Retrogradacja Merkurego 2019 – czy jest się czego bać?

Retrogradacja Merkurego

W 2019 roku Merkury wchodzi w retrogradację aż 3 razy. To jedyna planeta osobista, która w tym roku pozornie się cofa. Jedyna, ale co z tego, skoro retrogradacja przebiega z przytupem? Podczas tego długiego tranzytu, Merkury dotyka czterech znaków – znaku Ryb, Lwa, Raka i Skorpiona. Na pierwszy rzut oka już widać, że to będzie czas poświęcony przede wszystkim wodzie. A my musimy uważać, żeby się nie utopić.

Zapoznaj się z ostatnim artykułem dotyczącym retrogradacji – co to jest i co ona oznacza?

Zapamiętaj daty, w jakich Merkury występuje w ruchu wstecznym, aby wiedzieć, kiedy trzeba zachować należytą ostrożność. Szczególnie zwracaj uwagę na organizację czasu wolnego, podróże i duże imprezy. Oczywiście Merkury NIE MUSI powodować zamieszania w twoim życiu w danych dziedzinach, ale MOŻE to zrobić, dlatego z tą świadomością warto podejmować działania w roku 2019. Wiemy przecież, że Merkury lubi wprowadzić zamieszanie i chaos.

Co nas czeka podczas retrogradacji Merkurego w roku 2019?

Mogą pojawić się problemy i brak komunikacji przy podpisywaniu ważnych umów. Nie warto też w tym czasie zmieniać pracy, zdecydowanie lepiej przyłożyć się do aktualnej. Przeprowadzki i zmiany miejsca zamieszkania również będą problematyczne. Wchodzenie w nowe relacje będzie okupione problemami i toksycznością. Zdecydowanie nie zapowiada się na długie i szczęśliwe relacje, zarówno romantyczne jak i przyjacielskie czy biznesowe. Nie warto w tym okresie planować ani ślubu ani życia ogólnie.

Tą informację warto traktować jak prognozę pogody, to znaczy, w czasie biegu wstecznego planety wystarczy być świadomym i po prostu ostrożnym w codziennym życiu.

Retrogradacja ma również swoje pozytywne strony – w tym czasie warto zainteresować się porządkiem w swoim domu, odkopaniem się z zaległych spraw, dokonaniem drobnych napraw. To czas, w którym najrozsądniej będzie wyprostować wszystkie sprawy, które tego wymagają, odnowić kontakty, które mogą pomóc nam w rozwoju. Wsteczny ruch planety to idealny moment aby się wycofać, zrobić krok lub dwa do tyłu i przyjrzeć się swojemu życiu, temu kim się jest naprawdę i temu dokąd się zmierza. Nie polecane są zmiany, zwłaszcza te drastyczne.

Źródło: unsplash.com

Merkury w Rybach

Retrogradujący Merkury w Rybach rozpoczął swoją fazę cienia (pre-retrogradacja*) już od 19 lutego 2019 roku. W ruch wsteczny udaje się od 5 marca 2019 roku do 28 marca 2019 roku. Post-retrogradacja** Merkurego trwa do 17 kwietnia 2019.

W rybach retrogradacja Merkurego to jak podwójna retrogradacja – Ryby zwielokrotniają działania tej planety w ruchu wstecznym. Ten czas przypomina dezorientację i wybujałą wyobraźnię. Dobry moment na to, aby przemyśleć wszystkie obszary życia, które wymagają powtórnej analizy.

Merkury w Lwie i Raku

Merkury po raz drugi cofa się od 8 lipca do 1 sierpnia 2019 roku. Przechodzi wtedy przez znak Lwa oraz Raka. Faza pre-retrogradacji* zaczyna się 20 czerwca, natomiast post-retrogradacji** – do 15 sierpnia 2019 roku.

Podczas tego tranzytu, Merkury w znaku Lwa pracuje nad poczuciem ekspresji. To czas na przemyślenie swoich planów. Zarówno tych, które traktujemy poważnie, jak i tych, które są w fazie wyobrażeń i marzeń sennych. Kiedy Merkury dojdzie do Raka (a towarzyszyć temu będzie zaćmienie oraz północny węzeł księżycowy) możemy spodziewać się chaosu w głowie i potrzeby poukładania sobie wszystkiego na nowo.

Merkury w Skorpionie

Ostatnia retrogradacja następuje w znaku Skorpiona. Rozpoczyna się 31 października, a kończy 20 listopada 2019. Okres fazy cienia, czyli pre-retrogradacja* zaczyna się już 11 października, a post-retrogradacja** trwa do 7 grudnia 2019 roku.

Kiedy Merkury jest w ruchu wstecznym w znaku Skorpiona, wtedy musimy zachować szczególną ostrożność w kwestiach sercowych oraz… w finansach. Skorpion rządzi intymnością, a więc wszelkie intymne kwestie zostaną wywrócone na lewą stronę i dokładnie przeanalizowane. Miłość, przyjaźń i pieniądze będą w czołówce spraw, a może się zdarzyć i tak, że przejdą do kategorii problemów.

Źródło: unsplash.com

* Pre – retrogradacja, czyli czas, który rozpoczyna się wtedy, gdy planeta znajduje się w miejscu, do którego cofnie się w okresie retrogradacji. Do rozpoczęcia tego okresu warto zakończyć wszystkie ważne dla nas sprawy, zacząć obserwować siebie, swoje otoczenie i patrzeć na życie z punktu widzenia osoby trzeciej.

* Post-retrogradacja, czyli czas tuż po retrogradacji, który kończy się wtedy, gdy planeta osiąga punkt z którego rozpoczyna retrogradację. Jest szansa, że w tym czasie problemy zostaną rozwiązane lub wyciszone.

Może cię również zainteresować: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródła:
almanac.com/content/mercury-retrograde-dates
moontracks.com/mercury_ingress.html
proastro.pl/blog/13/80/retrogradacja-planet-w-2019-roku-kalendarz

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram