Pełnia w Wadze oraz Równonoc Wiosenna – 21/03/2019

Pełnia w Wadze

21 marca 2019 roku mamy do czynienia w Księżycem w Pełni w 00° i 09’ znaku Wagi. Pełnia ta będzie wyjątkowa, bo towarzyszyć jej będzie równonoc wiosenna (20 marca 2019, godzina 22:58), a więc wraz z 21 marca oficjalnie będziemy mogli świętować piękną porę roku zwaną wiosną. To druga równonoc – wiosenna na półkuli północnej i jesienna na południowej. Pierwsza, jesienna, ma miejsce we wrześniu.

RÓWNONOC  – teoretycznie wszyscy mieszkańcy planety Ziemia doświadczają nocy i dnia o równej długości, czyli 12 pełnych godzin dnia i 12 pełnych godzin nocy. Nazwa równonoc pochodzi od łacińskiego – aequus nox, czyli równość nocy. W rzeczywistości równość dnia i nocy w tym czasie jest symboliczna, ponieważ w praktyce dostajemy wtedy więcej światła dziennego niż nocnego.

O tym, czym jest równonoc wiosenna przeczytasz w artykule: Równonoc wiosenna – historia Ostary i szalony marcowy zając…

Pełnia ma miejsce 4 godziny po tym (02:43), jak Słońce wchodzi do ognistego znaku Barana i rozpoczyna od początku nowy cykl. Słońce symbolizuje nasze ego, czyli własne ja we wszystkich odcieniach tęczy. Ego czuje się w pełnej gotowości do rozpoczęcia czegoś nowego. Z przyjemnością skacze na główkę. Czas tej pełni nawiązuje do nowych początków, czystej kartki i nowego cyklu.

Źródło: unsplash.com

Pełnia Księżyca to zawsze okres napięcia, wytrącenie z równowagi i potrzeba zbalansowania tematów, które teraz są dla nas na piedestale. To potyczki między “chcę”, a “muszę”, wolą, a głosem serca, a także między świadomością a nieświadomością. Biegunowość Słońca i Księżyca pokazuje nam skrajności i różnice.

Pełnia w Wadze wpływa w specjalny sposób na osoby, które mają silnie zaznaczone pierwsze stopnie znaków Barana, Wagi, Raka i Koziorożca. Szczególnie ważne są planety osobiste, słońce oraz Ascendent (jak to jest u ciebie? Możesz sprawdzić zerkając na swój kosmogram).

Waga – Każdy ty i każdy ja – Baran

Jakich tematów możemy się spodziewać w czasie Pełni Księżyca w znaku Wagi? Realizacja tej pełni ma związek z naszymi uczuciami wobec nas samych, wobec innych i w związku z naszymi relacjami. Księżyc znajduje się w znaku Wagi, który jest znakiem powiązania. natomiast Słońce jest w Baranie, który jest znakiem skupionym na samopoznaniu.

W tym czasie przede wszystkim będziemy się skłaniać ku relacjom, związkom, zaangażowaniu i bliskości. Pełnia w Wadze będzie opowiadać o balansie i równowadze. Będziemy zauważać dysproporcję między tym co dajemy i otrzymujemy i będziemy dążyć do sprawiedliwości w tym zakresie. Wraz z wiosennymi porządkami, przyjdzie nam ochota na porządki w relacjach, we własnym wnętrzu. Odkurzymy poczucie sprawiedliwości, w czym pomoże nam Merkury w retrogradacji (o którym możesz przeczytać tutaj). Jeśli pojawią się retrospekcje i powroty do przeszłości, a także przeszłość będzie chciała do nas wrócić w formie lepszych czy gorszych dawnych relacji właśnie teraz, to również jego zasługa.

Dodatkowo, intensywność wydarzeń będzie podkreślała koniunkcja Słońca z Chironem. Możemy spodziewać się wielu momentów typu “eureka”, wiele spraw zacznie się pięknie i niemal samodzielnie rozwiązywać, a nasza świadomość poszerzy się, dzięki czemu będziemy mogli spojrzeć na wiele spraw z różnej perspektywy. Spodziewaj się powrotów uczuć i krzywd, które jeszcze nie zostały do końca przerobione a ich poziom nie został energetycznie wyrównany. Możesz czuć złość i rozczarowanie, momentami nawet zagubienie. To dobry moment aby rozpoznać to, co nam służy oraz to, co jest złe i nie jest dla nas dobre.

Źródło: pixabay.com

Pełnia Księżyca będzie manifestować się poprzez:

  • Uświadomienie sobie wpływu popędu seksualnego na bliskie relacje.
  • Walkę o wolność w relacjach, w których tej wolności brakuje.
  • Rozstania w relacjach, które nie mają przyszłości oraz odświeżenie relacji, które tą przyszłość przed sobą mają.
  • Zmiany konieczne, zwłaszcza w temacie relacji i związków, więc spodziewajmy się dobrego czasu, który ułoży nasze interakcje z innymi i przeniesie je na odpowiedni poziom.

Wiele kultur na świecie świętuje równonoc poprzez huczne biesiady i święta. My, cieszymy się z odejścia zimy i z radością witamy cieplejsze dni. Niektórzy porywają się na wiosenne porządki, aby nie tylko oczyścić przestrzeń, ale też symbolicznie pozbyć się balastu po jesieni i zimie i z czystą kartką rozpocząć kolejny cykl, w którym przyroda budzi się do życia. Żegnajcie stany depresyjne, witaj witamino D! Wspaniałego święta Równonocy Wiosennej, która w duecie z pełnią w znaku Wagi, przyniesie za sobą porządki nie tylko na zewnątrz, ale i w środku.

Nadine Lu

***

Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na:

 Webinar: * Otwarcie Czakry Serca *

(Webinar będzie nagrywany, jeśli z jakiś powodów nie możesz być z nami na żywo, szkolenie po wykupieniu dostępu będziesz mógł obejrzeć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie).

Otwarcie Czakry Serca


PREZENT – RYTUAŁ WIOSNY ORAZ 30% ZNIŻKI NA KURS MAGII 

Z okazji wiosennej równonocy mamy dla naszych czytelników wyjątkowy prezent – magiczny Rytuał Wiosny prowadzony przez Wiedźmę Anję, oraz aż 30% zniżki na dwie lekcje Wysokiej Alchemii: „Jak wejść na ścieżkę magiczną”. By odebrać prezenty, wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera wpisując swoje imię i adres w poniższym formularzu. Dostęp do rytuału zostanie wysłany na podany adres email. Źródła:
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phase-day-21-march-2019
lunaf.com/lunar-calendar/2019/03/21/
cosmosofastrology.com/full-moon-in-libra-21-march-2019-every-you-and-every-me/
klewtv.com/news/offbeat/marchs-full-worm-supermoon-to-coincide-with-spring-equinox

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram