Prognoza Astrologiczna 06.04.2022

Ten tydzień może nas wystawić na próbę.
Słońce ma już połowę czasu Barana za sobą i wypadałoby podkręcić obroty. Im Baran jest starszy, tym jest bardziej świadomy, że Wiosna nie trwa wiecznie i nie ma czasu do stracenia. Działanie jego opiera się na podejmowaniu konkretnych decyzji i stanowczych ruchów, więc pewność siebie, pewność w swoje możliwości jest główną podstawą – i lepiej, by nikt nie ośmielił się mu powiedzieć, że się w czymś myli.
Jednak patron Barana, Mars zderza się z kosmicznym hamulcem – Saturnem. Aspekty Marsa z Saturnem nie należą do tych łatwych, zwłaszcza Koniunkcja, a do tego mamy jeszcze większy nacisk przez ich Kwadraturę do Węzłów Księżycowych. W takim aspekcie możemy czuć się, jakbyśmy sami sobie wiązali ręce. Energia Marsa musi pędzić, czujemy, że trzeba działać, decydować, ruszyć się, Węzły potęgują tu presję i powagę sytuacji – w końcu one pokazują losy naszego Przeznaczenia – a Saturn wszystko spowalnia i blokuje.
 
Chcę, ale nie chcę. Chcę się wykazać, ale obawiam się, że moje kompetencje są niewystarczalne. Saturn kwestionuje nasze możliwości, według niego powinniśmy podszkolić się, a zanim zaczniemy cokolwiek, potrzeba nam 20 lat doświadczenia już na starcie. 😉 Sęk w tym, że najlepsze doświadczenie zdobywamy w praktyce. Czasem wydaje się, że przeszkody na drodze życia są nie do obejścia, ale nic bardziej mylnego. Ten czas wystawia nas na próbę, byśmy przyjrzeli się, jak bardzo sami siebie dajemy spowolnić. Czy nawet przez drobne komplikacje stwierdzasz, że nie dasz rady, że nie jesteś gotowy? Uważasz, że nie nadajesz się do tej roboty? Odpowiedź każdy z nas znajdzie w sobie – oto mamy zadanie, by udowodnić, każdy sobie, a nikomu innemu, z czego jesteśmy ulepieni. … I, być może, że nie zawsze wszystko wiemy.😉😁
Taki aspekt zwiastuje też, że owoce naszej pracy nie pojawią się znikąd. Trzeba będzie wytrwale, konsekwentnie, dzień w dzień powtarzać i przerabiać ten nasz temat, ale efekty mówią same za siebie. Oto rzeźbimy hart Ducha. Może to nie jest taki wymarzony aspekt na początek beztroskiej Wiosny – ale jak to się mówi, cierpliwość popłaca.
Żeby nie było całkiem dołująco, przejdźmy do przyjemniejszego zdarzenia – Wenus wkroczyła do Ryb!
 
Mówi się, że Neptun, władca Znaku Ryb, jest wyższą oktawą Wenus. Ich energie mają podobne kierunki, lecz Wenus sama w sobie jest bliżej Ziemi i interesują ją po prostu bardziej przyziemne, namacalne sprawy. 😉 Jednak gdy Wenus wita do Ryb, zwłaszcza, kiedy Neptun jest w swoim królestwie i z Jowiszem w Koniunkcji (a on też tu jest w wywyższeniu), mamy do czynienia, albo z nielada Duchowym przesileniem, albo niesamowitym bujaniem w obłokach.🤣
 
Wenus odpowiada za relacje i ekspresję naszych wartości, lekkość w kontaktach i przyjacielskość, z kim chcemy się wiązać, jak i za docenienie piękna i ideałów. Znak Ryb to domena Empatów i Duchowości, a to sprawia, że o wiele intensywniej odczuwamy siebie nawzajem. Jesteśmy niesamowicie wrażliwi na piękno, sztukę, delikatność, a romantyzowanie rzeczywistości jest na porządku dziennym. Dzięki temu aspektowi mamy większą wyrozumiałość, a te subtelne nici porozumienia nawiązujemy z czasem niewytłumaczalną łatwością.
 
W negatywnym wydaniu zjawisko te przejawia się ucieczką w nasze wymarzone, wyidealizowane wyobrażenia o życiu i przez to wpadamy w rozczarowania, depresyjne podejście do spraw, że zawsze jest nie tak, jakbym chciała, by było.
Ale oczywiście to nie jest przypadek 😉 , że Wenus zawitała w świat Ryb w tym samym czasie, kiedy oczekujemy Koniunkcji Jowisza z Neptunem. Przed nami otwiera się Portal wyższej świadomości, potężnego połączenia i po prostu dostępu do Świata Duchowego.
Zatem nie traćmy czasu, nie dawajmy się strachom i wykażmy się na Świecie w swojej najwyższej jakości, zgodnie z Wolą Duszy – a ta, w każdym z nas będzie rozbrzmiewać coraz głośniej w najbliższym czasie. Energia tej Wiosny jasno daje znać, byśmy się nie poddawali i przyłożyli do spraw już od samego początku, bo jak sobie zasiejemy, takie owoce zbierzemy.
 
Powodzenia!!!
Agata Pituła
Astrologika
 
kontakt:
ap.astrologika@gmail.com
m.me/109129574994742
 
foto znalezione na: Pinterest
https://pin.it/4Qvpq1C

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram