Różnice między Boską Kobiecością a Boską Męskością oraz sposoby równoważenia energii żeńskiej i męskiej

energia

Bez względu na naszą tożsamość płciową, wszyscy jesteśmy mieszanką energii zarówno męskich, jak i żeńskich, a każda z nich ma boski cel, aby pomóc nam osiągnąć nasz najwyższy duchowy potencjał.

Kiedy nasze własne energie męskie i żeńskie nie są w równowadze, możemy doświadczyć wewnętrznego konfliktu, trudności w podejmowaniu decyzji oraz kryzysów natury duchowej lub emocjonalnej. Podobnie, gdy te energie są niezrównoważone w większym sensie w skali całej kultury lub społeczeństwa, to znaczy, gdy doświadczamy konfliktu, walki o władzę i innych objawów tej nierównowagi energetycznej. Ale co łączy Boską Kobiecość z Boską Męskością i jaką rolę odgrywają one w naszym życiu wewnętrznym?

Męska energia jest bezpośrednia i kieruje się na zewnątrz poprzez zdecydowane, pozytywne działanie; zabezpiecza, wzmacnia i „ma naturę dającą”. Z drugiej strony energia żeńska ma charakter cykliczny. Jest skierowana do wewnątrz, pielęgnuje, zapewnia wsparcie i „ma naturę przyjmującą”. Cechy Boskiej Męskości obejmują logikę, rozum, działanie, stanowczość, przetrwanie, lojalność, awanturnictwo, siłę i racjonalność. Tymczasem Boska Kobiecość obejmuje intuicję, pielęgnowanie, uzdrawianie, łagodność, ekspresję, mądrość, cierpliwość, emocje i elastyczność.

Te energie są nawet demonstrowane w naszych ciałach; lewa strona mózgu jest uważana za „bardziej logiczną i analityczną” i odpowiada za rozumowanie i język; dlatego wiąże się z męską energią. Tymczasem uważa się, że prawa strona mózgu jest stroną „bardziej artystyczną i uduchowioną” i odpowiada za zajmowanie się emocjami; jest zatem związana z kobiecością.

Może cię również zainteresować artykuł: Tantra Puja. Rytuał Miłości dla par

energia

Źródło: pixabay.com

Jak te dwie energie wzajemnie się uzupełniają

Boska Kobiecość pozwala nam po prostu „być”. Jest „potężna, kochająca i opiekuńcza” i pozwala na wiarę, ufność, głęboką wewnętrzną wiedzę i wyższą intuicję. Pozwala nam poświęcić czas na obserwacje. „Ona” odkrywa swoją drogę od środka, czując od wewnątrz mądrość, miłość i wolność. Jest „magnetyczna” i „przyciąga wszystko, czego chce”, po prostu wiedząc, że to już jest jej; to pozwala na manifestację jej marzeń. Z drugiej strony, zraniona kobiecość (energia kobieca, gdy nie jest w pełni sił lub została poddana traumie), demonstruje „desperację” i „potrzebę”.

Boska Męskość jest tym, co pozwala nam „robić”, podejmować zdecydowane działania, ale nie agresywne lub gniewne działania. Zamiast na gniewie opiera się na otwartym, kochającym i opartym na wierze działaniu. Męskość słucha wiedzy Boskiej Kobiecości, przyjmuje jej intuicyjną mądrość z otwartością, a następnie działa z tą wiedzą z ufnością. To działanie opiera się na wiedzy, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego niż my sami. To męska energia jednoczy świat w miłości i „osobistym autorytecie”. To „on” troszczy się o „swoją” społeczność, rodzinę i potrzebujących. Zraniona męskość wypacza to, tworząc konflikt, gdy strach zwycięża nad wiarą, a „on” odczuwa potrzebę udowodnienia swojej wartości z powodu poczucia, że jest niegodny przynależności lub miłości.

Jak te energie manifestują się w skali społecznej?

W naszym obecnym społeczeństwie doświadczamy braku równowagi między energiami męskimi i żeńskimi; nasz świat (zwłaszcza zachodni) za bardzo pochylił się w kierunku męskiej energii, bez wystarczającej ilości kobiecej energii, by ją zrównoważyć. Na światowej scenie rozgrywa się duża część zranionej męskości, odpowiedzialnej za konflikty, przemoc i niezdrową konkurencję w wielu formach. Wprowadzając więcej kobiecej energii w nasze indywidualne życie i nasze społeczności, możemy (i w wielu przypadkach już to robimy) powoli przechylać szalę z powrotem w kierunku zdrowej równowagi. Pomoże to złagodzić obecną dynamikę dominującą nie tylko w interakcjach globalnych, ale i osobistych, w których widzimy współzależną, zranioną męskość, splatającą się z potrzebującą, zranioną kobiecością. Ci z nas, którzy starają się uleczyć własne wewnętrzne rany i urazy oraz wprowadzać równowagę tych energii, mogą pełniej wchodzić i łączyć się z własną mocą, prowadząc życie inspirowane miłością i rozprzestrzeniając tę ​​miłość na zewnątrz, która będzie rosła niczym fala.


Zapraszamy na Masaże Tantryczne, które równoważą energie męskie i żeńskie w organizmie

masaż tantryczny


Równoważenie energii męskiej i żeńskiej

Zastanawiasz się, jak zrównoważyć energię kobiecą i męską? Oto kilka wskazówek:

Dla kobiecej energii:

  • Joga. Jednym z głównych celów jogi jest wypełnienie luki między męskością a kobiecością. Sam akt skupiania się na jednym oddechu na raz ma męski charakter. Natomiast posiadanie przestrzeni na rozwój twojej praktyki ma charakter kobiecy
  • Medytacja
  • Śmiech
  • Pozwól sobie być w związku. To świetny sposób na ćwiczenie poddania się i otwartości.
  • Zawsze miej coś, czym możesz się ekscytować, o czym będziesz myśleć, rozmawiać, czekać na to, by się tym zająć. To wszystko pozwoli poczuć kobiecą naturę myślenia wielkoobrazowego.
  • Spędzaj czas w naturze
  • Ćwicz intuicyjne pisanie

Dla męskiej energii:

  • Zaplanuj momenty swojego dnia, które cię uszczęśliwią. Zaplanuj czas na czytanie. Zaplanuj podróż.
  • Wybierz cel do osiągnięcia. Zaplanuj czas w ciągu tygodnia, aby go odpracować. Zacznij działać. Pozwól sobie poczuć radość z realizacji projektu.
  • Spotkaj się z przyjaciółmi i bliskimi. Poczuj przynależność do grupy i baw się dobrze!

Równoważenie energii Boskiej Męskości i Boskiej Kobiecości pomoże lepiej łączyć się z ludźmi, sprawniej nawiązywać trwałe i wartościowe relacje, także te z samym sobą oraz być uważnym na chwilę obecną. Celem jest znalezienie jedności w dualności. Nie możemy posiadać tylko światła słonecznego i ignorować światła księżyca. Nie możemy skupiać się tylko na wznoszeniu bez schodzenia. Jeśli potrafisz zrozumieć piękno tej równowagi, wkrótce będziesz trzymać Wszechświat w swoich rękach.

Może cię również zainteresować artykuł: Energetyka kobiety a energetyka mężczyzny, czyli jak zrównoważyć energię męską i żeńską, by stać się Pełnią

Emar


Źródła:
thelist.com/282626/heres-the-difference-between-the-divine-feminine-and-the-divine-masculine
findyourgoodspace.com/blog/how-to-balance-your-masculine-and-feminine-energy
matrrix.in/blogs/balance-is-the-key-to-divine-masculine-and-feminine-energies-1

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram