Jak zaprzyjaźnić się z drzewami, aby leczyć się i zwiększać energię

zwiększać energię

Drzewa, zielone płuca Ziemi, oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Pobierają dwutlenek węgla i wydalają tlen, dzięki czemu możemy oddychać świeżym powietrzem. To wie niemal każdy, choć nie przeszkadza to ludzkości w coraz większej wycince drzew. Skrupulatnie wycina się lasy Amazońskie, a w Europie oglądamy przeróbkę lasów na autostrady i ziemię pod nieruchomości. Mniej powszechna jest jednak wiedza o uzdrawiającej mocy drzew. Tak, drzewa mogą leczyć!

Dawniej drzewa otaczano szacunkiem. Stare, potężne okazy były uważano za święte. Nikt nie wpadłby na pomysł wycięcia ich. Zamiast tego gromadzono się przy nich i naradzano, śpiewano, odprawiano rytuały. Pod świętymi drzewami składano ofiary dla bogów i pozostawiano prośby, przywiązując je wstążeczkami do gałęzi. Wierzono nawet, że najstarsze z drzew na danej ziemi przechowuje historię tejże wioski. Nazywano takie okazy Zapisami. Drzewa otaczane były czcią i opieką. Pilnowano, aby miały odpowiednią ilość wody, a więdnięcie świętego drzewa brano za złą wróżbę. Dawni Słowianie upatrywali w drzewach harmonię i wykorzystywali je jako metaforę do opisywania Wszechświata. Korona odpowiadała prawom niebiańskim, pień to ziemski świat ludzi, a korzenie to podziemna kraina zmarłych.

Nie tylko Słowianie i Poganie doceniali moc drzew. Również na Wschodzie do dziś niektórzy obchodzą się z nimi z należytym im szacunkiem. Dlaczego? Według mistrzów Tao drzewa potrafią przekształcić negatywną energię w pozytywną!

Korzenie drzew schowane są głęboko w Ziemi i potrafią absorbować z jej wnętrza energię, tak samo jak korona drzew, która sięgając wysoko nieba, potrafi łączyć się z niebiańską mocą. Tak naprawdę ich istotą jest wieczna medytacja i przepływ energii. Aby skorzystać z ich dobroczynnej mocy, potrzebujesz znaleźć swoje drzewo i wejść z nim w bliską relację. Tylko wtedy może nastąpić proces leczenia.

Może cię również zainteresować artykuł: Proste oznaki, że twoja energia jest niezrównoważona!

Źródło: pixabay.com

Jak wybrać odpowiednie drzewo?

Przede wszystkim cały proces zaczynasz od znalezienia odpowiedniego drzewa. Te największe i najwyższe są najlepsze. Przykładowo “drzewo nieśmiertelności”, sosna, emituje energię chi, odżywia krew i wzmacnia system nerwowy. To jednak nie wszystko, odżywia również duszę i ducha ludzi!

Sprawdź jakie właściwości mają konkretne gatunki drzew.

Drzewa uspokajające:

  • wiąz, dodatkowo wzmacnia żołądek,
  • śliwa, dodatkowo odżywi śledzionę, trzustkę i żołądek.

Drzewa oczyszczające:

  • wierzba, dodatkowo pomoże zwalczyć wilgoć w organizmie, zmniejsza ciśnienie krwi oraz odżywi układ moczowy,
  • brzoza, poza detoksykacją organizmu obniży temperaturę ciała i pomoże wyzbyć się wilgoci,
  • figa pomoże wyeliminować ciepło z organizmu (zainteresowanych terminem odsyłam do medycyny chińskiej), odżywi śledzionę i pomoże w leczeniu biegunki,
  • banian, wyeliminuje wilgoć i oczyści serce.

Inne drzewa o właściwościach leczniczych:

  • jodła, pomoże przy siniakach, redukcji pocenia się i leczeniu kości,
  • głóg, pomocny dla układu trawiennego i przy podniesieniu niskiego ciśnienia,
  • klon, pomoże przy zwalczaniu jakiegokolwiek bólu.

Może cię również zainteresować artykuł: Kot – chroni właściciela i jego dom przed duchami i negatywnymi energiami

Źródło: pixabay.com

Jak zaprzyjaźnić się z drzewem?

Kiedy już wybierzesz gatunek drzewa, potrzebujesz jeszcze znaleźć te “jedyne”. Wybierz się na spacer do lasu, uspokój umysł, otwórz się na energię wokół siebie. Poczuj, które drzewo cię przywołuje. Czasami może być tak, że to ty będziesz miał wesprzeć najpierw drzewo, czasami od razu trafisz na te, które wraz z nawiązaną relacją, będzie mogło cię uzdrawiać.

Najważniejsze, to zachować podczas spotkania z drzewem cztery cechy: otwartość, szczerość, miłość i dotyk. Potrzebujesz siedzieć lub stać obok niego, aby móc dotknąć drzewo. W sercu potrzebujesz mieć szczerą i klarowną intencję prośby i jednocześnie energię miłości. Ważne też, aby średnio spędzić minimum 30 minut z wybranym drzewem. Odwiedzaj je regularnie, zdziwisz się jak z czasem będzie ciebie wyczekiwać.

Możesz medytować, siedząc na ziemi, pod drzewem. Możesz obejmować je obiema rękami, przytulając się do niego jak do najbliższego przyjaciela. Możesz też stać w bliskiej odległości od drzewa, z mocno zakorzenionymi stopami w ziemi, z wyprostowaną sylwetką i wzrokiem wpatrzonym w swoje drzewo. Możesz też zabrać ze sobą jakieś krzesło i usiąść pod drzewem, z nogami ustawionymi pod kątem prostym w kolanach, ze stopami mocno opartymi na glebie, z dłońmi dotykającymi drzewo i ze skoncentrowanym na nim wzrokiem.

Zaufaj drzewom. One noszą w sobie mądrość setek lat. Przewodzą energię Ziemi i Nieba, energię kosmosu i harmonii. Uzdrawiają. Uspokajają. Odżywiają. Pomagają odkryć potrzebne odpowiedzi i sposoby. Wsłuchaj się w nie. Zaprzyjaźnij. Poczuj. Oddaj im należny szacunek i podziel się energią miłości. W zamian otrzymasz dużo, dużo więcej.

Arunika

Źródła:
blowminder.com/2015/04/30/swieto-drzew/
ibelieveinmothernature.com/my-cures/you-can-heal-yourself-using-the-chi-energy-of-trees-according-to-taoist-masters

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram