Jak rozwijać duchowość w swoich dzieciach? Czyli rozwój duchowy od małego

rozwój duchowy od małego

Przygotowaniem do życia dziecka zajmują się dorośli. Powinni oni pamiętać o tym, aby przygotowania odbywały się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Istotne jest nie tylko praktyczne przygotowanie do życia, umiejętność radzenia sobie z problemami, samodzielność i znajomość realiów oraz możliwości, ale również duchowość i rozwój duchowy, o którym często zapominamy.

Niestety, na duchowość natykają się dopiero ludzie świadomi, którzy są już zmęczeni konsumpcjonizmem, dążeniem do posiadania i wiecznym niedosytem. A gdyby tak duchowość rozwijać od najmłodszych lat? Gdyby zostawić furtkę dzieciom i pozwolić swobodnie się kształtować na tej płaszczyźnie, czy dorosłość nie byłaby prostsza?

Rodzice powinni zająć się przede wszystkim kształtowaniem pewnych cech duchowych, takich jak odpowiedzialność, hojność, współczucie czy przebaczenie. Bardzo ważną lekcją jest również poznanie prawa przyczyny i skutku oraz umiejętność radzenia sobie z tym na poziomie emocjonalnym. Wyrozumiałość, empatia, odpowiedzialność za siebie i swoje decyzje to wszystko to, czego chcielibyśmy nauczyć nowe pokolenie, aby życie na ziemi było lepsze, piękniejsze i pozbawione negatywnych wibracji.

Może cię również zainteresować artykuł: Kryształowe dzieci – niezwykły dar dla ludzkości. Kim są?

Źródło: unsplash.com

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Bądź przykładem i szukaj przykładów

Najłatwiejszą drogą, jaką możemy zaszczepić w dzieciach nową umiejętność, nawyk i normę to dawanie przykładu. Prowadzenie życia, jakiego chcielibyśmy dla naszych dzieci jest dokładnie tym, co pomoże im rozwijać się najpiękniej. Ucieleśnianie wspaniałych cech to najpiękniejszy prezent, jaki możemy dać pociechom.

Jeśli używasz wysoce wibracyjnych słów, takich jak kocham, proszę, dziękuję, wtedy zarażasz domowników dobrą energią i sprawiasz, że oni również używają ich w codziennym życiu. Wyrażając wdzięczność, zatrzymując się na chwilę i kontemplując zwykły dzień, dajemy dzieciom informację, że warto każdego dnia poczuć się w tu i teraz.

Pamiętaj, dzieci uczą się poprzez obserwację i kopiują wszystko to, co widzą. To dobra wiadomość, bo możemy w ten sposób świadomie kształtować małego człowieka.

Akceptuj uczucia i emocje dzieci

Kiedy akceptujemy uczucia i emocje dzieci, nie umniejszamy ich odczuć i wrażeń, a wręcz przeciwnie, pozwalamy im je nazwać i usystematyzować, wtedy dajemy im solidne podstawy do osiągania równowagi energetycznej.

Jeśli trzymamy w sobie strach, stres i zdenerwowanie, a bardzo często robimy to nawykowo – w przypadku dzieci zaczyna się to wtedy, kiedy umniejszamy niekomfortowe wydarzenia w ich życiu – wtedy nie oczyszczamy się energetycznie, a blokujemy wszelkie kanały, którymi energia mogłaby popłynąć. Jeśli nie wyładujemy się, nie pozbędziemy się złych emocji i nie pozwolimy im opuścić ciała, wtedy nie tylko jesteśmy zablokowani na drodze duchowej, ale również jesteśmy na ostatniej prostej do złego samopoczucia a nawet poważnej choroby. Tak, choroby biorą się z tego, że trzymamy w sobie negatywne wibracje i nie szukamy dla nich ujścia.

Akceptując uczucie złości i zdenerwowania oraz próbując opisać je, dajemy dziecku szansę na płynny rozwój.

Nauka przebaczania

Niezwykle ważne jest, aby funkcjonować w społeczeństwie z pełną szczerością, ale również z wyrozumiałością i umiejętnością przebaczania. Trzeba wiedzieć czym jest wybaczenie i w jaki sposób wybaczać, aby uwolnić się od energetycznego obciążenia. To jeden ze sposobów na wyrażenie siebie i utrzymanie balansu energetycznego.

O przebaczenie można prosić tylko szczerze, a przebaczać należy tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie odpuścić żale. Za każdym przebaczeniem i prośbą o przebaczenie musi stać działanie, aby miało sens.


Świętuj z nami Dzień dziecka. Wiedźma Anja Anna i Akademia ducha zapraszają na webinar: Dzień Wewnętrznego Dziecka – Pokochaj Siebie

Dzień Wewnętrznego Dziecka


Wdzięczność i empatia

Wdzięczność to piękny nawyk, który często zaniedbujemy, a który jako jedna z niewielu rzeczy w dorosłym życiu, potrafi nadać codzienności magii. Wyrabianie nawyku od najmłodszych lat to gwarancja pięknego życia. Czasem zatrzymaj się razem z dzieckiem, zauważ to co jest, poczuj wdzięczność i pokaż małej istocie w jaki sposób może napełnić się cudowną energią wdzięczności.

Z kolei wypracowanie empatii, czyli wrażliwości na uczucia innych to niezwykle cenna umiejętność. Jej rozwój potrafi popchnąć rozwój emocjonalno-duchowy na wyższy poziom. Kiedy dzieci dostają możliwość poczucia empatii i współczucia, wtedy mają okazję stać się lepszymi ludźmi. Takie nawyki powinny być wprowadzane już na najwcześniejszych etapach życia, aby w dorosłym życiu mogły wydać plony.

Skupienie się na kilku aspektach podczas wprowadzania dziecka w prawdziwe życie może zaowocować otwartą bramą do duchowości, jasnym umysłem, otwartością i ciekawością świata. Jeśli tylko nie staniemy na drodze ku rozwojowi małych istot, wtedy będziemy mogli pozwolić na naturalne kształtowanie się człowieka, który wyposażony w podstawowe wartości i umiejętności, przeżyje swoją inkarnację najlepiej jak potrafi.

Może cię również zainteresować artykuł: 30 znaków świadczących o tym, że jesteś empatą

Nadine Lu

 

Źródła:
consciousreminder.com/2019/02/17/is-your-kid-spiritually-gifted-this-is-how-you-can-teach-them-to-accept-their-gifts/
encyklopediadziecinstwa.pl/index.php?title=Rozw%C3%B3j_duchowy_dziecka
ppp2.edu.lodz.pl/files/emocje.pdf

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram