Runa Ingwaz – regeneracja, odpoczynek i odnowienie

Ingwaz

Ingwaz to dwudziesta druga runa w Futharku. Oznacza odnowienie, regenerację, odpoczynek, procesy życiowe oraz ich ciągłość w świecie. Jej opiekunem jest celtycki bóg “Cernunos”, czyli Pan Lasu – mężczyzna z koroną zrobioną z jelenich rogów.

Nawołuje ona do sensownego korzystania z mocy osobistej i zarządzania swoimi umiejętnościami i talentami. Dlatego jeśli opowiadamy o runie Ingwaz, mamy na myśli wzrost wewnętrzny, rozwój, ale także kreatywność i relaks. To najpiękniejszy możliwy rodzaj rozwoju osobistego.

Ingwaz przypomina iskrę, która potrafi rozniecić ogień pasji. Jeśli ogień zapłonie, wtedy nie sposób go ugasić. Dlatego pamiętajmy o tym, aby szukać siebie, swoich talentów, pasji, rozwijać umiejętności i nie pozwolić sobie na stagnację. Tego rodzaju ogień to składowa spełnionego, pełnego życia. Jeśli uświadomimy sobie, że nie mamy wpływu na przeszłość i jest ona historią, której nie warto rozgrzebywać, wtedy nasze życie stanie się prostsze. Dajmy odejść przeszłości, żyjmy teraźniejszością i nie wybiegajmy za bardzo w przyszłość – to przesłanie runy.

ZNACZENIE RUNY INGWAZ

Ingwaz ma wiele znaczeń. Jednym z nich jest uświadomienie sobie tego, jaką siłę, energię i wibrację mają marzenia. To dzięki nim jesteśmy w stanie się zmotywować i wytrzymać sytuacje stresujące i niewygodne. To one popychają nas poza granice naszego komfortu. Runa poniekąd ułatwia spełnianie snów i planów – pomaga przyciągać osoby i zdarzenia, które umożliwią nam osiągnięcie celów. Jednak mimo to, musimy pamiętać, że wszystko dzieje się w odpowiednim miejscu i czasie – a więc bierze udział w procesie.

Runa Ingwaz to też dojrzewanie, otwarcie się na nowe doświadczenia i oferowaną pomoc. Runa ta ma właściwości ochronne, ale w odróżnieniu do innych ochronnych run, ta kieruje się do wewnątrz. Dzięki temu mamy przestrzeń i czas na to, aby wyklarowały się pomysły, idee, ukształtowały się plany.

Praca z runą przypomina pracę ogrodnika – cierpliwie pielęgnujemy zamierzenia, aby w końcu podziwiać kwiaty, które kwitną. Bądźmy ogrodnikami swojego życia, dajmy czas i przestrzeń na to, aby piękne pomysły, plany i marzenia mogły się zrealizować. Bez pospieszania, bez zniecierpliwienia, zgodnie z procesem, jaki obrały będąc na danej wibracji. Należy szukać duchowego spełnienia, mieć marzenia ale i doświadczać bycia tu i teraz.

Runa pomaga w przypadku bezpłodności, sprzyja prawidłowemu przebiegowi ciąży, przyspiesza przemianę materii, ułatwia pozbywania się toksyn z organizmu. Sprzyja regeneracji, pomaga osiągnąć harmonię wewnętrzną, wzbudza płodność i namiętność.

SILNA AFIRMACJA

“Daję przestrzeń i czas na to, aby zmaterializowały się rzeczy oraz sytuacje, których chcę w moim życiu”.

“Otwieram się na miłość, otwieram się na pomoc, aby wszystkie moje marzenia się ziściły”.

“Pozwalam runie Ingwaz przynieść spokój, ukojenie, relaks i harmonię”.

“Na wszystko jest czas i miejsce, dlatego ćwiczę w sobie cierpliwość w byciu tu i teraz.”

Źródło: unsplash.com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

Osoba pytająca, po wylosowaniu Ingwaz dowiaduje się, że ma problemy w życiu, ale właśnie zła passa dobiega końca. Tuż za rogiem pojawią się zmiany – dlatego warto zebrać siły, zacisnąć pięści i czekać na rozwiązanie spraw. Ingwaz wróży proces dojrzewania, odpoczynek, spokój, cierpliwość, wyjście na prostą po kryzysowych chwilach, wewnętrzny rozwój i ciążę. Jeśli energia runy jest zablokowana, wtedy możemy zauważyć poczucie niemocy, rozproszenie, wewnętrzne poczucie chaosu, rozpraszanie się energii, złe wybory, które długoterminowo nie wyjdą nam na dobre.

Runa jest strażnikiem domu i chroni rodzinę. Opowiada o powolnym dojrzewaniu, poczuciu bezpieczeństwa i wskazuje na spokój i harmonię.

Ingwaz w pozycji prostej

Jeżeli wylosujemy runę Ingwaz, wtedy możemy mieć pewność, że znajdujemy się na ścieżce duchowej. Uczy ona, że mamy wpływ jedynie na teraźniejszość – przeszłość to historia a przyszłość to marzenia i plany. Wpływając na teraźniejszość mamy wpływ na przyszłość!  Runa ta pomaga zerwać z przeszłością. Może również oznaczać urlop, ciążę, pomyślne, wyczekiwane zakończenie spraw. W finansach wskazuje na dobrą pozycję materialną i bezpieczeństwo finansowe. Jeśli w finansach brakuje stabilności, wtedy runa oznacza wstęp do budowania swojego dobrobytu. W karierze – dobre perspektywy dla tych, którzy szukają pracy oraz nowe perspektywy w pracy stałej. W relacjach wskazuje na szczęśliwy i spełniony związek, przygotowania do ślubu lub wspólnego zamieszkania. Wspólne dojrzewanie – młody związek lub związek młodych ludzi stawia czoło przeciwnościom losu. W zdrowiu – dobre samopoczucie, dbanie o siebie zarówno fizycznie jak i psychicznie, regeneracja.

Ingwaz w pozycji odwróconej

Kiedy wylosujemy odwróconą runę Ingwaz, wtedy możemy spodziewać się oderwania od rzeczywistości. Runa ta wskazuje na to, że mamy problem z wyjściem z przeszłości, tkwimy jedną nogą w naszej historii i drugą w marzeniach o przyszłości. To wskazówka, że najwyższy czas odpocząć, zrelaksować się i pozwolić sobie na bycie “tu i teraz”. Prawdopodobnie paraliżuje cię strach przed wzięciem odpowiedzialności za swoje życie. W sprawach finansowych – może pojawić się kryzys. W sprawach zawodowych – emerytura, renta, odejście z pracy, zmiana środowiska.  W związkach – rozłąka lub oddalenie, a czasem samotność w związku. Samopoczucie – powrót choroby, wymuszony odpoczynek, pobyt w szpitalu lub sanatorium, konieczność zmiany stylu życia.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/ingwaz/
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/ingwaz/
kartylosu.pl/topic/249-runa-ingwaz-znaczenie/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *