Pierścionek zaręczynowy – czy aby na pewno z diamentem? Przegląd kamieni szlachetnych idealnych na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy

Przywykliśmy do tego, że pierścionek zaręczynowy dla ukochanej powinien zawierać jedyny słuszny kamień, a tymczasem mamy tak szeroki wybór innych, pięknych, ciekawych i wyjątkowych kamieni szlachetnych, że szkoda się ograniczać do jednego klejnotu. Tym bardziej, że każdy kamień niesie inną intencję i przesłanie dla związku, reguluje inne energie i ma inne znaczenie symboliczne dla pary. Czy diament zatem to jedyna opcja? Nie! Jeśli chcemy podkreślić namiętność w naszej relacji, idealny będzie Rubin. Jeśli cenimy sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa, a także stałość relacji, powinniśmy pójść w kierunku Ametystu. Jeśli chcemy podkreślić siłę i moc związku (jak diament) a jednocześnie nadać mu wyjątkowości, sięgnijmy po droższy i rzadki Tanzanit.

Kolorowy kamień będzie nie tylko rzucał się w oczy, ale będzie niósł za sobą przesłanie. Z wielu kamieni szlachetnych, które idealnie nadają się na biżuterię, wybraliśmy topowe, dzięki którym pierścionki zaręczynowe będą wyjątkowe, niezapomniane i… zgodne energetycznie z parą. Wszystkie kamienie szlachetne stosowane w jubilerstwie mają głębsze znaczenie i symbolikę – te, które przedstawiamy poniżej będą idealnie zdobiły pierścionek zaręczynowy.

DIAMENT

Źródło: twojabizuteria.pl/zloty-pierscionek-zareczynowy-z-brylantem-165.html

Najbardziej popularny i w zasadzie pierwszy wybór mężczyzny i kobiety XXI wieku – pierścionek z diamentem. To najcenniejszy z kamieni szlachetnych, symbol wiecznej i trwałej miłości. Kolor czystej bieli wskazuje na dobre intencje i niewinność. Jest najbardziej pożądanym kruszcem zaręczynowym właśnie ze względu na swoją symbolikę i niezwykłą trwałość. Oszlifowany diament, czyli brylant, zachwyca swoim blaskiem.

Znaczenie i właściwości: Diament pomaga w walce z bólem. Obdarza osobę obdarowaną zdolnością koncentracji. Przynosi radość i szczęście, daje siłę i odwagę. Pozwala stworzyć miłość silną i trwałą, jeśli jest ona czysta i szczera. Diament ma moc demaskowania fałszu i zbrodni. Napełnia energią życiową i hamuje procesy starzenia. Noszony jako pierścionek zaręczynowy, działa oczyszczająco, reguluje przepływy energii a tym samym wpływa na kondycję naszego ciała i ducha.

SZAFIR

Źródło: abgold.pl/produkt/pierscionek-zareczynowy-z-szafirem-z-bialego-zlota/

Zaraz po diamencie, szafir to najpopularniejszy kamień, który zdobi dłonie przyszłych panien młodych. Szafiry występują w wielu kolorach, zaczynając od białego, przez odcienie różu i żółci, pomarańczy i na najpopularniejszych, niebieskich kończąc. Kolor szafirowy zaczyna się od królewskiego błękitu i przechodzi w delikatny turkus. To właśnie królewski, głęboki niebieski jest tym najdroższym i najcenniejszym kamieniem. Kolor niebieskie oznacza mądrość i królewskość. Nic więc dziwnego, że do XX wieku, kiedy to na pierwsze miejsce w topowych kamieniach wskoczył diament, był to pierwszy wybór w pierścionku zaręczynowym.

Szafir to kamień prawdy, wierności i czystości. Zaręczynowy pierścionek z szafirem jest symbolem zaangażowania i szczerości w relacji, które są bazą do zbudowania zdrowego, dobrego i fajnego małżeństwa. Trwałość i wytrzymałość klejnotu to kolejny symbol – trwałości i siły związku. Szafir niesie za sobą mądrość, nieśmiertelność i ochronę. Wzmacnia intuicję i działa uspokajająco.

SZMARAGD

Źródło: artemerstudio.com/products/pear-emerald-ring 

Kolor głębokiej zieleni o równomiernym zabarwieniu to najbardziej pożądany rodzaj szmaragdu. Mimo całej gamy odcieni zieleni, to właśnie leśny mech jest tym, który najczęściej gości na pierścionkach zaręczynowych. Oprócz zieleni, szmaragdy mogą występować też w odcieniach żółtych i niebieskich. Nieprzezroczyste i blade kamienie nie są tak pożądane jak przezroczyste, zielone. Szmaragdy były używane przez wieki przez wiele kultur do wyrobu biżuterii, stąd niezwykła popularność kamienia.

Szmaragdy oznaczają wierność i miłość. Z tego względu klejnoty były ofiarowywane starożytnej rzymskiej bogini miłości, Wenus. Szmaragd jest symbolem stałego, stabilnego związku. Ma właściwości kojące i symbolizuje cenną więź małżeńską. Klejnot ten symbolizuje szczęście wewnętrzne, młodość, połączenie z Wszechświatem, harmonię. Kolor zielony niweluje stany depresyjne, zmęczenie i rozdrażnienie. Zielone szmaragdy przynoszą szczęście, mądrość i odwagę, nic więc dziwnego, że coraz częściej są wybierane jako klejnoty w pierścionkach zaręczynowych.


Zapraszamy do SKLEPU AKADEMII DUCHA w którym znajdziesz ochronną odzież, talizmany z ochronnymi znakami, minerały podnoszące wibracje, oczyszczające kadzidła oraz wysokowibracyjną biżuterię, która będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim wspierać cię swoją energią.


TANZANIT

Źródło: twojabizuteria.pl/zloty-pierscionek-z-tanzanitem-i-brylantami.html

Tanzanit to najmodniejszy kamień w ostatnim czasie. Skąd jego niezwykłość? Jest wyjątkowo rzadki, bo wydobywany tylko w jednym miejscu na świecie – na wzgórzach Merelani w Tanzanii we wschodniej Afryce. Z tego też względu przedstawia się jako kamień wyjątkowy, drogi i niezwykle cenny. Pod tym względem przebija nawet diamenty. Występuje w odcieniach niebieskiego oraz fioletów. Symbolizuje nieskazitelność i elegancję.

Łączy energię serca z energią umysłu. Osoba, która go nosi, ma łatwość w pozbywaniu się zmartwień, oczyszczaniu się i wchodzeniu w stan radości i szczęścia. Tanzanit aktywuje czakrę trzeciego oka i udrażnia przepływy energetyczne w ciele. W pierścionku zaręczynowym oznacza miłość, bogactwo, udane, dostatnie życie w mądrości, świadomości i duchowości. Tanzanit pomaga pozbierać się po kryzysie, wyrazić żal i stratę. Całościowo transformuje negatywne wibracje w pozytywne.

RUBIN

Źródło: catbirdnyc.com/the-tiniest-ring-ruby.html

Rubiny to kryształy o krwiście czerwonej barwie, symbolizującej namiętność, głębię i miłość. Symbolika wskazuje, że idealnie nadaje się do pierścionka zaręczynowego, jako podkreślenie więzi i chemii, jaka spaja ze sobą kochanków. Rubin oprócz czerwieni, przyjmuje również odcienie pomarańczy i fioletu, jednak najbardziej cenionym kamieniem będzie żywa czerwień w takiej przezroczystości, aby odbijać światło. Przez wieki uznawany był za króla klejnotów i chętnie stosowany na dworach królewskich. Wierzono, że noszenie rubinów obdarza szczęściem i miłością.

Rubin reprezentuje pasję, zaangażowanie i wieczną miłość. To silne emocje, przywiązanie, energia i wigor. Przywodzi na myśl bardzo sensualny i namiętny związek, w którym miłość i namiętność gra pierwsze skrzypce. Czerwień rubinu może też tchnąć w związek więcej namiętności, młodości i radości. Symbolizuje odwagę, miłość, pasję. Rubiny są ulubionymi klejnotami osób zakochanych oraz tych, którzy dzierżą w rękach władzę. Klejnot ma wiele mistycznych właściwości, co sprawia, że działa jak aktywator przepływów energetycznych w ciele.

TOPAZ

Źródło: abgold.pl/produkt/pierscionek-zareczynowy-z-naturalnym-topazem-blue/

Topaz to jeden z najpotężniejszych kamieni szlachetnych ze względu na swoją leczniczą i ochronną moc. Kamień ten równoważy emocje, uwalnia napięcia, leczy dolegliwości i przynosi radość. Topaz to kamień ochronny – chroni przed smutkiem, złością, złymi snami. W naturze tworzy się w szerokiej gamie kolorów i ich intensywności. Najbardziej pożądany jest ten w kolorze niebieskim. Topaz błyszczy równie pięknie jak diament.

W pierścionku zaręczynowym pojawia się w tych związkach, które czują potrzebę pracy nad komunikacją w swojej relacji. Osoby, które chcą pracować nad swoim rozwojem i dalej się uczyć, powinny nosić biżuterię z tym kamieniem. To kamień ciągłego rozwoju i parcia do przodu, zarówno dla osób pojedynczych jak i relacji. Topaz symbolizuje miłość i wierność, zapewnia siłę i inteligencję osobie, która go nosi. W zaręczynach symbolizuje dalszą chęć uczenia się partnera oraz wspólną drogę rozwoju.

AMETYST

Źródło: archiwum.allegro.pl/oferta/zloty-pierscionek-zareczynowy-z-ametystem-0-9ct-i6875707008.html

Ametyst to symbol spokoju, szczęścia i zadowolenia. Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli w moc ametystu, jako kamienia, który ma stworzyć równowagę, balans i odpierać złe moce. Kamień ten miał stać na straży trzeźwości na wyjątkowo zakrapianych biesiadach – wino pito z ametystowych kielichów, które miały ograniczać jego zły wpływ na umysł i ciało biesiadnika. Ametyst przyjmuje różne odcienie różu i fioletu. Najbardziej pożądane to kamienie o żywej, fioletowej, przezroczystej barwie, w kolorze królewskim.

W pierścionku zaręczynowym ametyst jest kamieniem, który zwiastuje spokojny związek, bez sporów, kłótni i napięć. Osoby, które cenią sobie spokój, poczucie bezpieczeństwa i obietnicę osiągnięcia harmonii, to właśnie ametystem powinny obdarować ukochaną osobę. Kamień kojarzy się ze spokojem, spełnieniem, szczerością, równowagą duchową i mądrością. To też kamień, który ma pomóc mężczyznom przyciągnąć właściwe kobiety.

Kobieto: Jaki pierścionek zaręczynowy nosisz na palcu? Co ona oznacza? Jaki wybrałabyś teraz?

Mężczyzno: Jakim pierścionkiem obdarowałeś ukochaną? Jaki pierścionek najlepiej pasuje do waszej relacji?

Może cię również zainteresować artykuł: 8 kryształów idealnych do samochodu na bezpieczną podróż

Nadine Lu

Źródła:
https://www.withclarity.com/education/engagement-ring-education/gemstone-engagement-rings
https://www.ritani.com/blog/engagement-rings/meaning-gemstone-engagement-rings/
https://www.brilliantearth.com/news/gemstone-meanings-the-surprising-symbolism-of-your-jewels/
https://www.onefabday.com/az-guide-alternative-gemstones-engagement-rings/
https://www.yogiapproved.com/love-sex/alternative-engagement-ring-stones-romantic-meanings/
https://diamondscenter.pl/pl/i/Symbolika-kamieni-szlachetnych/43

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram