Różnice między Aniołami a Archaniołami i ich znaczenie dla człowieka

anioły

Wszyscy słyszeliśmy o aniołach i archaniołach strzegących nasze życia i wspierających nasze poczynania. Ale jakie są podobieństwa i różnice między archaniołami i aniołami? Dowiedzmy się! Zanim jednak zagłębimy się w różnice, musimy przyjrzeć się podobieństwom między nimi. 

Pierwszym i najważniejszym punktem podobieństwa jest to, że oboje są istotami anielskimi i nieziemskimi. Oba te anielskie stworzenia są pomocne i hojne dla ludzkości.

Służą ludzkości z wyższych sfer i działają jako posłańcy Boskości. Szerzą wśród ludzi przesłanie miłości i prawdy.

Zarówno archaniołowie, jak i aniołowie wykonują różnego rodzaju zadania, które są poświęcone dobru ludzi, starając się wspierać naszą duchową i fizyczną pomyślność. Próbują również poszerzyć naszą świadomość, dostrajając naszą wewnętrzną moc i pomagają nam zdobyć ogromną mądrość, która uwalnia nas od wszelkiego zła.

Jednak archaniołowie i aniołowie należą do innej hierarchii, która jest bardzo zbliżona do rang anielskich. Obaj mają bardzo wysoką świadomość i bardzo głębokie współczucie. Zawsze starają się prowadzić nas w kierunku wyższej duchowości i indywidualności przez całe nasze życie.

Anioły 

Anioły należą do najwyższych rangą stworzeń anielskich, zamieszkujących wyższą hierarchię królestw niebiańskich.

Anioły są duchami przewodnictwa, życia i wsparcia dla wszystkich ludzi. W rezultacie każda osoba ma silną i intymną relację z aniołami. Jest to możliwe, ponieważ każdy anioł jest w stanie nawiązać połączenie z jednym człowiekiem na raz.

W ten sposób najbliższy anioł staje się ich aniołem stróżem, który pozostaje z nimi w kontakcie od urodzenia do śmierci. Nasz anioł stróż działa jako nasze wsparcie i przewodnik, a także zapewnia pomoc i ochronę przez całe życie.

Uważa się również, że – ze względu na rangę i naturę – to anioły mogą być naszymi aniołami stróżami, a nie archanioły. Niemniej jednak archaniołowie mogą w pewnych momentach pełnić rolę naszych aniołów stróżów.

Zasadniczo anioły są przypisywane jako nasze anioły stróże i są całkowicie oddane naszemu dobremu samopoczuciu. Znają nas bardzo dobrze i aktywnie pracują, aby zachęcić nas do realizacji naszych życiowych potrzeb i celów.

Musimy znaleźć czas na uspokojenie się, aby dostroić się do przesłania przekazanego nam przez naszych aniołów stróżów. Tylko poprzez zaangażowanie się w naszą wyższą świadomość możemy naprawdę połączyć się z naszymi aniołami stróżami i słuchać ich przesłania.

Archaniołowie 

Archaniołowie są o jeden poziom wyżej niż aniołowie – posiadają wyższy i rozszerzony poziom świadomości.

Ponadto archaniołowie mają w sobie ognistego ducha, który pozwala im zarządzać wielkimi grupami i nadzorować całą ludzkość. Nadzorują społeczności, instytucje, miasta, miasteczka i narody.

Archaniołowie mają większą odpowiedzialność, jeśli chodzi o zarządzanie grupą, a nie tylko jedną osobą. Chociaż istnieją bardziej osobiste relacje, w szczególności z Archaniołem Urielem czy Archaniołem Michałem.

Wiadomo również, że Archaniołowie działają jako pośrednicy między ludzkością, Bosością, Nieskończonym Światłem i Bogiem.

Są pomostem, który pomaga nam dawać i otrzymywać mądrość, inspirację i prawdę. Pomagają nam przetrwać i kontynuować naszą egzystencję. Pomagają nam również w naszej drodze do oświecenia, co skutkuje ewolucją i rozwojem osobistym.

Michał jest chyba najbardziej znanym archaniołem, który aktywnie działa na rzecz całej ludzkości. Jest znany pod różnymi imionami w różnych kulturach, ideologiach i religiach.

Jest oddany poszerzaniu świadomości ludzi na całym świecie i zachęca do tego innych archaniołów. Pomaga nam rozwijać się na ścieżce duchowości i przekształcać ludzką świadomość.

Podstawową różnicą między archaniołami a aniołami jest ich świadomość i to, co robią dla ludzkości. Jednocześnie są w pełni oddani miłości i doskonaleniu ludzkości.

Może cię również zainteresować artykuł: Anioły i pieniądze – jak prosić, by pomogły w ich manifestacji


Źródło: consciousreminder.com/2021/07/25/archangels-vs-angels-differences-meaning

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram