Jak przyspieszyć manifestację pragnień w życiu? Prawo Przyciągania w praktyce

Swego czasu furorę zrobiły film Sekret oraz książka o tym samym tytule. Jest to opowieść o Prawie Przyciągania w pigułce. Rzeczywistość wokół jednak podpowiada, że nadal potrzebujemy przypominać o stosowaniu tych praw w praktyce. Możemy stworzyć wszystko, co zapragniemy, gdy jest to w zgodzie z naszą świadomą i podświadomą intencją. Jak jednak tego dokonać?

Podstawy w pigułce

Prawo przyciągania dotyczy każdego. Wszystko jest energią, o odpowiedniej częstotliwości. Podobne przyciąga podobne. Nasze myśli i emocje również są energią. W zależności od tego czy są pozytywne lub negatywne, mają odpowiednio wysoką lub niską energię. Jeśli próbujesz tylko z poziomu umysłu przyciągnąć upragnione dobra i okoliczności, nie uda ci się to. Tworzymy z poziomu serca. Badania naukowe dowodzą, że nasze serce wytwarza największe i najsilniejsze pole elektryczne i magnetyczne ze wszystkich organów. Mózg może się schować ze swoim zasięgiem o kilka tysięcy razy mniejszym (pięć tysięcy razy mniejszy zasięg magnetyczny i sto razy mniejszy zasięg elektryczny [1]).

Co jednak dzieję się z sercem? Jest zastraszane. łamane, zdruzgotane. Media serwują negatywne informacje ze świata utrzymujące nas w strachu, poddawaniu się, bierności lub wrażeniu, że przecież inni mają gorzej i lepiej zostać z tym, co mamy. Nie jest przecież tak źle. Z drugiej strony pokazują nam ludzi, style żyć, bogactwo, które wywołują w nas poczucie braku i osamotnienia. W ten sposób podtrzymują w nas niskie energie i łatwo nami manipulują. Przesyłają też podprogowe lub wprost komunikaty, które konstruują nasze myśli, schematy przekonań i nawyków. A to generuje opór w stworzeniu życia jak z bajki – bajki dla każdego indywidualnie pojętej, radosnej, pełnej miłości, obfitości i spokoju. Na szczęście można wyjść z tego błędnego koła.

Może cię również zainteresować artykuł: Prawo Przyciągania Pieniędzy – jak z niego korzystać?

Podstawowe błędy

Już z akapitu wyżej można wysnuć wniosek, że samo myślenie nie wystarczy. Afirmacje są świetnym narzędziem, pozytywne myśli też, jednak potrzeba czegoś więcej. Czego? Pozytywnych emocji związanych z pożądanym przez ciebie obszarem i działania!

Jeśli całymi dniami tylko marzysz lub rozmyślasz o swoich pragnieniach, nie licz na magiczne czary mary i pojawienie się pod twoim domem wymarzonej pracy, związku, wycieczki, samochodu czy czegokolwiek innego. A już na pewno nie staniesz się od tego cudownie zdrowszy! Twoje słowa również potrzebują być spójne z emocjami, jakie w sobie niesiesz w danym momencie. Jeśli tylko opowiadasz na lewo i prawo jak jesteś szczęśliwy, a w środku odczuwasz smutek, frustrację lub złość – nie oszukasz Wszechświata. Pogłębisz tylko negatywne aspekty. Potrzebujesz już teraz poczuć się tak jak wtedy, gdy otrzymasz to, co pragniesz!

Kolejny błąd to nadmierne przywiązywanie się do rezultatu. W takim wypadku tylko pogłębiamy presję, uczucie braku i utrudniamy manifestację. Odpuśćmy. Obniżmy ważność tej sytuacji/osoby. Myślmy o tym mniej, zaufajmy Wszechświatowi, że przygotuje najlepsze dla nas rozwiązanie. On ma dla nas nieskończoną ilość dróg. Zamiast kurczowo trzymać się jednego scenariusza, skupiajmy się tylko na efekcie końcowym – naszym celu. Może też być tak, że przegapimy naszą okazję, bo zwyczajnie jej nie zauważymy zbyt przywiązani do naszej wizji!

Ważne też, aby posyłać intencje z perspektywy już posiadania tych wymarzonych pragnień, a nie z punktu braku. Jeśli skupimy się tylko na chceniu, pogłębimy niedostatek i dostaniemy go w swoim życiu jeszcze więcej.

Kolejną przeszkodą są wszelkiego rodzaju blokady i programy wbudowane w nas na podstawie naszych doświadczeń, nauk wyciągniętych od naszych bliskich, środowiska, w którym się wychowaliśmy i mediów, które na nas wpływały. Jeśli wierzysz, że pierwszy milion należy ukraść, a miłość jest ślepa, nie spodziewaj się bogactwa i szczęścia w miłości. Przeanalizuj swoje podświadome przekonania podczas terapii lub pracy własnej. Zastąp je nowymi, wspierającymi twój rozwój i szczęście. Wtedy Prawo Przyciągania będzie mogło działać skutecznie!


Jeśli chcesz nauczyć się stosować Prawo Przyciągania w życiu codziennym i znacząco przyśpieszyć manifestację swoich pragnień, zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach on-line: Prawo Przyciągania – Sekret Wyjaśniony


To jak to zrobić, aby działało?

  1. Znajdź odpowiednią przestrzeń i czas na stworzenie intencji. Potrzebujesz spokoju wokół i dobrego humoru. Możesz wcześniej przejść się na spacer do lasu, porobić ulubioną aktywność fizyczną lub twórczą, potańczyć, pomedytować. Skontaktuj się z sobą, ale też zaopiekuj się sobą. Kiedy będziesz gotów, zastanów się czego pragniesz – zdrowia, innej pracy, więcej pieniędzy, miłości, podróży, odkrycia talentów, kariery, przyjaciół? A może czegoś zupełnie innego? Gdy już dowiesz się, utwórz dokładną wizję, na przykład wymarzonej pracy. Zadbaj o wszystkie detale, o wystrój twojego biura, atmosferę, drogę do pracy, twoje zadania i zespół, wyobraź to sobie. A teraz zastanów się jak taka praca wpłynie na ciebie? Na twój wygląd, twoje zachowanie, twoje samopoczucie? Co będziesz robić, jak spędzać czas wolny, jakie umiejętności posiadać? I zacznij w swoich myślach, nawykach i zachowaniu już być człowiekiem z tej pracy.
  2. Wypuść swoją intencję w świat. To znaczy poproś na głos lub z pomocą listu, a dodatkowo możesz to wzmocnić rytuałem, pieśnią, obrazem, tańcem. Poproś Wszechświat z nadzieją, wiarą i zaufaniem. I otwórz się na nadchodzące możliwości. To już się dzieję! Poczuj dziecięcą ekscytację na to, co Wszechświat dla ciebie przygotuje.
  3. Utrzymuj dobry nastrój. Oczywiście po drodze będą wyboje, będą płacze, bo tak od czasu do czasu w życiu bywa. Jednak w ogólnym rozrachunku utrzymuj pozytywne myślenie, nie zatrzymuj się w negatywnym zalewie emocji i myśli i nie rozdrapuj starych ran. Pozwól wszystkiemu świadomie przepłynąć, oczyścić się. I uśmiechnij się z wiarą w siebie i wspierające cię życie. Wypisz na kartce ulubione i zdrowe poprawiacze humoru i noś ją ze sobą na wypadek czarnej godziny rozpaczy lub strachu!
  4. Usuń opór – czyli wewnętrznego krytyka, negatywne emocje, brak zaufania, pojawiające się natrętne myśli, czy komunikaty z zewnątrz o niskich wibracjach. Jeśli wierzysz w swój cel, a twoje otoczenie ma inną opinię lub media chcą zasiać w tobie strach – odetnij się świadomie od ich głosów. Wybieraj czym wypełniasz swoją głowę, swoje otoczenie, siebie. Ważnym aspektem jest również to, co jesz, czym się otaczasz, co nosisz. Czy to wszystko podnosi twoją energię? A może zaniża? Do dzieła!
  5. Wypełnij się wdzięcznością – to pomnaża dobro w twoim życiu. Za to co już masz, ale też za to, co pragniesz otrzymać. I radośnie wyczekuj oraz odważnie działaj! Jesteś kreatorem swojego życia, to cudowna i odpowiedzialna przygoda.

Może cię również zainteresować artykuł: 6 naukowych faktów, które dowodzą, że Prawo Przyciągania naprawdę istnieje!

Arunika

 

Źródła:
rubikonwings.com/2018/04/30/dlaczego-prawo-przyciagania-nie-dziala-10-bledow/
ohme.pl/psychologia/dostajesz-to-o-czym-myslisz-12-regul-prawa-przyciagania/
zdrowadusza.com/czym_jest_prawo_przyciagania_i_jak_dziala/
consciousreminder.com/2019/06/20/7-things-that-will-help-you-manifest-anything-you-want-in-your-life/
consciousreminder.com/2017/01/11/everything-energy-control-power-thoughts-1/
www.maszke.pl/2014/09/twoja-praca-oraz-praca-wszechswiata-w-spelnianiu-pragnien/
[1] na podstawie artykułu z http://www.maszke.pl/2016/04/udowodnione-poprzez-twoje-serce-trwa-twoj-nieustanny-dialog-z-wszechswiatem/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram