Rytualna kąpiel. Praktykujesz ją, choć nawet o tym nie wiesz! + pomysły na wartościowe rytuały

kąpiel

Każdego dnia, biorąc kąpiel czy prysznic, symbolicznie oczyszczasz się z energii, które towarzyszyły ci w ciągu dnia. Za każdym razem, gdy nadstawiasz twarz ciepłym kroplom wody, sprawiasz, że twoja aura oczyszcza się, a wszelkie złości i niedogodności spływają z twojego ciała wraz z wodą. Kąpiele to nie tylko higiena osobista, ale też istotny aspekt duchowy, który będąc zaniedbany, może prowadzić do poważnych zaburzeń energetycznych, które przekładają się na samopoczucie.

Instynktownie, gdy chcemy pozbyć się pewnych uczuć i wydarzeń, idziemy pod prysznic, dokładnie myjemy skórę, czasem szorujemy ją kosmetykami peelingującymi. Zauważyłeś, że po takim akcie, czujesz się zdecydowanie lepiej?

Regularne oczyszczanie aury i energii osobistej jest niezbędną czynnością. Niezależnie od tego, czy na co dzień zwracasz na to uwagę, czy też nie – masz kontakt z różnymi ludźmi i różnymi środowiskami, z których każde ma swoje wibracje. Zmieniając energetykę poprzez zadawanie się z innymi ludźmi i przebywanie w miejscach, w których miesza się energia, mimowolnie zbieramy pasma energetyczne, które mieszają się w naszej aurze. Nie wszystkie z tych częstotliwości są wysokie i takie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ponieważ pole energetyczne nieustannie przyjmuje i gasi wibracje, niektóre z nich zaniżają naszą wibrację wyjściową i wpływają na nasze myśli i samopoczucie. Nasze ciało nieustannie dąży do harmonii i wyrównania energii, ale nie ze wszystkim sobie poradzi i na pewno nie od razu. Dlatego też, czasem trzeba mu pomóc, czyli oczyścić się z obcej i niepożądanej energetyki.

Codzienne, regularne obmywanie się, jest pewnego rodzaju rytuałem oczyszczającym, ale można do swojej praktyki dorzucić coś ekstra – comiesięczną kąpiel, która pozwoli poczuć się nowym człowiekiem.

Może cię również zainteresować artykuł: Ziołowe kąpiele – czyli lecznicze, relaksujące oczyszczanie z elementami natury

Kąpiele według ajurwedy

Źródło: unsplash.com

Dlaczego akurat kąpiel?

Woda łączy ciało i ducha. W większości składamy się z wody, a więc jest ona czymś, co wiąże materię z duchowością. Woda już sama w sobie jest rytuałem, zanurzając się w kąpieli, uczestniczymy w inicjacji otwierającej na ducha. Natomiast rytualne kąpiele oczyszczają z brudu fizycznego i brudu duchowego, a więc oczyszczają zarówno ciało, jak i aurę. W idealnym świecie, do kąpieli rytualnej użylibyśmy wody z naturalnego źródła, z jeziora, rzeki lub zebranej deszczówki, ale lepiej użyć wody z kranu niż nie zastosować rytuału wcale.

Kąpiel rytualna ma na celu duchowe oczyszczenie i ochronę, i tym właśnie różni się od zwykłej kąpieli, którą można wykonywać codziennie. Co zrobić, aby zmaksymalizować efekt kąpieli rytualnej?

 • Należy odłożyć środki myjące oraz olejki na bok, ponieważ po wejściu do wody wchodzisz w doświadczenie duchowe.
 • Warto dosypać do wody sól (2-3 garści), bo wyciąga ona toksyny i metale ciężkie z tkanek. Użyj nierafinowanej soli morskiej lub himalajskiej sól krystalicznej. Sól kuchenna nie nadaje się do rytuałów.
 • Zamiast soli, możesz dodać sodę oczyszczoną, która podobnie jak sól, oczyści twoją aurę.
 • Możesz dodać kilka kropli czystych olejków eterycznych, aby wspomóc się aromaterapią. Najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza jest lawenda, bo pomoże się zrelaksować i odprężyć.
 • Kąpiel oczyszczającą można zrobić maksymalnie raz w miesiącu, najlepiej w okolicach pełni księżyca.
 • Warto symbolicznie wyczyścić wannę jako miejsce rytuału, a przed wejściem do wody, wziąć prysznic i umyć dokładnie swoje ciało.
 • Zarezerwuj dla siebie godzinę na taką kąpiel, zapal świecę lub kadzidło, jeśli lubisz, włącz relaksującą muzykę. Nastrój się odpowiednio na ten rytuał.
 • Napełnij wannę ciepłą wodą, nie za gorącą i nie za zimną.
 • Spędź w wodzie 20-30 minut z intencją porzucenia negatywności, która jest w tobie zgromadzona. Możesz medytować, modlić się, wizualizować i afirmować. Możesz poprosić o wsparcie duchowe, aby podnieść swoją duchową wibrację.

Kadzidła lawendowe można kupić w naszym sklepie


Przepisy na inne kąpiele:

 • Kąpiel ochronna: pół szklanki soli, pół szklanki octu winnego, płaska łyżeczka amoniaku.
 • Kąpiel oczyszczająca: kora dębu białego, cynamon, sosnowe igły. Wszystko w dowolnej ilości.
 • Kąpiel wzmacniająca organizm i odpędzająca choroby: do kąpieli dolej ocet jabłkowy, dowolną ilość, która pozwoli ci spędzić w wodzie dłuższy czas.
 • Kąpiel, w której popracujesz nad relacją z samym sobą: Do wody dolej wodę różaną.
 • Kąpiel na bogactwo: szklankę nasion sezamu namocz we wrzątku przez 60 minut, a potem całość wlej do wanny z ciepłą wodą.
 • Relacje miłosne: do wanny z wodą dodaj ciepłe kozie mleko z miodem (3 szklanki i 3 czubate łyżki) oraz różowe i czerwone kwiaty goździków.
 • Kąpiel, na twój problem: intuicyjnie dodaj do kąpieli składniki, które mogą podnieść twoją wibrację w związku z aktualnym problemem.

Czy stosujesz rytualne kąpiele? Jeśli tak, to która jest twoją ulubioną?

Może cię również zainteresować artykuł: Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

Nadine Lu

Źródła:
psychotronika.pl/2017/06/06/duchowe-kapiele-ochrone-oczyszczanie-odwracanie-krzywd/
gaia.com/article/energy-cleanse-ritual-baths-purify-your-aura
refinery29.com/en-us/spiritual-cleansing-bath-salt-recipe
psychics4today.com/spiritual-cleansing-bath-rituals/
hydralivetherapy.com/blog/2019/07/24/2019-6-28-what-is-a-spiritual-bath-and-why-you-should-try-one-to-help-bring-positive-changes-into-your-life/
ritualandvibe.com/blogs/magic-musings/spiritual-bath

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram