Perły – symbolika i bogactwo energetycze

perły

Ze względu na proces tworzenia i pochodzenie perły nie są powszechnie zaliczane do grona kamieni szlachetnych, co jednak nie umniejsza ich symbolicznym i energetycznym walorom. Charakterystyczny wygląd pereł, jak i ich historia, sprawiły, że skrywają w sobie niezwykłe siły, niekiedy przewyższające moce ich krystalicznych, stworzonych w ziemi braci.

Perły po raz pierwszy odnotowane zostały przez chińskiego historyka w 2206 roku przed naszą erą. Od zarania dziejów są wysoko cenione i powszechnie podziwiane ze względu na swoje piękno. Mieniące perły naturalnie tworzą się, gdy pasożyt lub przysłowiowe ziarnko piasku przedostanie się do ostrygi, małży lub rzadziej ślimaka. Chcąc pozbyć się intruza z wnętrza swojego domu, stworzenie używa mechanizmu obronnego do pokrycia elementu drażniącego jej wnętrze. Warstwa po warstwie niezwykła powłoka zwana masą perłową jest osadzana, aż utworzy się błyszcząca perła. Powłoki te budują się jak warstwy cebuli, tworząc koncentryczne kręgi, dodatkowo każda nowa powłoka sprawia, że perła nabiera opalizującego blasku. Te cuda natury mogą występować w całej gamie kolorów, w zależności od okoliczności, w jakich zostały uformowane. Jednak białe perły są zdecydowanie najbardziej znane ludzkości, tym samym stały się najbardziej symboliczne.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć swój magiczny kamień spełniający życzenia

perły

Źródło: pixabay.com

Znaczenie i symbolika pięknych pereł

Duża część starożytnych kultur uważała, że perły musza być w jakiś sposób powiązane z Księżycem, wszystko za sprawą wyglądu i kształtu, który, jak się uważa, silnie przywołuje moc Księżyca. Skojarzenia te są dodatkowo wzmacnianie przez oddziaływanie Księżyca na wodę, w której rodzą się perły. Dzięki tym powiązaniom perły szczególnie przypadły do gustu kobietom, które nie tylko dostrzegają w nich fizyczne piękno, ale odczuwają ich subtelną księżycową energię piękna i blasku, którą emanują. W starożytnej Grecji perły były mocno powiązane z Afrodytą, boginią miłości, która zgodnie z mitami narodziła się w morzu. Natomiast kultury zachodnie, gdzie kolor biały powszechnie kojarzony jest z niewinnością i czystością, utożsamiły perłę z prawdą, nieskazitelnością, jak i dobrym małżeństwem. Dodatkowo w niektórych częściach Azji klejnoty te symbolizują mądrość i nieśmiertelność, reprezentują również podróż ducha na drodze do doskonałości.

Energia, siła i moc

Wiele symbolicznych atrybutów pereł pochodzi z królestwa żeńskiej energii i są one ściśle powiązane z Księżycem, miłością, wodą, morzem, pięknem i czystością. Perły są kryształami, które przyciągają szczęście i bogactwo, wprowadzają również energię dobrobytu i dostatku. Posiadanie przy sobie pereł przyciąga sławę, sukces i fortunę. Z pomocą ich siły staniemy się bardziej praktyczni, jeśli chodzi o wybory i decyzje, zwłaszcza te dotyczące finansów i pieniędzy. Są symbolem mądrości zdobytej dzięki doświadczeniu. Moc tych małych okrągłych cudów sprawi, że ich właściciel będzie potrafił bez trudu wyciągać wnioski i lekcje z każdego życiowego doświadczenia. Perły to także kryształy ochronne, które zapewniają bezpieczeństwo pod każdym względem. Z ich otaczającą ochronną energią bez obaw będziemy pokonywać codzienne wyzwania, ponieważ przywołają w nas poczucie wewnętrznej pewności siebie i spokoju. Wodne klejnoty są również znane ze swoich potężnych efektów uspokajających i zdolności do równoważenia aury.


Księżycowy naszyjnik z pereł, którego energia wzbudza uczucia i potęguje uczucie miłości, znajdziecie w naszym sklepie


Kiedy zostaniemy wypełnieni mocą pereł, szybko zbudujemy w sobie integralną i spójną osobowość, otworzymy umysł i odnajdziemy sens i cel naszego prawdziwego ja. Perły będą kultywować naszą wewnętrzną mądrość, jak również wzmocnią czystą miłość w naszym życiu. Oświecą także nasz umysł i pomogą odróżnić dobro od zła. Ich moc nauczy nas pielęgnować miłość, abyśmy mogli być bardziej hojni i otwarci. Obudzą w nas miłosierdzie i współczucie, wzmocnią nasze relacje i poprawią w nich komunikację.

Perły dodatkowo działają leczniczo przy schorzeniach przewodu pokarmowego i układu mięśniowego. Ich siła może być korzystna dla osób cierpiących na choroby płuc, takie jak zapalenie oskrzeli, astma czy gruźlica. Energia kryształów może również okazać się znakomitym wsparciem podczas leczenia niepłodności, jak również w złagodzeniu bólu i dyskomfortu w trakcie porodu. Ponadto może wesprzeć nas w utrzymaniu lub przywróceniu równowagi i naturalnego rytmu organizmu.

W przeciwieństwie do innych kryształów szlachetnych, które można pozyskać z ziemi, perły są materią organiczną pochodzącą z żywych stworzeń. Energia pereł wzmocni w nas pozytywność, ochroni przed niebezpieczeństwami i przyciągnie sukces. No i przede wszystkim dzięki perłom możemy połączyć z boginią tkwiąca w nas, boginią, która jest źródłem najwyższej kobiecej energii.

Może cię również zainteresować artykuł: Co oznaczają różne kolory kryształów? Zrozumienie kolorów kryształów i ich duchowych znaczeń

Crystal M.


Źródła:
gemsociety.org/article/history-legend-pearls-gems-yore/
symbols.com/symbol/pearl
allaboutheaven.org/symbols/pearl/123
meanings.crystalsandjewelry.com/pearl/
pearls.com/pages/how-pearls-are-formed

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram