Runa Othala – rodzina, tradycja, więzi

Othala

Othala to dwudziesta trzecia runa w Futharku. Runa odpowiada literze “O”. Jej nazwa mówi o dziedzictwie, majątku, rodowodzie, domu i ojczyźnie. To także pokoleniowa pamięć, tradycje przodków, stabilizacja, znalezienie własnego miejsca w życiu, dbanie o rodzinę. Jest ściśle związana z rodziną i przodkami. Jej energia pozwala harmonijnie rozwijać nasze jestestwo i talenty, jakimi emanujemy. Wskazuje na fundamentalne wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie.

To runa porządku, harmonii, łatwych rozwiązań. Chroni mieszkańców domu. Pozwala znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji. Oswaja choroby genetyczne i przewlekłe, pomaga w przypadku bólu głowy i świetnie radzi sobie z alergiami. Othala jest przydatna wtedy, gdy planujemy zakupić dom lub inną nieruchomość. Stabilizuje finansowo, wzmacnia więzi, daje wzrost i dobrobyt w relacjach rodzinnych.

ZNACZENIE RUNY OTHALA

Othala wskazuje na wzrost i dobrobyt. To runa, która jest pomocna w podróżach – zarówno tych fizycznych jak i tych, które odbywają się w głąb siebie. Jest odzwierciedleniem wszystkiego co kojarzy nam się z domem i jego mieszkańcami. To obowiązki, relacje członków rodziny, hierarchia wartości, wspólne zwyczaje, odpowiedzialność i powiązania. Energia runy chce sprawić, żebyś czuł się dobrze i komfortowo w swojej rodzinie i we własnym domu. Runa chroni dom oraz zasoby w nim zgromadzone, a także członków rodziny, zwłaszcza osoby starsze.

Othala może być stosowana w przypadku powiększania rodziny. To też dobra energia, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie teamu i wspólnoty. W dawnych czasach rodzina odgrywała najważniejszą rolę w życiu człowieka i to na budowaniu wspólnoty koncentrowano się szczególnie mocno. Jeśli ktoś chce zbudować swoją rodzinę, a prowadzi samotne życie bez perspektyw na ciepły, rodzinny dom, powinien wspierać się energią runy Othala – wtedy marzenia o rodzinie staną się rzeczywistością. Runa ta przywołuje ludzi, z którymi możemy nawiązać dobre jakościowo relacje.

Runa Othala dobrze współpracuje z runą Algiz i Nauthiz.

SILNA AFIRMACJA

“Pozwalam energii runy Othala wprowadzić do mojego życia dom, rodzinę i silne więzi”.

“Otwieram się na siłę i moc rodziny, na miłość i wszystko to, co związane jest ze wspólnotą”.

“Niech energia przodków prowadzi mnie przez życie i inspiruje do dalszych działań”.

“Zasługuję na poczucie bezpieczeństwa oraz czyste i klarowne relacje międzyludzkie”.

Źródło: unsplash.com

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

Runa oznacza przodków, dziedziczenie, wartość i dom wraz z jego mieszkańcami. Przyciąga bogactwo, daje poczucie bezpieczeństwa, chroni dom przed zagrożeniami z zewnątrz. Wylosowanie runy obiecuje lepsze warunki, harmonię w domu, twórczość, pokój i ład w domu oraz jego okolicach. To szczęście lub niepowodzenie w sprawach domowych.

Othala w pozycji prostej

Jeżeli wylosujemy runę Othala w pozycji prostej, wtedy możemy spodziewać się dobrobytu. Rodzina, grupa społeczna, otoczenie, które wybrałeś powinny być w tym momencie najważniejsze, tak samo jak budowanie więzi z innymi ludźmi. Jeśli skupisz się na rozwoju relacji z innymi, wtedy szybko uznasz, że wpływa to pozytywnie na twój własny rozwój.

Othala w tej pozycji przedstawia istotę posiadania przez rezygnację i nabywania dzięki stracie. To energia, która pozwala dostosować się do nowej rzeczywistości i czerpać z niej wolność i prawdziwe korzyści. Warto przyjrzeć się temu, co nas określa, bo bardzo możliwe że kultywujemy te wartości i pozwalamy sobie na te zachowania, które nie są dla nas dobre. Rezygnacja z nich z pewnością przyniesie wiele korzyści.

Runa mówi o powodzeniu w relacjach międzyludzkich, dobrym samopoczuciu w swoim własnym domu, zadomowieniu się, wolności, porządku i strukturze w relacjach oraz znajomościach, które pobudzają nasze najwrażliwsze struny. W finansach – możliwy spadek, intratne inwestycje w nieruchomości, zyski ze sprzedaży domu/mieszkania. W pracy – znalezienie dobrej posady niedaleko domu lub praca wykonywana w domu.

W związkach – opiekuńczość, czułość, rodzina, bezpieczeństwo. Zbliża się małżeństwo. W zdrowiu – dobre samopoczucie oraz silna potrzeba dbania o siebie.

Othala w pozycji odwróconej

Kiedy wylosujemy odwróconą runę Othala, możemy spodziewać się sytuacji, które będą prowadziły do utraty poczucia bezpieczeństwa. Zablokowana energia sprowadza się do tego, że człowiek czuje się zniewolony przez siły zewnętrzne. To może prowadzić do samotności, utraty zysków, konieczności wyprowadzenia się z domu. Próbując zyskać władzę, możemy się spodziewać utraty tego, czym chcieliśmy rządzić. Niezadowolenie, problemy ze stanem posiadania, brak poczucia jedności z rodziną, poluzowane więzy.

W sprawach finansowych możliwy spadek, ale obciążony długami. Jeśli jesteśmy w trakcie remontu, możesz spodziewać się opóźnień i kolejnych strat finansowych. W karierze – utrata pracy lub wyjazd za pracą za granicę kraju. W związkach dążenie do stabilizacji, jednak po drodze mogą pojawiać się konflikty. Zbyt duży udział rodziców w związku lub małżeństwo bez zgody rodziców. W kwestii samopoczucia – choroby chroniczne, alergie, choroby charakterystyczne dla ludzi starszych.

O tym, czym są Runy i jak z nimi rozmawiać (jak z nich wróżyć) przeczytasz w artykule: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

***

Jeśli chcesz zacząć magiczną podróż i odkryć tajemnicę kryjącą się za tymi germańskimi znakami, to zajrzyj to naszego sklepu, w którym znajdziesz: 

 Zestawy grawerowanych run, talizmany runiczne, karty i książki o runach

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/odala/
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/othala/
kartylosu.pl/topic/472-runa-odala-znaczenie/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *