8 Rytuałów na pełnię księżyca!

Wiele osób w trakcie pełni księżyca ma problemy ze snem, jest bardzo pobudzona. Jest to kwestia indywidualna i na każdego księżyc oddziałuje inaczej, ale energia księżycowa jest niezwykle silna, może ożywić i dodać pozytywnej energii, ale może też obudzić te mniej wesołe. Generalna zasada jest taka, jeśli jesteś szczęśliwy w czasie pełni, możesz być jeszcze bardziej szczęśliwy, jeśli czujesz się przybity, możesz być przybity jeszcze bardziej. Pełnia księżyca to czas na działanie, czas wzmożonej energii seksualnej. Pełnia to świetny czas na oczyszczenie, pożegnanie się z tym wszystkim, co nam nie służy. Doskonały czas na modlitwę, medytację, wysyłanie intencji i marzenia. U kobiet oddziaływanie księżyca jest bardziej skomplikowane, ponieważ uzależnione jest od momentu cyklu menstruacyjnego, w którym w pełni księżyca się znajdują. Poznaj rytuały na pełnię księżyca

 Eliksir księżycowy lub jak kto woli – nalewka księżycowa

Pełnia to dobry czas na zebranie ziół, podobnie jak to czyniły prawdopodobnie nasze babki i prababki, i zrobienie nalewki księżycowej. Do przygotowania takiego napoju możemy użyć zebranych ziół, w zależności od pory roku, mogą to być też zioła z doniczki, sezonowe owoce lub co lubimy. Najbardziej lubię robić księżycowy eliksir latem, kiedy jest dużo owoców, warzyw i ziół, które mogę znaleźć nawet w dużym mieście.

Wypłukane zioła, owoce zalewam wodą do wcześniej przygotowanej butelki. Jeśli nie masz butelki może to być też szklanka. Idealna jest woda strukturalna. Najlepiej przygotować taką nalewkę w dzień pełni, zostawić na noc żeby księżyc otoczył ją swoim światłem i blaskiem, i wypić rano. Możemy nadać takiej nalewce własną intencję, życzenie, prośbę na kolejny miesiąc – cykl do następnej pełni.

Odcinanie się od niechcianego

Pełnia to też dobry czas na pozbycie się czegoś, co nam już nie służy. Można to zrobić w bardzo prosty, intuicyjny sposób: wypisać na kartce to, z czym chcemy się pożegnać, i kartkę spalić (zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa).

Palenie świec z intencją

Przed zapaleniem świeczki, warto ją oczyścić. Można to zrobić posypując świecę solą himalajską lub opłukać pod bieżącą wodą.

Więcej o paleniu świec można znaleźć w artykule: Magia Świec

rytuały na pełnię księżyca

Wysyłanie energii tym, którzy tego potrzebują

Jeśli jesteś w dobrej kondycji, masz się, czym podzielić (podstawowym warunkiem do dawania jest posiadanie) to możesz wysłać z głębi swojego serca życzenia wszystkiego dobrego, pokoju, miłości w świat, potrzebującym, głodnym lub bliskiej ci osobie, o której myślisz ciepło. Uspokój umysł, wycisz się, wyobraź sobie energię płynącą z własnego serca do tej osoby lub osób, może to być w postaci kuli energii, ale niekoniecznie.

Praktyka pisania dziennika

Jeśli nie prowadzisz codziennie dziennika, możesz założysz zeszyt, który będzie twoim księżycowym dziennikiem, gdzie w każdą pełnię będziesz przelewać na papier swoje intencje i przemyślenia. Pisanie może być zajęciem medytacyjnym, zwłaszcza pisanie zaraz po przebudzeniu. Większość słynnych osób, które osiągnęły w życiu sukces pisały lub piszą nadal dzienniki.

Medytacja i modlitwa

Pełnia księżyca to czas, aby zwrócić się bardziej niż, na co dzień w kierunku swojego wnętrza, wsłuchanie się w siebie. Nawet w najbardziej zabieganym dniu poświęć trochę czasu na pobycie tylko ze sobą, na medytację, modlitwę, wsłuchanie się w siebie i usłyszenie głosu swojego serca. Jeśli tylko to możliwe warto tak zaplanować rozkład dni, żeby w okresie pełni i dni przed i po niej, mieć chociaż minimalnie czas na zwrócenie uwagi, że mamy pełnię.


WIEDŹMA ANJA I AKADEMIA DUCHA ZAPRASZAJĄ NA:

WEBINAR:  OTWARCIE CZAKRY SERCA


Kontakt z przyrodą

Przyroda jest energią wolną od myśli. Kontakt z nią wycisza i pomaga w odcięciu się od zewnętrznych bodźców. Poczuj więź z Matką Ziemią, stań boso na trawie, przytul się do drzewa. Jeśli to możliwe idź na spacer. Może to być spacer dedykowany, kiedy energię z tego spaceru dedykujesz na konkretny, bliski twojemu sercu cel. Może to też być prośba o odpowiedź na pytania. Pełnia to dobry czas, aby naładować się energią księżyca. Pobyć, przynajmniej przez chwilę, na zewnątrz w jego blasku.

Oczyszczanie domu i ciała

Dobry czas na oczyszczanie domu szałwią. Obserwuję zwyczaj kupowania białej szałwii z Kalifornii. Tymczasem do oczyszczania zarówno domu, jak i siebie, świetnie sprawdza się nasza rodzima szałwia lekarska, uprawiana na polskich ziemiach.  Aby oczyścić ciało weź kąpiel oczyszczająca np. z solą himalajską lub ulubionym olejkiem. Zastosuj peeling. Pełnia to też dobry czas na oczyszczanie organizmu.

Ewelina Wójcik

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram