Planety zewnętrzne w 2021 roku: Uran, Neptun, Pluton. Czego możemy się spodziewać? [Cześć II]

Każda planeta krąży wokół słońca z inną prędkością. Im dalej od słońca się znajduje, tym więcej czasu upłynie, zanim wykona pełną trasę. Biorąc pod uwagę szybkość przemieszczania się danej planety po orbicie, wyróżniamy planety wewnętrzne, które oddziałują na nasze życie osobiste. Są to kolejno: Księżyc, Merkury, Mars i Wenus. Stosunkowo szybko i sprawnie zmieniają znaki zodiaku przynosząc tym samym zmiany w konkretnym sferach życia osobistego. To oznacza, że z dnia na dzień odczuwamy efekty tych zmian – nastroje, nawyki, samopoczucie, zmiany. Z kolei planety zewnętrzne, czyli Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton, są znacznie wolniejsze i zmieniają znak, w którym się znajdują od roku do aż 15 lat! Ich ustawienie mówi o życiu ogólnie, o czasach i o społeczeństwie. Wskazują trend, w jakim żyje ludzkość i zmiany na poziomie życia społecznego. O ile Jowisz i Saturn mogą nam zrobić w życiu regularne rewolucje, tak Neptun, Uran i Pluton oddziałują na życie pokoleń.

W tej części sprawdzimy, jak najdalsze planety, czyli Uran, Neptun i Pluton, odnajdą się w kolejnych znakach zodiaku i przed czym postawią nas w roku 2021.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 najbardziej skutecznych kryształów wzmacniających energię pełni księżyca

Uran w Byku – 14 stycznia 2021 – 19 sierpnia 2021

W Uranie obecnym w Byku praktyczność i pomysłowość zaczynają się łączyć i przeplatać. Niemalże od początku roku zaczniemy patrzeć na wszystko zupełnie inaczej i już Byk przypilnuje tego, żeby było praktycznie i przede wszystkim… żeby było warto. Uran mówi, że nie wolno tkwić w błocie. To czas, w którym powinieneś podejmować innowacyjne pomysły i przekształcać je w innowacyjne działania! Warto nabrać świadomości finansowej, otworzyć się na pomysłowości i wewnętrzny geniusz.

Moment, w którym Uran przechodzi z ruchu wstecznego do ruchu prostego, to kluczowy czas, w którym zmienia się perspektywa, świadomość i uważność. Szczególnie zmienia się w tematach dotyczących wolności i kierunku, w którym zmierzamy w przyszłość. Zmienia się postrzeganie komunikacji, mediów informacyjnych i społecznościowych, przemysłu technologicznego oraz biotechnologii z rozwojem naukowym. Uran jest wyższą oktawą Merkurego i kładzie jeszcze większy nacisk na komunikację i technologię.

Uran jest planetą rewolucji, dlatego zobaczymy bunt przeciwko ograniczeniom, dla których odpowiedzią będą działania alternatywne, oraz rozwój nowych technologii. Posuwając się do przodu w swoich działaniach, zobaczymy efekt bumerangu – to, co wyślemy do Wszechświata, wróci do nas zbierając po drodze swoje żniwo. Uran w Byku będzie więc rozbudzać świadomość, a zmiana świadomości przeistoczy się w wielką zmianę na świecie. Uran chce prawdy i wolności oraz uwolnienia z ograniczeń. W Byku, z łatwością się w tej sferze rozwinie.

Neptun w Rybach – 25 czerwca 2021 – 1 grudnia 2021

Neptun retrograduje w znaku Ryb, co oznacza, że będzie się poruszał w ruchu wstecznym, a co za tym idzie, jego wpływy energetyczne będą się różnić od wpływów w ruchu prostym. W znaku Ryb pozostanie przez ponad 5 miesięcy. Neptun w Rybach wskazuje na sferę duchową, wyobraźnię, rozpoczynanie nowych cykli. Wskazuje na wartość w sztuce pięknej i jej wpływie na życie codzienne. Co możesz zrobić w tym czasie? Poddać się losowi, wziąć na klatę karmę, czyli skutki swoich poprzednich działań, aby poczuć wyzwolenie i swobodę w swoim życiu.

Neptun wszedł w 2011 roku do Ryb na swoją 15 letnią podróż po tym znaku – na początku będziemy pływać po omacku, ale z czasem będziemy musieli się tego nauczyć. To długa i dziwna podróż, która poprowadzi ludzkość przez duchowość. Dzisiaj jesteśmy już zahartowani, musimy się tylko nauczyć wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Ryb.

Pojawia się przestrzeń, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość łączą w jednym spójnym doświadczeniu. Pojawiają się zakłócenia odczuwane jednocześnie na wszystkich polach i we wszystkich płaszczyznach. Pojawia się wspólne pole uczuć i doświadczeń dla całej ludzkości. Stajemy się jednością, a więc odczuwamy wszelkie zalety oraz wady społeczeństwa, które pojawiły się od początku istnienia ludzkości. Ryby to ostatni znak, w którym karma działa dokładnie w taki sposób, aby zamknąć proces. Ryby to znak niewoli, ale również nagrody za zakończenie procesu. Od ciebie zależy, jak to odbierzesz.

Ryby kojarzą się ze snem i koszmarami, współczuciem oraz zdradą. Oznaczają prorocze przepowiednie i wzmożoną intuicję. Ryby w połączeniu z Neptunem dają nam przypływy i odpływy w energii jawy i snu. Ta fala może nam pomóc wnieść nas na wyżyny, ale równie dobrze może nas zniszczyć i utopić. Może przypłynąć do nas bogactwo, a równie dobrze porażka – czyli możemy zatrzymać nasz statek na mieliźnie. Znajomość pływów wewnętrznych i zewnętrznych, pływów osobistych i społecznych, będzie istotna do roku 2026.


Ochronny talizman z Kwiatem Życia – symbolem początku wszystkiego – znajdziecie w naszym sklepie


Pluton w Koziorożcu – 27 kwietnia 2021 – 6 październik 2021

Pluton, który wejdzie wiosną 2021 do znaku Koziorożca, przedstawi nam nowy etap dla świata – zaczniemy gonić za władzą i statusem. Pluton będzie retrogradował, a więc przez ten czas będziemy podlegać zarówno jego pozytywnym, jak i negatywnym wpływom. Jako symbol instynktu i wszystkiego, co ukryte, Pluton w retrogradacji niesie zniszczenie, które jest początkiem odnowy. Moc tej planety pozwoli nam uwolnić się od niepotrzebnych więzów, aby rozwijać się w innych kierunkach. Jesteśmy zmuszeni do przyjrzenia się najgłębszym emocjom i zadawania sobie pytań, których nigdy nie zadaliśmy. Jeśli w życiu jest coś, co nam wyraźnie nie służy, będziemy skonfrontowani z tym i zmuszeni do podjęcia odpowiedzialnej decyzji.

Retrogradacja Plutona trwa mniej więcej 230 dni w roku. Rozpoczyna się wiosną i kończy się jesienią. Dla większości ludzi efekty retrogradującego Plutona nie są bardzo odczuwalne. Jednak ten ruch wsteczny pozwala nam spojrzeć na siebie i swoją historię z innej perspektywy. Podczas retrogradacji Plutona warto unikać poważnych zmian, zwłaszcza w okolicach początku i końca retrogradacji. Ten czas warto poświęcić na przemyślenia, aby zrozumieć swoje głębsze instynkty. Działanie przyjdzie później, gdy Pluton będzie w ruchu prostym. W tym okresie możesz czuć się gorzej. Możesz odczuwać niepokój i potrzebę ewoluowania. Ale ewolucję i rewolucję zostaw sobie na potem, teraz w Koziorożcu, przeanalizuj swoją sytuację i karmę.

Link do I części: Planety zewnętrzne w 2021 roku: Jowisz i Saturn. Czego możemy się spodziewać? [Część I]

Nadine Lu


Źródła:
cafeastrology.com/2021-moon-phases.html
symbolicliving.com/2021/01/14/uranus-direct-in-taurus-january-14-2021/
my.astrofame.com/astrology/article/pluto-retograde#:~:text=Pluto%20retrograde%20in%20Capricorn%20spans,27%20to%20October%206%2C%202021.&text=As%20a%20symbol%20of%20instinct,to%20evolve%20towards%20other%20paths.
yearly-horoscope.org/retrograde-neptun-in-pisces-2021/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram