Magiczne (i nie tylko) rytuały, które pomogą ci odkryć twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno

piękno

Piękno i młodość to jedne z najbardziej pożądanych cech we współczesnym świecie. Pragnienie tych atrybutów wzbudzane jest zwłaszcza u kobiet, które poddając się różnym trendom napędzają wielką machinę finansową w branży beauty i stają się prostym łupem dla firm kosmetycznych. Kanon kobiecego piękna jeszcze nigdy nie był tak sztuczny i szybko zmieniający się jak w dzisiejszych czasach. A przecież piękno płynie z samopoczucia kobiety, jej pewności siebie, poczucia własnej wartości i akceptacji. Poznaj proste rytuały, które pomogą ci odkryć twoje wewnętrzne bogactwo i piękno.

Jako ludzie doceniamy piękno, dostrzegamy je, poszukujemy w świecie wokół i w sobie nawzajem. Jednak to, co podoba się nam, kogoś innego może odstręczać. Postrzeganie piękna to kwestia subiektywna i indywidualna. Jedni panowie lubią niskie blondynki, inne brunetki o obfitych kształtach. Jedne panie wolą umięśnionych mężczyzn, inne szczupłych lub pulchnych. Można by tak wymieniać różnice i indywidualne preferencje w nieskończoność, ale po co dyskutować o gustach?

Skoro piękno to subiektywna sprawa, najważniejsze jest to, jak czujemy się same ze sobą. To z poczucia bycia piękną płynie atrakcyjność, niesamowita energia, która przyciąga mężczyzn i wywołuje zachwyt w oczach kobiet. Nawet badania pokazują, że im lepiej kogoś poznajemy, tym bardziej staje się dla nas atrakcyjny. A to oznacza, że piękno płynie z wewnątrz i jest swoistą wibracją. 

Zamiast skupiać się na swoich niedociągnięciach, czy poddawać się nieustannie zmieniającym się trendom, skup się na sobie. Zauważ, co czyni cię niepowtarzalną – twój uśmiech, naturalny kolor włosów, piegi, pieprzyki, może jakieś drobne blizny i zmarszczki. Dostrzeż swoje wewnętrzne bogactwo – mądrość, intuicję, ciepło, kreatywność, pewność siebie, zdolność do kreacji i wszystko inne, co wpływa na wyjątkowy obraz ciebie. Zaakceptuj siebie i poczuj się dobrze we własnej skórze. Nie czekaj na aprobatę innych, sama mów sobie komplementy i traktuj się jak cud. Zobaczysz jak to wpłynie na postrzeganie ciebie przez innych. Możesz też pomóc sobie kultywować energię piękna z pomocą prostych rytuałów, opisanych krok po kroku poniżej.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym można znaleźć wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


Rytuały na połączenie się ze swoim ciałem fizycznym.

Odnalezienie kontaktu ze swoim ciałem, poczucie bycia w nim, wsłuchanie się w jego potrzeby i zaprzyjaźnienie z nim to pierwszy krok do przywołania energii piękna w swoim życiu. Buty na wysokim obcasie może i dodają nam seksapilu, ale odrywają od kontaktu z ziemią i ze stopami. Mocny makijaż, na co dzień daje podświadomy komunikat twojemu ciału o braku akceptacji siebie. Dla odmiany zrób po prostu coś dobrego dla swojego ciała.

Medytacja oddechu.

Znajdź swoją cichą i bezpieczną przestrzeń. Upewnij się, że nikt nie będzie ci przeszkadzał. Wycisz telefon. Możesz włączyć spokojną muzykę. Połóż się w wygodnej pozycji. Połóż jedną rękę na sercu, drugą w okolicy pępka. I zacznij oddychać, wypełniając się do maksimum powietrzem, zaczynając od brzucha i poszerzając to na cały tułów. Wczuj się w swoje ciało i dostrzeż wszelkie odczucia płynące z niego. Na moment zatrzymaj oddech, gdy już osiągniesz swoje maksimum. I zrób spokojny wydech, myśląc o intencji połączenia się ze swoim ciałem fizycznym. Powtórz to tyle razy, ile potrzebujesz.

Kąpiel wdzięczności.

To idealny rytuał na co dzień. Podczas kąpieli lub brania prysznica poświęć chwilę na docenienie każdego skrawka swojego ciała. Tak, dobrze słyszysz. Zamiast wypatrywać cellulitu czy nowej fałdki lub katować się serią ćwiczeń, by zachować idealne wymiary, spójrz na siebie z miłością. Myśl o każdej części ciała doceniając jej piękno i wyraź swoją wdzięczność ciału za to, jakie jest. Celebruj naturalne piękno ciała, które tyle dla ciebie robi i jest piękne dokładnie takie, jakie jest teraz.

Spacer wdzięczności.

Wybierz się na spacer pełen uważności i wdzięczności. Pewnie nieraz słyszałaś o spacerze, podczas którego masz doceniać piękno natury. Tym razem doceniaj samą siebie! Poczuj, jaką pracę wykonują twoje nogi. Poczuj, jaki ciężar przenoszą twoje stopy. Poczuj lekkość w ciele, swobodę ruchu i wyraź głośno wdzięczność za to. Możesz na przykład powiedzieć “uwielbiam moje stopy, które noszą całe moje ciało, uwielbiam moje ciało w ruchu, uwielbiam moje oczy, którymi mogę dostrzegać piękno świata, uwielbiam moją skórę, która tyle odczuwa, itp”. 

Rytuał wykorzystujący energię Słońca do wywołania efektu wewnętrznego blasku, lśniących włosów i promiennej skóry.

Do tego rytuału potrzebujesz wodę pitną i szklany słoik.

Wlej wodę do słoika i zabierz go ze sobą na romantyczny zachód lub wschód Słońca. Niech to będzie chwila tylko dla ciebie! Wystaw wodę na działanie promieni Słońca. W tym czasie sama oddaj się jego celebracji. Poczuj całą sobą piękno świata, zachwyć się kolorami nieba, podziwiaj zmieniające się światło. Oddychaj tym pięknem zachodu lub wschodu, wsłuchuj się w jego dźwięki, chłoń całą sobą. Pomyśl, że też jesteś częścią natury i pozwól by twoje ciało przesiąknęło pięknem Słońca. Po tym spektakularnym cudzie, jakim jest początek lub koniec dnia, wypij wodę ze słoika. Energia słoneczna naładowała wodę, teraz pora, byś ty się nią naładowała. Wypij powoli  wodę z intencją w sercu o wewnętrznej i zewnętrznej przemianie, by promieniować pięknym blaskiem.


Jeżeli jesteś ciekawa, jak wkroczyć na ścieżkę magiczną – zapraszamy. Przygotowaliśmy specjalny pakiet 5 szkoleń w promocyjnej cenie: Podstawy Magii. Jak zacząć? [pakiet pięciu webinarów]

Podstawy Magii


Zaproś do swojego życia jakości, które sprawią, że poczujesz się wyjątkowa i atrakcyjna.

Zastanów się nad swoimi ulubionymi postaciami kinowymi. Wypisz cechy, które sprawiają, że uwielbiasz te postacie, na przykład pewność siebie, poczucie humoru, życie pełne przygód. Przeanalizuj ich zachowanie – jak się zachowują, co mówią, w co są ubrani, kim się otaczają i jakie muszą mieć wewnętrzne przekonania i wartości, by byli tacy, jacy są. Następnie zastanów się, jak wnieść te energie do swojego życia. 

Pozbądź się negatywnych przekonań, które blokują energię piękna w twoim życiu.

Oto magiczny rytuał, dzięki któremu raz na zawsze pożegnasz wszystkie swoje lęki i negatywne przekonania na temat poczucia piękna i poczucia własnej wartości.

Do rytuału potrzebne ci będą: 

  • czarna świeca (może być taka jak do tortu), 
  • papier i coś do pisania, 
  • naczynie żaroodporne.

Zapal świecę. Wypisz na kartce wszystkie swoje podświadome i świadome lęki związane z byciem piękną. To mogą być zdania typu ”nie zasługuję, by być piękną”, “mój partner będzie o mnie zazdrosny”, “nie wierzę w swoje piękno”. Następnie zastanów się, które z tych obaw są prawdziwe, a które to tylko urojenia twojego umysłu. Dla obaw, które są uzasadnione, wypisz dodatkowo, jakie kroki możesz podjąć, by sobie z nimi poradzić, np. co możesz zrobić, by poradzić sobie z zazdrością partnera. Następnie weź do ręki czarną świecę i wizualizuj jak wszystkie twoje obawy spływają z ciebie, poczynając od głowy, poprzez ramiona i dłonie, aż do świecy. Następnie wlej trochę wosku ze świecy do żaroodpornego naczynia, przymocuj w to miejsce swoją świecę. Spal nad tym naczyniem kartkę z zapisanymi obawami. Następnie w ciszy obserwuj jak dopala się świeca. Pozwól, by twoje lęki rozpłynęły się wraz z wypalającą się świecą. I pozwól sobie na bycie piękną!

Piękno to naturalny atrybut każdej kobiety. Pozwól sobie odczuwać je każdego dnia. Dostrzegaj piękno wokół – w sobie, w naturze, w innych ludziach i wyrażaj za nie wdzięczność. Uśmiechaj się do siebie i kochaj siebie, bo to najlepsze kosmetyki dla twojego ciała i skóry. Otaczaj się pięknymi przedmiotami, roślinami, wybieraj ubrania, które dodają ci radości, energii i pewności siebie. Im więcej piękna wprowadzasz do swojego życia, tym więcej masz go w sobie!

Może cię również zainteresować artykuł: Magia w 60 sekund: 15 szybkich i łatwych magicznych zaklęć

Arunika

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram