Rozwój świadomości poprzez związek, czyli 6 wymagań ewolucyjnej miłości

Rozwój świadomości

Każdy z nas chce spotkać właściwą osobę na swojej drodze i sprawić, aby związek rozkwitał i trwał jak najdłużej. Nie jest to jednak takie proste. Dopiero kiedy partnerzy łączą się w świadomej miłości, tworzą transformujące pole świętej energii, z której oboje mogą się karmić, aby doskonalić siebie i swój związek.

Ewolucja świadomości to zasadniczo cykl śmierci i odrodzenia, który powtarza się w coraz wyższych wymiarach, a każdy autentyczny związek ewolucyjny musi mieć odwagę, aby przejść przez taki cykl – cykl śmierci starych przekonań, wierzeń, wartości i postaw oraz odrodzenia się na wyższym poziomie świadomości. Od samego początku wspólnej przygody z prawdziwą, ewolucyjną miłością partnerzy muszą się zobowiązać (przede wszystkim sami przed sobą), że nie będzie to tylko przelotny, rozpalony pożądaniem, romans, ale kultywacja ich wspólnej intymnej relacji prowadzącej do ich mentalnego i duchowego wzrostu. Jeżeli partnerzy są gotowi na ewolucyjną miłość, są na tyle rozwinięci aby zaakceptować fakt, że ewolucja nie ma końca, ponieważ boska miłość jest nieskończona.

Kryzys i problemy pojawiające się na drodze takiego związku, spowodowane są najczęściej przez rozproszenie duszy podszeptami ego. Powodem odwracania uwagi od prawdziwej miłości może być: chciwość, ignorancja, duma, pogoń za władzą czy chęć zemsty. Wizja związku ewolucyjnego jako relacji pomoże partnerom wejść w rzeczywistość, wziąć za nią odpowiedzialność i realizować ich cel rozwoju boskiej miłości.

Może cię również zainteresować artykuł: Moc Kamieni: Kwarc różowy

Rozwój świadomości

Źródło: pixabay.com

Stan czystej miłości jest jedną z najwyższych częstotliwości energetycznych, po które możemy sięgnąć. Taka miłość jest wieczna. Zrozumienie sześciu duchowych wymagań miłości pomoże nam posunąć uniwersalną miłość o krok dalej.

1. Żarliwe oddanie: pierwszym i najważniejszym wymogiem miłości jest indywidualne, głębokie oddanie ukochanemu. Bez skupienia i zaangażowania obu partnerów związek nigdy nie będzie w stanie skoncentrować się na tym co prawdziwe i potrzebne. Musi to być związek, który podejmowany jest w świadomej obecności. Tylko relacja, w której partnerzy z oddaniem i żarliwością koncentrują się na sobie, będzie w stanie znieść wiele lekcji i sprosta wyzwaniom życia.

2. Mistrzostwo samotności i indywidualności: drugim wymogiem ewolucyjnej miłości jest rozwinięcie swojej prywatnej przestrzeni ze świadomością, że partner jest nam oddany, ale jest indywidualnością, która tak jak my potrzebuje swojej przestrzeni. Autentyczna miłość jest dokładnie tam, gdzie dwie indywidualne dusze stykają się ze sobą, wchodzą w interakcje, wymieniają energią, celebrują się i wspierają się nawzajem, ale nie wywierają wpływu i presji – pozwalając na indywidualny rozwój, który de facto i tak będzie obejmował obojga partnerów.

3. Równość praw: w prawdziwym ewolucyjnym związku istnieje równość praw i władzy obu partnerów, a równość ta musi się zrodzić z głębokiego doświadczenia i godności duszy drugiej osoby. Jedna osoba nie może być tylko ukochanym, a druga tylko kochankiem. Partnerzy muszą rozpoznać w sobie swe wyjątkowe boskie oblicza, których nie da się dostrzec widząc w sobie jedynie ciała fizyczne. Chęć dostrzegania w partnerze nieskończonego ducha prowadzi do duchowego wglądu i doświadczenia bezwarunkowej miłości. Z takiego rozpoznania wypływa naturalny ruch pasji, oddania i czci. Równość praw daje każdemu wolność, energię i radość, której potrzebuje, aby wyjść w świat i wypełnić swoje przeznaczenie dotyczące miłości.

4. Świadomość: czwartym wymogiem ewolucyjnej miłości jest świadomość, która wiąże się z porzuceniem przez partnerów wizji związku wykreowanego przez filmy i książki. W miarę jak miłość staje się bardziej ewolucyjna i świadoma, tak samo dzieje się ze zrozumieniem cienia każdego partnera. Jedną z podstawowych ról takiej relacji jest uczynienie z każdej osoby w związku stróża cienia drugiej osoby – nie sędziego jej cienia, nie osoby, która zaprzecza jego cieniowi, ale kogoś, kto go rozpoznaje i pomaga partnerowi w jego uświadomieniu i przepracowaniu go. Krok ten wymaga ogromnego wysiłku, ponieważ być przy kimś tak blisko, rozumieć i stawiać czoła przeszkodom drugiego człowieka bez zaprzeczania i odpychania, wymaga bezwarunkowej miłości i oddania.


W naszym sklepie można kupić zestaw specjalnie przygotowanych kamieni na miłość


5. Akceptacja: jeżeli chcemy uczestniczyć w prawdziwej miłości musimy wejść w proces ewolucyjny, a z tym wiąże się akceptacja tego, że nigdy się on nie kończy. Zarówno nasz partner, jak i my, nigdy nie przestaniemy się rozwijać.

6. Świadome zobowiązanie: ostatnim wymogiem ewolucyjnej miłości jest zobowiązanie, że budowana i rozwijana relacja nie będzie tylko osobistą satysfakcją, kultywacją oazy prywatnej przyjemności. Musicie świadomie angażować się w tę relację, aby uczynić was silniejszymi, aby służyć planecie, aby rozpoznać, że jest to relacja nie tylko oparta na boskości, nie tylko przepojona świętą praktyką, ale od samego początku poświęcona temu, by uczynić obie osoby bardziej świadome, bardziej refleksyjne, bardziej zaangażowane w ewolucje serca – wzrost poziomu świadomości, który jest potrzebny każdemu człowiekowi i całej planecie.

Miłość jest niezwykła, wszechobecna, leczy wszystkie rany, jest również niezniszczalna, niewinna i święta. Jest ponadczasowa i nie da jej się podzielić, można ją jedynie mnożyć. Jest otwarta, naga i pozbawiona jakichkolwiek pragnień. Nieustannie zachęca do powrotu, gdyż Miłość to nasz naturalny sposób bycia, istota i źródło tego, kim jesteśmy.

Może cię również zainteresować artykuł: Rubin – królewski klejnot pośród kamieni szlachetnych; kamień miłości, sukcesu i uzdrowienia

Aniela Frank

Źródła:
innerventures.me/2019/02/28/evolutionary-relationships-the-seven-requirements-of-love/
blog.mindvalley.com/7-spiritual-laws-of-love/
huffpost.com/entry/love-and-relationships_b_4368332

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram