Przesilenie Letnie 2019 – sprawdź, co oznacza dla twojego znaku zodiaku

Przesilenie Letnie

Przesilenie letnie – dzień zwiastujący lato na półkuli północnej i zimę na półkuli południowej. Moment, w którym oś obrotu Ziemi jest maksymalnie wychylona w kierunku Słońca. Oznacza, że oto właśnie rozpoczęło się astronomiczne lato i Słońce dotarło do zwrotnika Raka.

Letnie przesilenie to również najdłuższy dzień w roku. W 2019 wypada 21 czerwca i będzie trwał 16 godzin i 46 minut. Dzień będzie dłuższy o 9 godzin i 4 minuty od najkrótszego. Słońce wzejdzie tuż po 4 rano (4:14) i zajdzie o 21:00. Dla nas oznacza to, że wracają między innymi długie wieczory, wczesne świty, późne zachody słońca i krótkie noce.

CO TO JEST PRZESILENIE?

Słońce na niebie, długość dnia oraz położenie wschodu i zachodu zmienia się w regularny sposób przez cały rok. Nie jest dla nikogo niespodzianką, że latem dni mamy długie i ciepłe, a zimą po 16:00 robi się szaro i mrocznie. Przesilenie to wydarzenie astronomiczne, spowodowane pochyleniem Ziemi na osi i jej ruchem po orbicie wokół Słońca.

Ponieważ Ziemia nie orbituje pionowo, a jest pochylona o 23 1/2 stopnia, półkula północna i południowa wymieniają się porami roku.

Podczas czerwcowego przesilenia, Ziemia jest ustawiona na swojej orbicie, tak że biegun północny jest najbardziej wychylony w kierunku słońca. I dzieje się tak każdego roku w okolicach 20-21 czerwca. Ten dzień wyznacza pierwszy dzień lata i jednocześnie najdłuższy dzień roku.


Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ ZAPRASZAMY WAS DO ŚWIĘTOWANIA TEGO SZCZEGÓLNEGO CZASU Z WIEDŹMĄ ANJĄ ANNĄ ORAZ AKADEMIĄ DUCHA: Święto Miłości i Lata * Litha * 2019

Litha


Czy przesilenie przechodzi bez echa przez znaki zodiaku? A skąd! Gorąca energia lata nadaje tempo konkretnym kategoriom życia danych znaków zodiaku. Sprawdź sam!

Baran (21/03 – 19/04)

Letnie przesilenie to punkt kulminacyjny dla naszego ego. Oznacza to, że ten letni czas może być niezwykle ważnym punktem zwrotnym dla każdego znaku zodiaku. Zaczynając od Barana, który powinien pogodzić się z własnym ego – celebruj je, naucz się go, podziwiaj. Poczuj się dobrze w takiej formie w jakiej jesteś właśnie teraz. Wykorzystaj silną, słoneczną energię przesilenia i zbuduj siebie na nowo.

Byk (20/04 – 20/05)

Przesilenie letnie może być chaotycznym czasem dla Byka, dlatego niezwykle istotne jest, aby pracować nad poprawną i zdrową komunikacją. Uran przynosi Bykom kosmiczną transformację w systemach wartości. Wszystkie te zmiany, z dodatkiem energii przesilenia letniego, mogą być dla Byka trudne do zniesienia. Szukaj punktów zakotwiczenia – łap się wszystkiego, czemu możesz zaufać i tego, co jest twoja stałą. Daj szansę, temu, co idzie – nowy cykl, który jest przed tobą nie musi być negatywny.

Bliźnięta (od 21/05 do 20/06)

Bliźnięta lubią się ekscytować i tej ekscytacji szukają na każdym kroku. Najłatwiej przychodzi im doświadczać pozytywnych emocji w towarzystwie – czują się wspaniale jako działacze społeczni. Wraz z przesileniem nadchodzi moment, w którym czas usiąść w jednym miejscu, zadomowić się na dłużej, przemyśleć sprawę i z powrotem pokierować życiem na odpowiednie tory. Czy to ty trzymałeś kontrolę? Czy byłeś pod kontrolą? Daj sobie kilka tygodni na analizę swojego dotychczasowego życia. Energia przesilenia pomoże ci uporządkować te zagadnienia, które tego wymagają.

Rak (21/06 – 22/07)

Przesilenie zaczyna się dokładnie w tym samym dniu, w którym rozpoczyna się czas znaku Raka. Jest to niezwykle korzystny czas dla Raków – nie tylko dla niego, ale przede wszystkim on powinien wziąć za siebie odpowiedzialność i w końcu poczuć, że żyje, a nie jedynie prześlizguje się przez życie zgodnie z życzeniem innych. Jaki chcesz być naprawdę? Czy jesteś sobie wierny, czy musiałeś naginać zasady? Jak często działasz wbrew sobie, ale z myślą o innych? Bądź gotowy doświadczać samodzielnie i samodzielnie ponosić konsekwencje tych doświadczeń. Żyj tak, żeby pokazać światu jak najpiękniejszą i najbardziej wartościową osobę.

Lew (23/07 – 22/08)

Lew to bardzo pewny siebie znak zodiaku. Ale oprócz pewności, ma też swoje zwątpienia. Czas przesilenia to doskonały moment na to, aby znaleźć złoty środek w tym samouwielbieniu. Przesilenie rozbudza wątpliwości i uaktywnia prawdziwą naturę Lwa. Ponieważ Lwy świecą najjaśniej, wszyscy inni chcą się w ich blasku ogrzać i uszczknąć dla siebie odrobinę chwały. Bądź dla siebie dobry i przestań zważać na innych – sam dla siebie świeć najpiękniej i najjaśniej. Zacznij prowadzić ze sobą taki dialog, na jaki zasługuje najlepszy przyjaciel i najbliższa, ukochana osoba.

Panna (23/08 – 22/08)

Panna ma w zwyczaju brać na swoje barki za dużo – to nic, że zawsze dopina swego. Lubi zadowalać siebie oraz innych. Udowadnia wszystkim swoją wartość osiągnięciami. To wszystko sprawia, że prędzej czy później odczują jak bardzo są przytłoczone. Czas przesilenia to moment, w którym Panna uświadamia sobie dynamikę relacji z innymi ludźmi. Dlatego poświęć ten czas wokół przesilenia letniego na zbudowanie zaufanego zespołu. Takiego, do którego będą należeć osoby, które w pełni wspierają Pannę i z którego wypiszą się te, które na niej żerują.

Może cię również zainteresować artykuł: Święto Przesilenia Letniego: Litha – święto światła i miłości

Źródło: unsplash.com

Waga (23/09 – 22/10)

Przesilenie letnie to czas dużych zmian – zwłaszcza dla osób spod znaku Wagi. Wraz z procesem skracania się dni, zaczną skracać i kończyć się sytuacje niewygodne, męczące, takie, które są już przeterminowane i powinny odejść. Warto skupić się w tym roku na życiu zawodowym i długoterminowej karierze. Waga będzie szukać swojego miejsca w tej kategorii życia. Użyj energii tegorocznego przesilenia, aby przekształcić swoją karierę w to, czemu chcesz się oddać z prawdziwą pasją.

Skorpion (23/10 – 21/11)

Podczas przesilenia letniego, Skorpion musi zmierzyć się z tematem duchowości. Ten znak zodiaku w tak specyficzny sposób odczuwa emocje, że rozsądnie byłoby je zrozumieć oraz umiejscowić w swoim życiu na świecie. Pozwól sobie na to, aby być otwartym na duchową przemianę podczas tych gorących, czerwcowych dni. Skup swoją energię na tym, aby otworzyć się na odpowiedzi i możliwości, bo świat oferuje ich nieskończenie wiele.

Strzelec (22/11 – 21/12)

Strzelec organizuje sobie dobrą zabawę z pełną świadomością tego, ile energii na to marnuje i jak wiele mógłby w tym czasie zrobić. Przesilenie to dobry moment na to, aby uporządkować swoje prywatne sprawy, przestrzeń, finanse, relacje, aby upewnić się, że są zasoby i możliwości na kolejną, zwariowaną przygodę. Przenieś punkt skupienia na inwestycje, bo masz szansę dobrze ulokować i pomnożyć swoje oszczędności.

Koziorożec (22/12 – 19/01)

Koziorożec jest znany z tego, że oczekuje od innych takiego samego zaangażowania i efektów, jakie sam może wypracować i włożyć w pracę. Nie każdy może się poszczycić podobnym poziomem determinacji i nie każdy podchodzi tak odpowiedzialnie do założonych zadań. W czasie przesilenia letniego, sprawdź czy nie przesadzasz – może wysiłki jakie wkładasz w swoją prace nie są warte efektów? Może energię możesz pokierować w zupełnie innym kierunku?  Otwórz się – swoją głowę i serce i znajdź nowe sposoby na zagospodarowanie energii i swoich umiejętności oraz talentów.

Wodnik (20/01 – 18/02)

Wodnika nosi wszędzie tam, gdzie wywącha przypływ nowych emocji i ciekawych doświadczeń, które może dla siebie zagarnąć. Takie krążenie za przygodą może doprowadzić do poczucia braku kontroli. Daj sobie czas na rozwinięcie się tych sytuacji, które dopiero zaczynają kiełkować, bo energia przesilenia będzie wspierać w nowych przedsięwzięciach. Daj czas sobie i swojemu życiu. Dla Wodnika to dobry czas na to, aby wypracować rutynę.

Ryby (19/02 – 20/03)

Przesilenie letnie będzie oświetlać Ryby na wiele sposobów. Jeśli do tej pory na drodze do celu stały jakieś przeszkody i miało się wrażenie, że los robi sobie żarty, to właśnie teraz, wraz z letnim przesileniem, wszystkie przeciwności powinny ustąpić. Korzystaj ze świeżej, słonecznej energii, która przychodzi wraz z latem. To dobry moment na powrót do pasji lub poszukiwanie takowej. Nie pytaj co świat ma dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla świata – jeśli otworzysz się na taką możliwość, wtedy zobaczysz jak wiele rzeczy się zmienia i samo z siebie ułoży.

Może cię również zainteresować artykuł: Noc Kupały – cuda i wianki. Noc płodności, miłości i światła!

Nadine Lu

 

Źródła:
earthsky.org/earth/everything-you-need-to-know-june-solstice
almanac.com/content/first-day-summer-summer-solstice
vox.com/science-and-health/2019/6/14/18679392/summer-solstice-2019-june-21
rd.com/advice/what-the-summer-solstice-means-for-your-zodiac/
askastrology.com/summer-solstice-2019/
astrostyle.com/summer-solstice/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram