Czy ja za mało PRAGNĘ i POŻĄDAM? Czyli o kłodach pod nogami

pożądanie

Pożądam. Pragnę. Czym w zasadzie pożądanie jest? I jaką ma energetykę? Jaką wibrację tworzy, a przede wszystkim, w jaki sposób można ją wykorzystać?

Pożądanie, czyli pragnienie naszpikowane emocjami, to silna i intensywna tęsknota za czymś. I właśnie to silne pragnienie jest KLUCZEM do całości manifestacji. Pożądanie jest uczuciem, które zamyka łuk manifestacji, jest ostatnim i zwykle zgubnym ogniwem, bo często pragnienie wychodzi z poczucia braku, a nie z poczucia dostatku. Co więcej, zwykle to właśnie pożądania brakuje niektórym w życiu – czegoś, co podkręci, nakręci i pomoże wystartować z życiem. Tylko i wyłącznie dzięki pragnieniu można wywołać życie, którego naprawdę chcemy doświadczyć. Jeśli głębokie pragnienie nie jest jego częścią, to możemy o nim zapomnieć.

Pożądanie to coś więcej niż seks. To uczucie – to esencja i energia seksu. Wypływa z tego samego źródła. Wszyscy mamy dostęp do pożądania, bo mimo wszystko nie sprowadza się ono jedynie do seksu. Jednak to, czy świadomie to wiemy, przyjmujemy i transformujemy, to już nasz wybór. Pożądanie emanuje z Czakry Sakralnej. Dlatego pełne i niewzruszone połączenie z tą czakrą jest niezwykle ważne, aby w pełni transformować energetykę pragnienia.

Może cię również zainteresować artykuł: Czakra sakralna: 6 sposobów uzdrawiania czakry krzyżowej

pożądanie

Źródło: unsplash.com

Czakra sakralna to centrum kreatywności. To przestrzeń, z energii której rodzimy wszystko – nowego człowieka, nowe projekty, nowe pomysły oraz wszystko inne, co wymaga naszej kreatywności i pomyślunku. Czakra sakralna TWORZY. Dlatego wszystko to, co możesz sobie wyobrazić, zaplanować, zamierzyć… ma swój początek w czakrze sakralnej. Czyli – w głębokim pragnieniu.

Należy pamiętać, że czakra sakralna jest podatna na wpływy, a więc przechowuje i przenosi przekonania dotyczące tego, w jaki sposób realizują się bądź też nie realizują się, twoje pragnienia i pożądania.

Pożądanie to moc

Pożądanie jest tym, co tworzy świat. To paliwo, które napędza życie. Tworzy kreatywność. Daje ostrość, zwinność, wyobraźnię. Napawa ciało witalnością i wytrzymałością. To iskra, która rozpala siłę, magię i inspirację.

Daj sobie przestrzeń na wysokie wibracje

Daj sobie czas na to, aby przemyśleć cele i intencje. Czy są już odpowiednio sformułowane, czy może unoszą się w odmętach wszechświata bez odpowiedniej mety? Bądź żywo zainteresowany swoimi pragnieniami. Poczuj pasję, ekscytację i adrenalinę. Pożądanie jest magnesem. Kiedy pragniesz czegoś wystarczająco mocno, wszechświat przyciągnie do ciebie wibracyjny odpowiednik tego pragnienia. Dlatego też, uważaj na wibrację, którą uwalniasz.

Wibracja blokuje się przez strach, wątpliwości, wstyd, poczucie winy. Przez to nie jesteśmy w stanie odpowiednio wysłać pragnienia ani go odebrać. Czakra Sakralna nie pracuje tak, jak powinna pracować.

Co mogę zrobić?

Oczyść symbolicznie czakrę sakralną. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się, połóż dłonie na tej czakrze, czyli na podbrzuszu. Zrób trzy głębokie wdechy i wydechy, aby wprowadzić ciało w stan rozluźnienia. Kiedy poczujesz się zrelaksowany i otwarty na więcej doznań, kontynuuj głębokie i długie oddechy, a twoja świadomość niech wyobrazi sobie czakrę sakralną jako strumień wody. Jak widzisz przepływ? Czy jest przerywany, czy powolny? Zareaguj – jeśli strumień płynie zbyt wolno, daj sobie pozwolenie na szybszy bieg, uwalniając przy tym ograniczenia, które go spowalniają. Powiedz “Daję sobie pozwolenie na płynięcie. Uwalniam wszelkie ograniczenia, poczucie winy, wstyd i strach, które w sobie noszę. Przywołuję świeże wody kreatywności, pasji i pożądania”. Powtarzaj medytację do czasu, aż poczujesz, że strumień jest wartki i silny. Jeśli strumień jest przerywany, daj sobie pozwolenie na to, aby był wartki i ciągły. Powiedz: “Pozwalam, aby strumień był wartki i ciągły, zabieram wszystkie przeszkody, jakie stoją mu na drodze, moje przekonania, moje zahamowania, mój wstyd”. Zapamiętaj to uczucie i wracaj do niego za każdym razem, gdy czujesz problem, zgrzyt lub zaburzony przepływ.


Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz pięknie pachnące olejki, kadzidła, mydła i inne produkty wspierające energie czakr


Poszukaj prawdziwego pragnienia. Tak silnego, że na samą myśl krew płynie w żyłach szybciej, czujesz ciarki w podbrzuszu i ogarnia cię wzruszenie. Tak często uważamy, że nasze chciejstwa są naszymi pragnieniami. A to nieprawda! Musimy je rozdzielić, bo chciejstwa są to rzeczy, usługi, chwilowe pragnienia, których chcemy, których uważamy, że potrzebujemy, i które zaspokajają naszą chwilową satysfakcję. Od dobrego obiadu w restauracji po nowego smartfona. To szybkie sposoby na załatanie naszego wybrakowanego samopoczucia. Chciejstwa obiecują nas zadowolić tym, co szybkie, dostępne od ręki, zasłyszane i pozazdroszczone. Jednak nie powodują przypływu adrenaliny i nie sprawiają, że odnajdujemy w tym sens naszego życia. A o to właśnie chodzi – o dreszcze, które stają się bazą spełnionej inkarnacji.

Nasze prawdziwe pragnienia są znacznie większe niż to, czego “pragniemy”. Dowiadujemy się o tym dopiero, gdy możemy je prawdziwie poczuć. A jak z twoim połączeniem z czakrą sakralną?

Może cię również zainteresować artykuł: Proste 5-minutowe ćwiczenia, aby łatwo otworzyć każdą czakrę indywidualnie

Nadine Lu


Źródła:
sagegoddess.com/metaphysicalmetaphysics/the-power-of-desire/
meredithwalters.com/the-power-of-desire-and-how-to-use-it-to-transform-your-life/
thriveglobal.com/stories/the-power-of-desire/
oprah.com/spirit/understanding-the-power-of-desire-ask-deepak
mindandsoul.space/home/2019/8/28/the-nature-of-desire-understanding-its-power-is-key-to-inner-transformationnbsp

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Czy ja za mało PRAGNĘ i POŻĄDAM? Czyli o kłodach pod nogami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram