Wyjątkowe spotkanie Pełni Księżyca i Zimowego Przesilenia

Pełnia Księżyca

Grudniowa Pełnia Księżyca nałoży się terminem z Zimowym Przesileniem. Zimowe Przesilenie nastąpi 21 grudnia o 23:23 polskiego czasu. Kulminacja Pełni Księżyca nastąpi 22 grudnia o 18:48. To niezwykle rzadkie połączenie jest bardzo silne energetycznie. Dowiedz się, jakie intencje warto zasiać w tym czasie, oraz które tematy przepracować.

W dzisiejszych czasach Zimowe Przesilenie jest czasem dość trudnym. Jesteśmy pochłonięci świątecznymi przygotowaniami, wrze istna gorączka od obowiązków na naszej liście zadań, w pracy domykamy różne projekty z racji końca roku. Jednocześnie dni stają się coraz krótsze, mamy coraz mniej dostępu do tak potrzebnej nam energii słonecznej, czujemy potrzebę zwolnienia i odpoczynku. Słońce to symbol energii życiowej, mocy, samoświadomości i wiedzy. Jeśli zanika w tym grudniowym czasie, kiedy to noc wydłuża się, my również tracimy energię i zwalniamy. Nawet jeśli nie dzieje się to fizycznie w naszym życiu, to właśnie takie sygnały i potrzeby wysyła nam nasz organizm. Od wieków czas zimowego przesilenia to celebracja śmierci i odrodzenia Słońca. To też czas najdłuższej nocy w roku, kiedy Księżyc w Pełni świeciłby dla nas najdłużej i najsilniej. I tak właśnie stanie się w tym roku! Księżyc symbolizuje umysł oraz emocje, i ma ogromny wpływ na nas i nasze życie.

To doskonały moment na zatrzymanie się, na regenerację, odpoczynek, zajrzenie do środka i poszukanie swoich źródeł mocy. To również czas zmierzenia się ze swoją ciemnością, jej akceptacji, pokochania i odkrycia Słońca w środku nas. Księżyc w Pełni pomoże odkryć nam to, co zakryte było dotąd ciemnością. Odchodzące, a następnie odradzające się Słońce, pomoże dotrzeć nam do wewnętrznej mocy i pytań, oraz odpowiedzi odnośnie siebie samego i swojego życia. Jedyne czego potrzebujemy, to odważnie i z miłością, zanurzyć się w sobie.

Zimowe przesilenie połączone jest ze znakiem Koziorożca – to moment na odzywanie się naszych wysokich ambicji, czas poszukiwania naszej misji na Ziemi, uznanie przeszłości, jednak bez utknięcia w niej.

Podczas tej Pełni Księżyc gości w Raku. To wyjątkowo emocjonalny czas, możemy jednak w natłoku zajęć zepchnąć nasze potrzeby i emocje na dalszy plan. Możemy też zrzucić winę na natłok obowiązków i uznać, że wszystko wróci do normy w trakcie przerwy świątecznej. Warto świadomie przyjrzeć się naszym emocjom. Poszukać niezaspokojonych potrzeb stojących za nimi. Poszukać historii dawnych zranień, które wytworzyły schematy reagowania w teraźniejszości. Zapytać siebie, które potrzeby wołają o nasz ruch ku zmianie lub proszą się o naszą miłość i uwagę. Zaakceptować powracające w tym czasie tematy oraz programy, i zamiast uciekać od nich i łatać je doraźnymi środkami, przyjrzeć się im z miłością oraz świadomością. To również czas silnej intuicji i rozumienia tego, co chcemy zaprosić na Nowy Rok oraz co pożegnać. To może być moment otwarcia się na pozytywne zmiany i przyjemne niespodzianki. Pełnia w Raku pomoże też uświadomić sobie, co odbiera nam poczucie bezpieczeństwa i harmonii w życiu, które aktywności/projekty/aspekty w naszym życiu nie służą nam. Ta pełnia jest również połączona z wielką mocą i obfitością, może przynieść nowych ludzi i możliwości do spełnienia finansowego, zawodowego, prywatnego i zdrowotnego. Potrzebujemy otworzyć się na jej dobrodziejstwa. Podążając za głosem intuicji sprecyzować, czego pragniemy i właśnie tam ukierunkować naszą energię.

Daty od 20 do 24 grudnia to czas Bramy ku przyszłości. Medytacje w tym czasie mają dużo silniejszą moc, zarówno osobistą, jak i dla całej Planety.

pixabay.co

Objawy mogące towarzyszyć tej Pełni i Przesileniu

Możesz odczuwać w tym czasie:

 • objawy grypowe,
 • spadek energii,
 • senność,
 • bóle głowy,
 • silne emocje,
 • nawracające tematy/schematy zachowań/programy,
 • głos potrzeb, które były do tej pory uciszone, zarówno w twoim życiu, jak i związkach z innymi.

Co można zrobić w tym wyjątkowym czasie

Oto kilka propozycji na ten okres. Pamiętaj jednak, że to w twoim wnętrzu kryją się odpowiedzi na twoje potrzeby. Wsłuchaj się w nie i za głosem intuicji rób to, co czujesz.

Przede wszystkim pozwól sobie na chwile relaksu, rozbudzaj wewnętrzny ogień miłości do siebie i zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko.

Co jeszcze można zrobić?

 • słuchać głosu intuicji i potrzeb swojego ciała;
 • zwolnić i odpocząć;
 • popracować z powracającymi w naszym życiu tematami, z pomocą na przykład medytacji/jogi/miłości i akceptacji;
 • zadbać o swój komfort, zdrowe i ciepłe posiłki, odpowiednią ilość snu;
 • wyciszyć się na łonie natury oraz/lub w odcięciu od nadmiernej ilości zewnętrznych bodźców;
 • zwrócić się do swojego wnętrza;
 • z wdzięcznością sporządzić listę podsumowującą rok 2018;
 • z otwartością i pozytywną energią przygotować listę na rok 2019;
 • poszukać kreatywnych czynności, które sprawiają nam przyjemność i je wykonywać;
 • zadbać o relacje z bliskimi;
 • wybrać się na krąg Mocy/Kobiet/Mężczyzn/Pełni i wspólnie z innymi zasiać nowe intencje oraz pożegnać stare
 • wziąć udział w Święcie Światła – YULE, organizowanego przez Akademię Ducha (więcej informacji poniżej). A o tym, czym jest Yule przeczytasz TUTAJ.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 rytuałów na pełnię księżyca

Życzę Wam dużo miłości, zaufania do siebie i Wszechświata oraz otwartości na energię zmian, którą niesie ze sobą ta Pełnia oraz Przesilenie Zimowe. Niechaj pożegnanie starego odbędzie się w wibracji wdzięczności i odpuszczeniu, a powitanie nowego w radości i zaufaniu. Wspólnie skupmy się na tym, co dobre i podnieśmy wibrację swoją oraz całej Planety.

Arunika


Źródła:
moonsetstory.blogspot.com/2015/12/o-przesileniu-22-grudnia-2015-i-o-cyklu.html
moonsetstory.blogspot.com/2018/12/magia-zimowych-przesilen-czyli-dlaczego.html
thewildchild.co.za/a-rare-pair-decembers-full-moon-in-cancer-coincides-with-the-winter-solstice
bustle.com/p/these-december-2018-full-moon-spiritual-meanings-will-help-you-feel-more-open-to-the-change-that-2019-has-in-store-15521215
newmillenniumbeing.com/nmbcopy/09

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram