Runa Kenaz – rozpalić ogień w sobie lub spalić się

Kenaz

Runa Kenaz – szósta Runa w Futharku, odpowiadająca literze K – Kanua, Kenaz, Kenas, Kusma, Cen, Ken. Jej nazwę możemy tłumaczyć jako pochodnię lub zwierciadlo. Runa ta, związana jest z nauką i pracą. Kenaz dedykowana jest przede wszystkim studentom, uczniom i nauczycielom. Symbol ten, ma za zadanie ułatwić nam wypełnianie obowiązków. Według niego, obowiązki i zobowiązania mają stać się łatwe, proste i przyjemne oraz mają przynosić satysfakcję.

Runa opowiada o twórczości, entuzjazmie, samorealizacji i zapale do pracy. Zwraca szczególną uwagę na to, aby zajmować się rzeczami, które mogą prowadzić do pozytywnych rezultatów – nie zachęca do działań, które mogą zaszkodzić nam lub innym. Kenaz symbolizuje oświecenie, inspirację i olśnienie. Może być zapowiedzią miłości, natchnienia, przypływu weny twórczej. Możemy o niej myśleć jak o ogniu – ogień może współpracować, dawać ciepło i światło, ale może również wymknąć się spod kontroli i zniszczyć efekty naszej pracy.

ZNACZENIE RUNY KENAZ

Pochodnia, która reprezentuje Runę wskazuje na początek – wszystko można zakończyć (spalić) i zacząć raz jeszcze. Oznacza ona szybką realizację planów i prowadzi prosto do sukcesu. Wskazuje na rozwój uzdolnień i talentów. W ścisłym połączeniu z Runą Berkano i Runą Ingwaz, Kenaz oznacza narodziny, czyli zupełny początek czegoś nowego.

Kenaz oznacza uzdrowienie, stabilizację i namiętność w relacjach międzyludzkich. Jest ochroną wartości i tradycji. Transformacja, realizacja pomysłów, nauka, zdolności, rzemiosło. Kształtowanie siebie i materii dookoła. Kenaz to rozjaśnienie niejasnych sfer życia, nadanie odpowiedniej formy sytuacjom, w których się znajdujemy. Na drugim, negatywnym biegunie Kenaz wskazuje na niemoc twórczą, apatię, poparzenie, złe samopoczucie, brak wiary, wypalenie zawodowe, marnowanie zdolności i talentów, uśpienie namiętności. Rozstania, wybryki seksualne, koniec relacji opartych na fałszu, kłopoty związane z potomstwem, nudne, związki bez przyszłości.

SILNA AFIRMACJA

“Świecę własnym światłem, nie światłem odbitym”.

“Jestem mistrzem, używam moich talentów i zdolności do dobrych celów”.

“Otwieram się na przypływ energii, która rozbudza moje talenty i zdolności”.

“Zajmuję się wszystkim tym, co jest dla mnie dobre, pozwalam sobie na wybranie drogi, która jest zgodna z planem mojej duszy”.

Źródło: unsplash.com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

W ezoteryce, talizman z Runą Kenaz pomaga się zmieniać, przejąć kontrolę nad swoim życiem, na nowo odkryć pasje i talenty. Chroni przed niskimi energiami, pożarem, wypaleniem zawodowym. We wróżbiarstwie możemy runę traktować jako “zapalenie się do czegoś” oraz “sparzenie się”. Należy się z nią obchodzić delikatnie i nie lekceważyć napływu jej energii, zwłaszcza w negatywnym wymiarze. W wymiarze pozytywnym – koniecznie trzeba wykorzystać napływ energii Kenaz, taka kreatywność i twórczość jeszcze długo może się nie powtórzyć.

Kenaz w pozycji prostej

Po wylosowaniu Runy Kenaz w pozycji prostej, pytający może być pewny, że czekają go nowe pomysły. Właśnie oto przychodzi wena twórcza i osławione natchnienie. Może przyjść ochota na wprowadzanie zmian i wypuszczenie z siebie kreatywności. Kenaz oznacza też szybką regenerację energetyczną – tam, gdzie pojawiły się deficyty, energia Runy jest w stanie dotrzeć i zrobić z tym porządek. W związkach partnerskich – gotowość do zamieszkania razem, zbudowanie rodziny, ślub z okazji zaplanowanej ciąży. W tym ułożeniu symbolizuje ona namiętność, erotykę, poczęcie dziecka. W kwestii zdrowotnej przynosi życiową energię, pomaga przezwyciężyć choroby i schorzenia. W przypadku problemów ze zdrowiem, oznacza cudowne wyzdrowienie. Dla tych, którzy się uczą, zapowiada powodzenie w egzaminach.

Kenaz w pozycji odwróconej

Runa Kenaz z pozycji odwróconej oznacza możliwość utraty dóbr materialnych w wyniku pożaru. Na poziomie psychicznym możemy odczuwać niskie wibracje jako przewodzące, pesymizm oraz stany depresyjne. Dotychczas działaliśmy bez namysłu i pochopnie, w związku z czym teraz ponosimy tego konsekwencje. Runa ta wymusza na nas zweryfikowanie poglądów, pragnień i ostatecznie – działań. W związkach oznacza czas niepokoju i żal do partnera. Może również wskazywać na wygasanie miłości. Kiedy pytasz o zdrowie, w tym ułożeniu Runa Kenaz może wskazywać na spadek sił, choroby i poparzenia. Ten etap należy przeczekać, zregenerować się i pozwolić mu odejść – im mniej kurczowo będziemy się trzymać niskich wibracji, tym lepiej dla nas, wtedy szybciej odejdą w niepamięć.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Gotowe do wróżenia zestawy Run znajdziesz w naszym sklepie:

 Zestawy Run grawerowanych w ametyście, krysztale górskim, onyksie i innych kamieniach znajdziecie w sklepie Akademii Ducha

 

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/kenaz/
www.magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/kenaz/
www.zyciowedrogowskazy.pl/narzedzia-magiczne-talizmany-amulety/runy-kenaz/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *