Retrogradacja planet w roku 2019 – co to jest i czym skutkuje?

Retrogradacja

Wszystkie planety, wyłączając Księżyc i Słońce wyruszają w retrogradacyjną podróż, czyli przyjmują taką pozycję oraz przybierają taki kierunek, który z punktu widzenia ziemianina, sprawia wrażenie poruszania się… w tył. Nie jest to oczywiście ruch wsteczny, a jedynie złudzenie optyczne.

Planety w retrogradacji mają również swoje znaczenie, które zwykle jest skrajnie różne do znaczenia planety nie będącej w pozornym ruchu wstecznym. W astrologii uważa się, że planeta zawraca, aby wzmocnić swoją siłę. Uważa się również, że planety w pozornym ruchu wstecznym mają negatywny wpływ na ludzi, zwłaszcza wtedy gdy retrogradacja odpowiada bezpośrednio pewnym zdarzeniom w kosmogramie. Nie udowodniono nigdy, że każda retrogradacja przynosi nieszczęście. Wręcz przeciwnie, astrolodzy przekonali się niejednokrotnie, że retrogradajcie mają swoja specyficzną moc, która może być zarówno pożyteczna jak i szkodząca, w zależności od tego w jaki sposób podejdziemy do danej retrogradacji. Retrogradacje wzbogacają nasze życie wewnętrzne i pomagają rozwijać życie duchowe. Niestety, nie przynoszą materialnego dostatku, a jedynie dostatek w naszej głowie, umyśle i duszy.

Retrogradacja jest regularnym i powszechnym zjawiskiem. W kosmogramie, brak retrogradujących planet jest bardziej zaskakujący niż ich obecność. Retrogradacja przywraca przeszłość i wszystkie otwarte dawne doświadczenia. Dzięki retrogradacjom, mamy okazję zamknąć te rozdziały, które upominają się o uwagę. Planeta, zanim przejdzie w pozorny ruch wsteczny, zaczyna gwałtownie zwalniać, aż w końcu pozornie zatrzymuje się. Zatrzymana planeta, jeśli koresponduje w jakikolwiek sposób z naszym kosmogramem, ma działanie trwalsze i silniejsze niż zazwyczaj. Optyczny ruch wsteczny poniekąd zmusza nas do tego, abyśmy raz jeszcze odtworzyli kroki interesującej nas sytuacji i po raz kolejny przemyśleli swoje postępowanie i być może zmienili taktykę. Retrogradujące planety dają nam szansę na zmianę zdania, na pokonanie własnych ograniczeń, na rozwiązanie problemów osobistych.

Planety podczas retrogradacji wydają się być wyjątkowo powolne, więc ten sam tranzyt zamiast raz, występuje co najmniej 3 razy. Pierwszy jest wtedy, gdy planeta jest w ruchu prostym, drugi, gdy planeta wstępuje w retrogradacji i trzeci, kiedy wznawia swój bieg.

Ciekawostka: kalendarz retrogradacji w roku 2019

Źródło: http://proastro.pl/blog/13/80/retrogradacja-planet-w-2019-roku-kalendarz, autor: Olga Gieraga

Podstawowe znaczenie retrogradujących planet:

MERKURY

Kiedy Merkury wchodzi w pozorny ruch wsteczny (a dzieje się tak do trzech razy każdego roku przez okres 3 tygodni), mogą pojawić się zakłócenia w komunikacji, zwłaszcza w tej, która odbywa się podczas podróży. Retrogradacja tej planety pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych, pod warunkiem, że skupimy się na tym, co dana osoba chce nam przekazać. Oraz pod warunkiem, że sami będziemy dbać o czystość komunikacji. Retrogradacja wyostrza intuicję i pozwala wejść w bliską relację z samym sobą.

WENUS

Retrogradacji planety Wenus doświadczamy raz na 18 miesięcy przez około 6 tygodni. To moment trudny dla relacji międzyludzkich, zwłaszcza tych opartych na romantycznym uczuciu. Mogą się również pojawić nieścisłości w kwestiach finansowych. Natomiast ten tranzyt pomaga nam w udoskonaleniu i pogłębieniu własnych wartości oraz w pielęgnowaniu cech, które chcemy wyćwiczyć i wyostrzyć.

MARS

Retrogradacja planety Mars przypada nam mniej więcej co dwa lata, na okres 3 miesięcy. Optyczny ruch wsteczny planety może ograniczać zdolność do działania i zaburzać nasze intencje oraz prawdziwe pragnienia duszy. Ta retrogradacja pomaga w przemyśleniu konsekwencji naszych czynów i zmusza do tego, aby zwolnić i nie pędzić w ten sposób przez życie.

JOWISZ

Retrogradacja tej planety przypada na około 4 miesiące każdego roku. Jowisz w retrogradacji ogranicza nasze działania i sprawia, że wielkie kroki, które do tej pory praktykowaliśmy, musimy zmniejszyć, a często nawet zupełnie wstrzymać. Jowisz pomaga w rozwijaniu filozoficznej części naszego ja, w tym także układa drabinę wartości sprawiając przy tym, że stajemy się bardziej świadomi naszego życia.

SATURN

Zazwyczaj retrogradacja Saturna przejawia się jako trudny okres w życiu, gdzie pojawiają się dodatkowe obowiązki, mniejsza ilość wolnego czasu, obciążenie pracą. To czas, kiedy bardzo wzrastamy pokonując własne słabości. Trwa około 4 miesięcy i pojawia się raz do roku.

Może cię również zainteresować artykuł:  Uran w Byku – co to dla nas oznacza? (I czy trzeba się tego bać?)


Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na WEBINAR (warsztaty internetowe): PAKTY PLANETARNE

Pakty Planetarne


URAN

Retrogradacja Urana zakłóca bezczynność i marazm, wprowadza ruch i pęd. Jednocześnie wytrąca nas z bezpiecznej bańki, którą sobie utkaliśmy. Zaburza poczucie bezpieczeństwa i zmusza nas do pracy nad nowymi nawykami. Część rzeczy musi ulec zmianie, aby pasowała do nowej energii. Retrogradacja trwa około 4 miesięcy, raz do roku.

NEPTUN

Chaotyczny okres w życiu, w którym spotykamy się z wieloma połączonymi ze sobą problemami, z nadzieją na to, że po nitce do kłębka dojdziemy do sedna. W czasie retrogradacji Neptuna możemy zacząć bujać w obłokach i skutecznie zbliżać się do duchowości.

PLUTON

Retrogradacja Plutona to emocjonalny czas, który często wiąże się ze wstrząsami, zbiegami okoliczności, nagłymi zmianami akcji i traumami. Ten gorszy okres zazwyczaj kończy się wzmocnieniem w całym kręgosłupie psychicznym. To też czas, kiedy możemy siebie poznawać na nowo, w odmiennych, często niekomfortowych sytuacjach.

CHIRON

Retrogradacja Chirona przynosi gorsze samopoczucie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. To też sprawdzian dla nas samych, ponieważ zazwyczaj wtedy musimy żegnać się z tym na czym zależy nam najbardziej. Przesłanie tej planety brzmi: zaakceptuj zmiany, które się wydarzają, dryfuj na nich i nie trzymaj się kurczowo przeszłości.

Które retrogradacje znosisz najgorzej, a które przeciwnie, sprzyjają ci?

Może cię również zainteresować artykuł: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródła:
livingmoonastrology.com/2010/04/20/what-is-retrogradation/
astrologyreiki.com/blog/astrological-instruction/astrology-and-retrogradation/
proastro.pl/blog/13/80/retrogradacja-planet-w-2019-roku-kalendarz

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram