Runa Berkano – Kobiecość, płodność, moc

berkano

Berkano to osiemnasta runa Futharku. Przedstawia żeński pierwiastek, a co za tym idzie – płodność, macierzyństwo, opiekunkę domowego ogniska. Jest symbolem kobiecości, co bardzo często możemy łączyć z… zaczynaniem od nowa. To runa rodziny, która w szczególności chroni opiekunki domowego ogniska. Szczególnie polecana kobietom, które nie chcą tracić cennej energii życiowej. Opowiada o regenerowaniu się, oczyszczaniu, leczeniu, wyzdrowieniu i o radości płynącej z bycia kobietą – płodności, seksie, narodzinach.

Symbolem Berkano jest brzoza – drzewo, które jako pierwsze po klęsce pożaru ma szansę zasiedlić las. Roślina ta wymiata wszystko co złe – łącznie z oczyszczaniem energii. Wtedy robi duchowe porządki. Runa ta zapewnia nam bezpieczeństwo i miłość. Gałęzie brzozy są delikatne i wiotkie, ale nawet najsilniejszy wiatr nie jest w stanie ich złamać. Płynnie unoszą się na wietrze, dostosowują do warunków, w jakich się znajdują. Aby poczuć natychmiastową równowagę energetyczną, zaleca się przytulenie do konara drzewa.

ZNACZENIE RUNY BERKANO

Runa Berkano wskazuje na bezpieczeństwo (bezgraniczne poczucie bycia bezpiecznym i swoboda z tym związana) i zaufanie do życia. Jeśli wiesz, że wszystko się ułoży, nie psuj niczego i pozwól życiu toczyć się w idealnym dla siebie tempie. Warto przestać się martwić i przestać marnować energię, a zainwestować ją w coś dobrego. Kiedy zaufasz własnej mocy oraz temu, że życie prowadzi cię najlepszą drogą – masz zapewnioną ochronę.

W talizmanach objawia się wzmożoną ochroną. Zalecana dla dzieci – chroni je przed nieszczęśliwymi wypadkami. Wystarczy na jednej stronie medalionu napisać imię i nazwisko osoby, którą ma chronić, a na odwrocie trzykrotnie powtórzyć Runę Berkano.

SILNA AFIRMACJA

“Jestem chroniony i z tą ochroną idę przez życie”.

“Ufam wszystkim decyzjom, które podejmuję, ponieważ to one doprowadzają mnie do celu“.

“Wszystko żyje w swoim tempie, na wszystko jest czas i miejsce, rzeczy dzieją się w najlepszym dla mnie momencie”.

“Pozwalam się prowadzić po kolejach życia, wierzę, że Runa Berkano zaprowadzi mnie dokładnie tam, gdzie powinienem być z moimi możliwościami i zdolnościami”.

Źródło: unsplash.com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

Energia Runy Berkano manifestuje się jako uzdrowienie, nowy początek i płodność. Symbolizuje życie, jego celebrację i rozwój. Przyciąga nową miłość, wzmaga płodność i chroni przed chorobami. Wylosowana może wskazywać na dom (pozytywne zmiany w domu), błogi spokój lub urodzaj. To może być zapoczątkowanie nowego projektu, jednak na starych, dobrze znanych zasadach.

Kiedy energia runy jest przyblokowana, wtedy mamy do czynienia z brakiem lub marnymi efektami, zerowym poczuciem radości, toksycznymi relacjami, zdradą i poronieniem. Zdrowotnie – choroby, zatrucie lub kiepskie samopoczucie.

Berkano w pozycji prostej

W pozycji prostej, Berkano jest początkiem czegoś nowego w życiu – zazwyczaj zmiany rozpoczynają się niewinnie, ale na końcu są już poważną zmianą, która potrafi wywrócić życie do góry nogami. Jest szansa, że wzrośnie w tobie chęć rozwoju duchowego. Spodziewajmy się zmian w otoczeniu (szczególnie w domu), zmian w relacjach (rozwój nowych, z początku nie zapowiadających się znajomości). Wylosowana w tej pozycji może wskazywać na opiekunkę lub matkę. Zapowiada się dobry czas, pełen przygód i aktywności. Idealny moment na sianie tego, co chcemy w przyszłości zebrać. Zalecane jest pozamykanie przeszłości, aby żadne chochliki nie wkradły się w nowy rozdział, który za chwilę się otworzy.

Runa jest ściśle powiązana z Fehu oraz Uruz. Daje nam oprócz zapowiedzi zmiany na lepsze: pomyślność i możliwość rozwoju. Nowe dochody i dobre perspektywy finansowe. W partnerstwie – ślub lub piękny, partnerski związek oraz udany seks. W nauce satysfakcjonujące postępy i szerokie możliwości rozwoju względem tego obszaru życia – wyjazdy, stypendia, dobre oceny. Jeśli wypadnie Runa Berkano, wtedy możemy czuć się zaopiekowani przez Siły Wyższe. Od teraz wszystkie decyzje są złożone w opiece potędze Wszechświata.

Berkano w pozycji odwróconej

Jeśli wylosujemy Berkano w pozycji odwróconej, możemy spodziewać się wydarzeń i sytuacji, które będą wystawiały nas na próbę w drodze ku naszemu rozwojowi. Należy spodziewać się niepowodzeń lub takich atrakcji, których nie można sobie wyobrazić – prawdopodobieństwo ich wystąpienia było przecież znikome. Może pojawić się sytuacja wyjałowienia radości z życia i pogody ducha. Zatracenie świadomości siebie, stagnacja. Pojawi się słomiany zapał – brak umiejętności doprowadzenia rzeczy od początku do końca.

Dla tych, którzy starają się o dziecko, wróży niepłodność lub – jeśli partnerzy nie chcą mieć dziecka – niechcianą ciążę. W kwestii finansów, musimy zadbać o swoje sprawy materialne. Możemy spodziewać się strat finansowych i nietrafionych pomysłów inwestycyjnych. W związkach zerwania z przyczyny niedopasowania charakterów lub niedopasowania seksualnego.

Odwrócona runa to ostrzeżenie, aby zebrać odwagę i zawalczyć o lepszego siebie.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/berkano
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/berkano
kartylosu.pl/topic/259-runa-berkano-znaczenie

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *