym uświadomimy sobie, jak ważny jest balans i harmonia? I jak odnajdziemy się w tym my, kiedy jesień wdarła się już na dobre, pozostawiając po sobie zaledwie mgliste wspomnienie słonecznych, długich dni?

PEŁNIA KSIĘŻYCA… PIERWSZA

Pierwsza pełnia odbędzie się 1 października 2020 o godzinie 23:05 w 9st 08 znaku Barana. To moment, w którym następuje wezwanie do dzikości, do korzystania z wolności, do ekspansji na tle celów i szalonych, skrywanych marzeń. Wreszcie staniesz za sobą murem! Zastanów się – jeśli walczysz sam ze sobą, to która część ciebie wygra, a która przegra? Kto tak naprawdę będzie zwycięzcą i jakim kosztem? W czasie pełni może pojawić się napięcie w relacjach, które rozładowane będzie, gdy wpuścicie dzikość do waszego związku.

Baran to znak, który podejmuje śmiałe kroki ku wyznaczeniu celów. Wie doskonale co ma zrobić i kiedy, aby osiągnąć poczucie satysfakcji. Pełnia ta pozwoli jeszcze bardziej skupić się na celach i zrobić wielki skok w kierunku jego osiągnięcia. Pojawi się odwaga i poczucie niezależności. To też dobry moment na to, aby pożegnać przeszłość i to, co nas w tej przeszłości trzyma jedną nogą. To szczególnie ważne dla numerologicznych czwórek, które właśnie weszły w 9 rok numerologiczny, czyli rok zamykania historii, aby z kolejnym cyklem rozpocząć nowe. Uwierzmy w to, że zamykając jedne drzwi, otwieramy się na kolejne historie, czasem piękniejsze niż poprzednie! Uwaga, październikowy księżyc w pełni to księżyc szybkich rezultatów.

Co możesz zrobić dla siebie w czasie tej pełni?

Przygotuj swój dom do jesieni i zimy. Wymień garderobę na jesienno-zimową. Pozbądź się zbędnych przedmiotów. Wyczyść wszystkie torebki, torby i portfele. Zatrzymaj to, co jest dla ciebie ważne i pozbądź się tego, co nie ma znaczenia (pozbywasz się bagażu).

Zrób miejsce na nowe. Sprzątając, symbolicznie również układasz sobie w głowie. Zakończ i rozpocznij – zakończ to, co wymaga zamknięcia i skorzystaj z pędu, który dostaniesz, aby rozpocząć nowe projekty. Pełnia księżyca w znaku Barana to wspaniały czas na uzdrowienie: głowy, mózgu, oczu, kości twarzy, zębów i szyszynki.

Afirmacja dla ciebie:

Wiem, że mój cel zostanie mi objawiony, gdy będę go honorować.
Słyszę i odpowiadam na wezwanie, wiedząc, że tylko ja mogę siebie uleczyć/naprawić.
Jestem nowym, dobrym początkiem.

 Może cię również zainteresować artykuł: Rytuał odpuszczania na Pełnię Księżyca

Księżyc w lutym

DRUGA PEŁNIA KSIĘŻYCA

Druga październikowa pełnia – Niebieski księżyc – będzie miała miejsce ostatniego dnia miesiąca, 31 października 2020 o godzinie 15:49 w 8st 38 znaku Byka. Co to dla nas oznacza? Byk to przyziemny i materialny znak, w związku z czym będzie miał aspiracje na to, aby ten materializm przelać na nas. To będzie czas przyciągania obfitości oraz praca nad tym, aby tą obfitość osiągnąć. To też kontakt ze swoją seksualnością i uzdrawianie jej oraz praca z trudnymi emocjami w relacjach. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Co więcej, pełnia ta odbywać się będzie w Halloween, co tylko doda pikanterii tej niezwykłej nocy.

Byk pomaga nam w uziemieniu, w osiągnięciu stabilizacji i wygody. Ta pełnia sprawia, że ​​zwolnimy i zaczniemy się cieszyć wolniejszym tempem. Przypomina ona, że mamy obowiązek i zaszczyt cieszyć się tym, co daje nam ziemia i sprawiać sobie jej darami przyjemność. Takie podjęcie tematu sprawia, że ​​robimy to, co jest wygodne i zmuszamy się do przekraczania własnych granic. Byk to wartość, lojalność, kreatywność, praktyczność, zaspokajanie potrzeb, doprowadzenie do poczucia satysfakcji. Znak ten lubi konsumować, dlatego październikowa pełnia wpływa na nas, przywracając równowagę między  „muszę mieć i ja”, a “chcę tego naprawdę”.

To, co zostanie rozpoczęte w czasie pełni będzie trwało najdłużej i z czasem zyska na wartości. Przy ciężkiej pracy stanie się też nawykiem, który zaprocentuje.

Co możesz dla siebie zrobić podczas tej pełni?

Korzystne dla ciebie będzie w tym czasie leczenie gardła, szyi, szczęki, brody, migdałków, tarczycy, strun głosowych i uszu. Dobrze i smacznie jedz, zaspokajaj wszystkie zmysły. Otaczaj się olejkami eterycznymi, poszukaj nowych, ciekawych aromatów. Znajdź w sobie balans między mieć czy być i zorientuj się, co naprawdę chcesz mieć. Zaplanuj rytuał ochronny.

Afirmacja dla ciebie:

Pielęgnuję w sobie boską iskrę.
Przyjmuję to, co jest moje i odpuszczam to, co ze mną nie rezonuje.
Jestem godzien radości, miłości i zadowolenia.
Jestem wystarczający i moje działania są wystarczające.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


NÓW KSIĘŻYCA

Z nowiem w październiku 2020 będziemy mieli do czynienia 16 dnia miesiąca o godzinie 21:31 w 23st 53 znaku Wagi. Ta historia będzie opowiadała o równowadze: w relacjach, w kontaktach z przyjaciółmi i rodziną, w przeszłości i przyszłości. To dobry czas na to, aby zrównoważyć osobiste wymagania i ustawić je naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom innych osób.

W czasie nowiu i kilka dni po nim, nasze myśli mogą być bardziej skoncentrowane na związkach, innych ludziach, różnego typu relacjach, małżeństwie. To moment, w którym musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: gdzie zaczynają się oczekiwania innych a kończą własne wobec siebie samego? Energia Wagi zmusza do działania grupowego i do rotacji energetyki relacji. To, co nam nie służy, powinno się wypalić lub samoistnie oddalić się, urwać. Ta energia jest przy tym kulturalna, czarująca, taktowna, sumienna, szczerze zainteresowana innymi i ich uczuciami. Zawsze szuka harmonii i równowagi we wszystkich aspektach życia, zwłaszcza w relacjach międzyludzkich.

Księżyc w Nowiu to czas początków. Czym ten początek będzie dla ciebie?

  • kompromisem,
  • dawaniem i przyjmowaniem,
  • spokojem, harmonią i balansem,
  • pracą z partnerem nad relacją,
  • możliwością naprawienia zła,
  • jasnym umysłem,
  • umiejętnością słuchania innych
  • samoświadomością,
  • romansem (nawet z samym sobą!)

Afirmacja dla ciebie:

Pokój i miłość są podstawą mojej istoty.
Otwieram swoje serce na spokój i pokój, dzielę się tym, co mam.
Otwieram się na Boski Porządek, który teraz wyraża się w moim życiu.
Pozytywnie wspieram moje relacje.
Szanuję potrzeby, wartości i poglądy ludzi we wszystkich moich związkach.
Jestem wdzięczna partnerom z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości za rozwój mojej duszy.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak zorganizować księżycowy rytuał dla swoich przyjaciół

Nadine Lu


Źródła:
moongiant.com/moonphases/october/2020/
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phases-calendar-october-2020
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
lunaf.com/astrology/moon-in-zodiac/libra/
astrologyking.com/full-moon-october-1-2020-outrage/
farmersalmanac.com/full-moon-dates-and-times
carlamary.net/Usingthefullmoontaurusenergy

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram