Runa Dagaz – nadzieja, światło, powodzenie

Dagaz – 24 runa w futharku. Symbol równowagi, przebudzenia i naturalnego, słonecznego światła. Oznacza nadzieję, pomoc, oświecenie i drogę do ideału – moment tuż przed świtem. To bardzo pozytywna energia i radosne podejście do życia. Runa ta praktycznie nie posiada negatywnych aspektów, za to dąży do harmonii i równowagi na wszystkich płaszczyznach człowieczeństwa.

Siła runy pozwala znaleźć w sobie dodatkowe pokłady miłości, serdeczności i altruizmu. Dzięki niej można wyjść z sytuacji z pozoru beznadziejnych. Dagaz to lepszy i szybszy, a na pewno bardziej efektywny rozwój, wiara, optymizm. To silna runa, która powieszona na drzwiach lub oknie domu, ochroni go przed napływem negatywnej energii.

Transformacja całościowa oraz inicjacja nowych, często zmieniających wszystko projektów, to hasło przewodnie runy Dagaz. Nowe możliwości, nowe początki, drastyczne zmiany.

ZNACZENIE RUNY DAGAZ

Runa Dagaz to runa, do której powinni zwracać się wszyscy ci, którzy chcą przeciąć kołowrotek niepowodzeń i przekształcić go w powodzenie, radość i sukces. Runa pomaga pokonać wszelkie przeszkody i ułatwia zakończenie spraw, które się za nami wloką. To światło – daje oświecenie, natchnienie, nowe pomysły.

Gdybyśmy za pomocą jednego znaku chcieli przedstawić czyste, niezmącone niczym szczęście, równowagę na poziomie światła i ciemności oraz pierwszy krok do rozpoczęcia i zakończenia działań, to byłaby to runa Dagaz. Runa ta, to pełna świadomość człowieczeństwa, transformacja, siła woli, bezpieczeństwo i gwałtowny wzrost. Początek nowego dnia – który od dawien dawna uznawany był za najbardziej magiczny czas w ciągu doby, gdzie ciemność zostaje zastąpiona złotymi promieniami słońca, a w końcu pełnym, naturalnym światłem.

Dagaz jest uzupełnieniem przeciwieństw – tak jak w runach przyjmujemy, że istnieje dualizm, tak przy Dagaz zauważmy konkretne różnice w przeciwieństwach. Kształt runy przypomina poziomą ósemkę, czyli widzimy drogę, która nie ma ani początku, ani końca, po prostu trwa.  Jeśli nie istnieje równowaga w danej sferze życia, energia runy Dagaz za wszelką cenę dąży do niej, a więc mogą pojawić się zdarzenia lub ludzie, którzy pociągną za odpowiedni biegun, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie harmonii. Jeśli potrzebujemy wyrównać poziom, wtedy zwracamy się do runy Dagaz. Jeśli będziemy chcieli nadać magii energię wyrównawczą – zastosujemy właśnie tą runę.

SILNA AFIRMACJA

“Wraz z pierwszymi promieniami słońca, wyrażam gotowość do pięknego przeżycia tego dnia”.

“Wszystko dąży do równowagi i pełnej harmonii, dlatego pozwalam się rzeczom układać po swojemu, bez presji i nacisków”.

“Niech runa Dagaz poprowadzi mnie w pełnym, satysfakcjonującym i dobrym życiu”.

“Otwieram się na nowe możliwości, wpuszczam nową, czystą energię i pozwalam odejść temu co mi nie służy”.

Źródło: unsplash.com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

W ezoteryce, Dagaz interpretujemy jako dobrą wróżbę. Jeśli jesteś w drodze do celu, to właśnie dostajesz potrzebne wsparcie Możesz kierować się intuicją i płynąć, a dotrzesz tam, dokąd chcesz. Korzystaj z nadarzających się okazji. Runa oznacza również nowe początki i rozpoczynanie kolejnych spraw. Nawołuje do tego aby skoncentrować się na sobie i swoim życiu i z punktu widzenia osoby trzeciej ocenić swoje działania.

Dagaz w pozycji prostej

Jeśli uda ci się wylosować runę Dagaz, wtedy dostajesz odpowiedź: wszystko co najlepsze, właśnie do ciebie idzie! Dagaz to informacja, że jesteś pod ochroną światła. Wszystkie zmiany, jakie właśnie nadchodzą, będą zmianami pożądanymi i takimi, które będą korzystne właśnie na tym etapie życia. Energia runy daje moc przewidywania, dzięki czemu będziesz mógł przewidzieć problemy, ryzyko, przeszkody. To idealny moment na realizowanie nowych, dużych planów. Przed tobą przełom, który należy ci się za cały włożony dotychczas wysiłek.

W partnerstwie – korzystne i szybkie zmiany, pomyślność. Może pojawić się miłość od pierwszego wejrzenia. W finansach to doskonały moment na ambitne plany, szybki i niespodziewany zysk. W pracy okres sprzyjający nowym projektom, właśnie teraz naprawdę lubisz ścieżkę zawodową, którą wybrałeś i chcesz się rozwijać dalej. W kwestii zdrowia – pojawi się zmęczenie, a więc to najwyższy czas na to, by się zrelaksować i odpocząć. Jeśli organizm się nie regeneruje, wtedy nie ma mocy, aby pracować efektywnie.

Dagaz w pozycji odwróconej

Dagaz jest runą, której nie powinno się interpretować jako runę odwróconą. Jeśli pojawi się przy wylosowaniu w innej pozycji niż powinna, wtedy możemy spodziewać się poczucia beznadziei, zamieszania, niepewności, smutku, przygnębienia, dysharmonii. W innej pozycji niż prosta, runa ostrzega przed wpadaniem w samozachwyt i klasyczny egoizm. Czas najwyższy zatrzymać się i ocenić swoje dotychczasowe zachowanie z lotu ptaka. To zakończenie umów, finalizacja tego, co powinno być sfinalizowane, ocena własnego postępowania. W sprawach uczuciowych – zmartwienia, manipulacje, niepewność i zmiana uczuć. W pracy – lenistwo. Nie zalecane jest branie na siebie nowych projektów. W finansach – prośba o roztropne korzystanie z finansów, bo sytuacja może zmienić się na mniej korzystną. Samopoczucie – nawroty bólu, odnowienie stanów chorobowych. Zmęczenie, długofalowe leczenie.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/dagaz/
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/dagaz/
kartylosu.pl/topic/473-runa-dagaz-znaczenie/

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram