Runa Eihwaz – magiczna i cisowa droga do celu

Runa Eihwaz

Runa Eihwaz (znana również jako runa Iwaz) to trzynasta runa w Futharku. Jest odpowiedzią na literę “E”. Jej nazwa oznacza “cis” –  wiecznie zielone drzewo iglaste, które jest giętkie i trwałe. Cisu używano do rozpalania ognia. Opowiada o wytrwałości w dążeniu do celu, rozwoju duchowości, przemiany, wiary  i zapuszczaniu korzeni. Łączy w sobie dwa światy: fizyczny i duchowy, nieba i ziemi, czerni i bieli, życia i śmierci.

Eihwaz to jedna z trudniejszych run, ponieważ uczy znaczenia kwestii trudnych – śmierci i życia oraz równowagi między nimi. Pokazuje sytuacje, które mają wymusić na nas elastyczność, sprawić, że będziemy twardsi i bardziej zdroworozsądkowo będziemy podchodzić do życia. Cis wskazuje na to, że śmierć to nierozłączny element życia i bojąc się jej, boimy się tak naprawdę pozwolić sobie na doświadczanie w tej inkarnacji. Eihwaz pomaga zagłębić się we własne wnętrze, zaakceptować porażki, niepowodzenia i ból oraz przekuć je na wytrwałość i pozytywną zmianę. To transformacja, proces, rozwój w poszukiwaniu siebie.

ZNACZENIE RUNY EIHWAZ

Jedna z najbardziej magicznych i stosunkowo mocnych run, która pozwala zajrzeć w najgłębsze segmenty duszy. To dzięki niej mamy odwagę do wydobywania najczarniejszych cieni i mierzenia się z nimi. Runa jest portalem między światem fizycznym a zaświatami, czyli tym, co widoczne a tymi energiami, których nie możemy na pierwszy rzut oka zauważyć. Cis uczy nas tego, że żeby żyć prawdziwie, trzeba oderwać się od fizyczności i zagłębić w potrzeby duszy, bo tak naprawdę ignorując wewnętrzny głos i podążając za chciejstwem oraz pieniądzem, zamykamy się na możliwości. Nasza dusza gubi do nas drogę, kiedy jesteśmy tak mocno związani z przyziemnymi sprawami.

Eihwaz to kontynuacja, wytrzymałość, siła i wiara w moce ochronne, które posiada każdy z nas. Runa zabezpiecza przed atakami sił nam nieprzyjaznych. To również głęboka transformacja, wskazująca na to, co powinno odejść, aby móc w pełni się realizować w chwili obecnej. Wraz z transformacją, bardzo często pojawiają się nowe początki i wszelkiego typu zaczynanie od nowa na wielu płaszczyznach. Energia tej runy pozwala zmierzyć się z niskimi wibracjami, bezsilnością, brakiem chęci czy stanami depresyjnymi. Warto podjąć praktyki z runą Eihwaz w momencie życia, w którym czekamy na zmianę kierunku – szukamy pracy bądź swojego miejsca na ziemi czy też sensu egzystencji. Runa pozwala nam się zakorzenić w odpowiednich decyzjach.

Runa Eihwaz chroni przed urokami, klątwami, niskimi wibracjami. Pozwala się wyciszyć i nabrać dystansu. Jest kluczem do drzwi ezoteryki dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani tą gałęzią rozwoju duchowego.

Droga do celu, wytrzymałość, niezłomność, cuda, które dają iskierkę nadziei i wiara w to, że przetrwamy, cokolwiek się wydarzy. Ochrona przed chorobami, plaster na sytuacje stresowe, dążenie do równowagi emocjonalnej. Wiara w słuszność swoich czynów oraz wiara we własne siły i wewnętrzną mądrość. Cis – nawet po największym zniszczeniu, odrodzi się na nowo, jeszcze silniejszy i jeszcze piękniejszy.

SILNA AFIRMACJA

“Jestem siłą i mam moc do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Uzdrawiam siebie, uzdrawiam otoczenie i uzdrawiam sytuację”.

“Otwieram się na elastyczność, otwartość i mądrość runy Eihwaz. Pozwalam energii runy rozgościć się w moim życiu na dobre”.

“Wpuszczam do mojego życia równowagę, akceptuję śmierć i życie”.

“Daję z siebie wszystko, bo jestem siłą!”

Źródło: unsplash,com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

Eihwaz w formie talizmanu pozwala nawiązać kontakt ze światem duchowym: wspomaga wizje i podróże szamańskie, nadaje silną wibrację intencji, a także wzmacnia energetykę. Chroni przed lękiem przed śmiercią, rozczarowaniem, chorobami, niskimi wibracjami, manipulacją. W kwestiach zdrowotnych, wspomaga przemianę materii, wzmacnia wątrobę, usuwa dolegliwości pęcherzyka żółciowego, pomaga w wyjściu na prostą w problemach psychicznych. Pomaga wyrównać poziom emocji w stresowych sytuacjach, odsuwa na bok lęki i wątpliwości, wprowadza za to zdecydowanie. To symbol skierowany do osób uduchowionych, ezoteryków, lekarzy psychiatrów i psychologów, osób z problemami natury psychicznej.

Eihwaz w pozycji prostej

Jeśli wylosujemy runę w pozycji prostej, możemy spodziewać się pokonania trudności i bezproblemowego, płynnego rozwiązania sytuacji, które do tej pory wydawały się być bez wyjścia. Eihwaz jest wsparciem w osiąganiu celu, pojawiając się w rozkładzie wróży wytrwałość i osiągnięcie tego, o czym marzymy. W zależności od pytania, może również oznaczać, że są konieczne zmiany w życiu. Symbol ten jest ściśle powiązany ze zmianą priorytetów życiowych i postrzegania świata. W zdrowiu – pokonanie choroby, regeneracja ciała i duszy. Kariera – podpisanie umowy o pracę lub założenie własnej działalności. W edukacji może wskazywać na poprawkowy egzamin i niepowodzenie, które nakładem pracy można poprawić.

Eihwaz w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej, runa Eihwaz wskazuje na chaos oraz rezygnację z celu w połowie drogi. Często wiąże się z pokusami, które tylko na pierwszy rzut oka są sukcesem, lub są sukcesem ale krótkoterminowym. Możliwy spadek nastroju, depresja, smutek, zwątpienie. W życiu pojawią się problemy, którym trzeba będzie stawić czoła. Odkryjemy też destrukcyjne relacje, które powinniśmy zakończyć, ale brakuje nam na to sił oraz wsparcia osób trzecich. W relacjach partnerskich kłótnie, nieporozumienia i rozstania. W zdrowiu – kiepska kondycja organizmu, która może prowadzić do chorób, które z kolei mogą zaprowadzić nas do śmierci. W edukacji – powtarzanie klasy, niezdany egzamin, niechęć do zdobywania wiedzy.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/iwaz/
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/eihwaz/
zyciowedrogowskazy.pl/narzedzia-magiczne-talizmany-amulety/runy-jera/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *