Przysadka mózgowa – mały gruczoł o wielkiej duchowej mocy

Przysadka mózgowa

Z fizycznego punktu widzenia, przysadka mózgowa pozwala nam rosnąć i dojrzewać, mieć dzieci, a nawet utrzymać związek. Ma także wpływ na wagę, wygląd skóry i włosów. Niewiele jest procesów w naszym organizmie, które przynajmniej pośrednio nie byłyby związane z jej pracą. Taka mała, niepozorna, a jak niezwykle ważna ze względu na hormony, które produkuje, magazynuje i uwalnia. Energetycznie proces oczyszczania szyszynki i przysadki mózgowej jest procedurą, która obnaża tkwienie w rozwoju duchowym poprzez intelekt i uwikłanie w programy matrixa. Harmonijna praca tych dwóch gruczołów pozwala wyjść z iluzji rozwoju duchowego i przybliża nas do naszej prawdziwej, boskiej natury.

Przysadka mózgowa (łac. hypophysis) jest jednym z najmniejszych gruczołów (masa wynosi zaledwie 0,5-0,7 g.), ale jednocześnie obdarzonych największą mocą. Wpływa niemal na wszystkie funkcje organizmu, a zaburzenia w jej pracy odbijają się na całym naszym życiu. Kształtem przypomina różową kroplę, położoną w samym centrum naszej głowy. Umiejscowienie jest słuszne, bo trzeba jej pilnie strzec. Na jej pracę ma wpływ sąsiedztwo podwzgórza: wydziela ono hormony stymulujące przysadkę do pracy i hamujące jej aktywność. Jest podzielona na trzy części i każda z nich ma inną funkcję. Produkcja hormonalna organizmu zawiadywana jest z części przedniej, jej środek to rodzaj przekaźnika, a część tylna odpowiada za wydzielanie i magazynowanie wazopresyny i oksytocyny.

Może cię również zainteresować artykuł: Trzecie oko – przebudzenie i otwarcie się na wyższe wymiary

Źródło: pixabay.com

Połączenie przysadki mózgowej i szyszynki

Przysadka mózgowa z mistycznego punktu widzenia uważana jest za siedzibę umysłu i reprezentanta męskiej, aktywnej energii. Odpowiada za nasze myśli i intelekt, ale też wraz z rozwojem za tworzenie poezji i muzyki, za emocje oraz pracę wyobraźni. Szyszynka zaś to światło i kosmiczna świadomość, to intuicja oraz wizja wewnętrzna. Jest odpowiednikiem żeńskiej, pasywnej energii. Gdy obydwa te gruczoły są pobudzone i łączą się – aktywuje się trzecie oko. Przestajemy żyć tylko w trzech wymiarach i przenosimy się do wyższych obszarów. Znika także iluzja odłączenia od Źródła i poczucie życia samemu sobie. Zaczynamy wtedy widzieć, słyszeć i czuć dużo więcej i inaczej niż wcześniej. Dostrzegamy energię innych osób, odczuwamy ich emocje i widzimy przyszłość.

Możliwość odblokowania szyszynki i jej połączenia z przysadką jest dostępna dla każdego. Najpierw jednak zaleca się choć wstępne oczyszczenie przestrzeni serca i energii seksualnej. Poprzez szyszynkę otwieramy się na inne wymiary. Przejście przez serce, jak i wykorzystanie energii  seksualnej w procesie połączenia pomaga się wznieść i dostrzec prawdę o sobie samych.

Polecam w tym celu spróbowanie prostej wizualizacji:

„Połączcie się sercem z waszą szyszynką, odczujcie jej oczyszczenie ze zwapnienia i obudzenie tak, by mogła prosto i lekko przygotować się do pełnej możliwości działania. Następnie mocą serca połączcie ją z przysadką mózgową i odczujcie magnetyczną zastawkę blokującą przepływy impulsów światła. Poczujcie jak rozpuszcza się pod naporem miłości przegroda między nimi. Mocą czystej energii seksualnej zniwelujcie ją wydalając poprzez czakrę korony, aby nie powracało samoczynne odtwarzanie dodatkowego bloku. A teraz pozwólcie sobie na odczuwanie swobodnego przepływu energii pomiędzy tymi gruczołami. Zdajcie też sobie sprawę, że to wy sami decydujecie o kształcie swego ciała, jego odmładzaniu lub starzeniu się oraz o funkcjonowaniu każdego organu wewnątrz. Wasza potężna świadomość przebudzonej boskości jest teraz gotowa do kolejnych etapów transmutacji waszych ciał poprzez waszego ducha i duszę połączoną z nim, jak i waszym ciałem, poprzez Dar Życia w nim”.


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu on-line: Otwarcie Trzeciego Oka


Transmisja Światła: dostrojenie przysadki mózgowej według przesłania Hathorów przez Toma Kenyona

Z punktu widzenia Hathorów proces wzniesienia może być dostrzegany jako przepływ dwóch zbieżnych strumieni energii. Pierwszy obejmuje ciało subtelnej energii. Drugi strumień natomiast obejmuje ciało fizyczne i przemianę materii w światło. Całkowitą przemianę materii w światło opisują jako bardzo zaawansowaną formę wzniesienia, która jest możliwa u osób daleko zaawansowanych w praktyce. Jednakże drobne jej formy są możliwe i manifestują się na różnych etapach procesu wzrastania. W tym celu proponują korzystanie z medytacji dźwiękowej dostrajającej przysadkę mózgową, która jest sposobem na zwiększenie strumienia duchowego światła (światła między wymiarowego) wpływającego do systemu hormonalnego. Podczas słuchania, hormony biologicznego bezmiaru i wewnętrznej rzeczywistości ciała, przechodzą pewien rodzaj rafinacji.

Proponowana medytacja dźwiękowa jest mocna, aczkolwiek łagodna i pobudza ruch wznoszący energię. Kliknijcie tutaj w celu odsłuchania lub ściągnięcia pliku Dostrojenie Wymiarowe Przysadki Mózgowej –  the Pituitary Dimensional Attunement 

W trakcie słuchania wystarczy utrzymać koncentrację uwagi w rejonie przysadki mózgowej, będącej głównym regulatorem systemu hormonalnego. Dźwięki jakie usłyszymy odpowiadają falowaniu w świecie świetlistym i będą tworzyć ruch energii w przysadce mózgowej tak długo, jak długo utrzymamy tam swoją uwagę. Obszar ten znajduje się około jednego cala (2,6 cm) w głąb czaszki, poza nasadą nosa. Proste skierowanie (jakby ułożenie do odpoczynku) swojej uważności na tym miejscu jest wystarczające. Kluczowym słowem jest tu „ułóż” swoją uwagę. To nie ma być niewygodny przymus. Tak więc „ułóżmy” swoją uwagę na obszarze przysadki mózgowej i pozwólmy dźwiękom, które słyszymy oddziaływać na nią. Jeśli umysł zaczyna wędrować, sprowadzamy go ponownie do miejsca uwagi. Katalityczne dźwięki spowodują ruch subtelnych energii w przysadce mózgowej, tworząc całą kaskadę energetycznych efektów we wszystkich gruczołach składających się na całość układu hormonalnego. Kiedy zwiększa się przepływ światła w przysadce mózgowej i całym systemie gruczołów dokrewnych – uwalnia się ogromna moc oczyszczająca.

Dostrojenie to dostarcza subtelnej, ale mocnej energii ewolucyjnej. Pozwala bardziej jasno dostrzec tajemnicę udziału we współtworzeniu własnej rzeczywistości. Odsłonięcie zasłony separującej fizyczną rzeczywistość od świata subtelnego da przebudzenie się do nowej wizji samego siebie, jak również do nowego rozumienia swojego miejsca w kosmosie. Czego sobie i wam życzę całym sercem.

Może cię również zainteresować artykuł: Szyszynka – brama percepcji cz. 1

Magdalena Głowacka

Źródła:
medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,przysadka-mozgowa—funkcje–nadczynnosc-i-niedoczynnosc,artykul,1663366.html
prawdaserca.pl/2014/01/szyszynka-i-przysadka/
htomkenyon.com/transmisja-swiatla-dostrojenie-przysadki-mozgowej

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram