Rubin i zoisyt – kamienie szlachetne budzące pasję do życia

rubin w zoisycie

Rubin – kamień obfitości, zwany “królem klejnotów”. Zoisyt – kamień transformujący negatywne energie w pozytywne. Z pewnością wiedza o obu kamieniach przyda się tym, którzy doświadczyli trudnych przeżyć i pragną z nową energią iść przez życie.

A co stanie się kiedy połączymy moce obu tych kamieni? Rubin w zoisycie, to o nim mowa. Tak, naturalne połączenie obu tych kamieni występuje w naturze!

“Król klejnotów” ma pierwszeństwo

Rubin to kamień szlachetny, rzadki minerał o barwie od różowej do krwistoczerwonej. Z pewnością jego wyjątkowe piękno inspirowało poetów – nazywany “królem klejnotów” lub “kwiatem pośród kamieni”, doczekał się również poetyckiej nazwy dla jego najbardziej pożądanej formy. Mam na myśli rubin w krwistej czerwieni z domieszką niebieskiego – tak zwany rubin krwi gołębiej. Brzmi nietuzinkowo i pięknie. Doczekał się nawet wzmianki w mitologiach wschodu – jako kropla krwi Matki Ziemi. Jego intensywny, czerwony kolor pomaga przejść przez wszelkie procesy oczyszczające. I oczywiście, naprawdę przypisuje mu się twórczą energię.

Zresztą, pewnie nieraz słyszeliśmy o nim w filmach, czy czytaliśmy w książkach. To królewski klejnot, który pomnaża bogactwo i pomaga podejmować słuszne decyzje finansowe. Pomaga również w biznesie, zwłaszcza w handlu.

Źródło: pixabay.com

Co ciekawe, kamień ten w przeszłości występował również w Polsce! Mogliśmy natrafić na niego w piaskach złotonośnych Dolnego Śląska, w okolicy Złotoryi, w pegmatytach koło Karpacza i w gnejsach izerskich.

W czym jeszcze nam pomoże? Odpędzi złe sny, przywróci pasję do życia i energię do działania – w końcu sam jego widok uosabia żywą energię, tętniące piękno. Niczym czerwona wstążeczka ochrania nas przed nieszczęściem i złym urokiem. To kamień, który można interpretować bardzo intuicyjnie. Wspiera on również nasze serce i układ krwionośny. Złagodzi nawet bóle menstruacyjne. Pomoże zwalczyć gorączkę, czy infekcje. Woda rubinowa do dziś jest uważana za odmładzający, leczniczy środek.

Nie można również pominąć kwestii miłości – rubin przyciągnie nam do życia romanse lub przywróci namiętność i duchowość w związku.

Najbardziej zaskoczyła mnie jednak informacja o tym, że rubin również pomaga zharmonizować nasz wewnętrzny ogień – uspokoić, zatrzymać. Jest to jeden z tych kamieni, który działa wielopoziomowo. Można by o nim pisać i pisać. Jednak teraz pora, by na scenę wkroczył zoisyt.

Zoisyt – co skrywa się pod tą tajemną nazwą?

Zoisyt – to również rzadki minerał, z grupy krzemianów grupowych. Ma barwę od ciemnozielonej po jasnoszarą. Może nie doczekał się tylu poetyckich określeń co rubin – zdecydowanie jednak ma unikalną, pięknie brzmiącą nazwę. To właśnie po niego sięgniemy w chwilach depresji i stresu, podczas życiowych zawirowań, przy ogromnym żalu i stracie, w stanie apatii, czy chcąc wyrwać się z autodestrukcji. Jeśli pragniesz otworzyć oczy i umysł na pozytywy, pomimo trudnych doświadczeń – możesz sięgnąć po zoisyt.

By Rob Lavinsky, iRocks.com – CC-BY-SA-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10124193

To on ma moc transformacji tego, co negatywne w pozytywne. Wyrównuje również energię dolnych czakr. Uziemia nas – łączy z powrotem z Matką Ziemią i uspokaja. Jest również wskazany dla osób, które chcą zacząć wyrażać siebie w pełni.

Od strony zdrowotnej podnosi naszą odporność, również tak jak rubin pomaga zwalczyć infekcje czy podnosi płodność. Dodatkowo wspomaga proces uzdrowienia w zaburzeniach pracy jajników lub jąder.

Podsumowując jednym zdaniem – zoisyt pomoże nam, niczym feniks, odrodzić się z popiołu.

Rubin w zoisycie

To połączenie naprawdę występuje w naturze. I wygląda niesamowicie – zielony zoisyt z wgłębieniami czerwonawo – fioletowego rubinu. Noszenie go to czysta przyjemność estetyczna. Czym chce nas obdarować? Witalnością, optymizmem, zdrowym sercem, życiową energią, pasją. Idealny do pracy z poprzednimi wcieleniami lub dla uspokojenia przy medytacji. Pomoże nam wyrazić siebie, jednocześnie zachowując równowagę pomiędzy indywidualizmem, a uczuciem połączenia ze światem. Wspiera pracę energii dolnych czakr oraz czakry serca.

Wspaniały poetycki rubin z pięknym zoisytem o połączonej mocy obu, znajdziesz w sklepie Akademii Ducha, w zestawie specjalnie przygotowanych kamieni na miłość: sklep.akademiaducha.pl/kamienie_na_milosckamienie szlachetne

Artykuły o właściwościach pozostałych minerałów z tego zestawu i nie tylko, znajdziesz TUTAJ.

Jak dbać o kamienie?

Przed każdym użyciem przepłucz je w zimnej wodzie. W celu naładowania wystarczy wystawić je na działanie energii promieni słonecznych. Pamiętaj o przechowywaniu ich w osobnych woreczkach, z dala od urządzeń AGD/ RTV.

Katarzyna Piątek

 

Bibliografia:
https://www.sklep.geogut.pl/pl/p/rubin-w-zoisycie-kamien/1291
http://mag-ic-art.blogspot.com/2012/04/zoisit-z-rubinem.html
https://blog.bizutik.pl/ciekawostki/zoisyt-i-jego-niezwykle-wlasciwosci/
http://picapica.pl/pl/rubin/
http://www.chicochica.pl/rubin-porady-aid-124.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rubin
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zoisyt
https://www.czarymary.pl/p_900248_rubin_w_zoisycie_bebnowy

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *