Rumpologia, czyli wróżenie z pośladków – kontrowersyjna strona wróżbiarstwa

rumpologia

Wszyscy wiedzą czym jest chiromancja, sztuka czytania przyszłości i charakteru. Jest oczywiście analizą linii i wzgórków na dłoniach danej osoby. Życie nie byłoby jednak ciekawe, gdyby nie ciągła zmiana i rozwój, także praktyk numerologii, astrologii i oczywiście wróżenia. Zapewne dlatego powstała tak zaskakująca forma głoszenia proroctwa – rumpologia.

Istnieje mnóstwo sposobów na odczytywanie charakteru, usposobienia i przyszłości. Jednym z tych bardziej kontrowersyjnych i nie wszystkim znanym sposobów wróżenia jest rumpologia. Forma tego wróżbiarstwa wykorzystywana jest przez wybrane, chodź codziennie rosnące grono osób. Ci ezoterycy, jak wszyscy inni, pomagają wyjaśnić tajemnice i zamieszanie w życiu osób, które przyszły prosić o poradę i wspomogę.

Jeżeli przedrostek nie zdradził wam jeszcze czym charakteryzuje się ta niezwykła dziedzina wróżenia, proszę pozwólcie mi, że zaznajomię was z rumpologią. Według specjalistów zajmującymi się tym odłamem proroctwa jest to starożytna sztuka, dzięki której wyćwiczone i dobrze wyszkolone oko, ujawni osobowość, styl życia, los i przyszłość, wyczytane ze szczelin, grudek, linii i fałd naszego dolnego narządu ciała – pupy.   

Początki i nowe narodziny rumpologii

Według rumpologów sztuka ta narodziła się setki lat temu. Wróżenie z pupy było znane Indianom, Babilończykom, Grekom i oczywiście Rzymianom. Rzymianie, odciski swoich niezawodnych części ciała, używali do odczytywania przyszłych sukcesów i potencjalnych talentów. Natomiast Grecy ze swojego odbicia określali zdrowie i wierność danej osoby. Takie odbitki były indywidualne, ponieważ, tak jak odcisków palców, odcisków pup na świecie nie będzie dwóch takich samych. Nazwa wywodzi się od angielskiego słowa kupry i greckiego wyrazu studium. Niestety, rumpologia z biegiem czasu została zapomniana przez dążące do rozwoju cywilizacji społeczeństwo. Wśród osób, które zagorzale wierzą i praktykują rumpologie znajduje się matka znanego aktora Jacqueline Stallone. Pani Stallone mówi, że to właśnie ona odświeżyła i przywróciła sztukę rumpologii w ramy obecnego świata.

Metody analizy pośladków

Rumpolodzy wykonują odczyty na trzy różne sposoby. Analizy dokonują poprzez narząd wzroku, dotyku lub za pomocą odcisków pupy czy zdjęcia. Znanych jest wiele teorii dotyczących znaczenia różnych cech tego narządu ciała. Według odnowicielki Jacqueline lewy pośladek ujawnia przeszłość i zawiera oryginalny opis osobowości i charakteru. Ten półdupek nie reaguje na czas i doświadczenia. Natomiast prawy zwiastuje nadchodzące jutro, to właśnie na nim wypisane są zmieniające się wydarzenia związane z codziennymi sytuacjami i życiem. A rozmiar, kształt, gładkość i głębokość szczeliny pośladkowej reprezentuje podział na przyszłość i przeszłość, daje wskazówkę w jaki sposób dana osoba została dotknięta przez los i czas.

  • Pośladki w kształcie serca – osoba posiadająca pośladki w kształcie serca, nie tylko może cieszyć się ze swoich kształtów, pozostaje także człowiekiem emocjonalnym, nad wyraz romantycznym i zmysłowym.
  • Kwadratowe pośladki – ktoś, kto posiada kwadratowy kształt pupy, życie odbiera na spokojnie, jest człowiekiem łagodnym, opanowanym i twardo stąpa po ziemi.
  • Płaskie pośladki – opisują osobę próżną, negatywnie nastawioną do życia. Każdego dnia zmagającą się z lękiem i smutkiem.
  • Okrągłe pośladki – portretują człowieka otwartego, optymistycznego. Takiego, który codziennie chodzi z podniesioną głową i nie boi się wyzwań.
  • Pośladki w kształcie jabłka – taka pupa odzwierciedla osobę dynamiczną i pewną siebie. W stosunku do innych jest charyzmatyczna, a w pracy bardzo twórcza.
  • Pośladki w kształcie gruszki – osoba, która posiada pupę w kształcie gruszki jest nadzwyczaj cierpliwa. Nie lubi marzyć, zazwyczaj myśli o rzeczywistości.

Źródło: pixabay.com

Wierzyć czy nie wierzyć w rumpologię?

Rumpolodzy i wyznawcy tej metody twierdzą, że to jedna z najbardziej skutecznych i intymnych form czytania z ludzkiego ciała. Według nich nasze pośladki zawierają ogromne ilości informacji o nas samych. Zrozumienie zachowania skóry jest niezbędne do czytania z pupy, ponieważ to właśnie zewnętrzna część naskórka przeznaczona jest do analizy. Zdaniem Pani Stallone, cera i jakość powierzchni naszego ciała jest ciągle zmieniającym się organem, żywym dokumentem historycznym, który zasługuje na szacunek. Zmienia się nieustannie w momencie stresu, doświadczenia czy sytuacji. Jednego możemy być pewni, kształt i jędrność pupy odzwierciedla naszą kondycję fizyczną, styl życia oraz żywienia.

Wiara w autentyczność i trafność przepowiadania przyszłości z dolnej części ciała, będzie jednak sprawą indywidualną. Niezależnie od tego czy ufasz tej kontrowersyjnej metodzie wróżb, z pupy można wyczytać wiele ciekawych informacji. Wygląd i forma pośladków uosabia nasz tryb życia, systematyczność i rodzaj pracy. Ale pamiętajcie, że nad kształtem i jędrnością można zawsze popracować, wykonując odpowiednie ćwiczenia oraz zmieniając dietę.

Mogą cię również zainteresować artykuły:

– Czy prawda o nas skrywa się w dłoniach? Chiromancja – pierwsze kroki

– Chiromancja – przesłanie znaków na dłoniach

– Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Aniela Frank

 

Źródła:
butisitscience.wikispaces.com/Rumpology
www.ambassadorsofspirit.com/mystic-fox-sheffield/divination/rumpology/
weekinweird.com/2010/01/11/ass-backwards-a-study-of-belief-and-rumpology/
occult-world.com/augury/rumpology

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *