Rzymski horoskop – owocowa przepowiednia, w której dzień tygodnia określa osobowość

horoskop

Horoskop Rzymian zdecydowanie wyróżnia się na tle innych przepowiedni ze względu na swoją budowę. Właśnie w nim, zdaniem pradawnej rzymskiej ludności nasz charakter i usposobienie zależą od dnia tygodnia, w którym przyszliśmy na ten świat.

Po okresie rewolucji kalendarzowych, w których to przez wieki zmieniano liczbę dni tygodnia oraz system kalendarzowy, głównym wyznacznikiem czasu stał się siedmiodniowy tydzień. Kiedy siedem dni tygodnia zaczęło funkcjonować jako podstawowy wyznacznik czasu, według jego rytmu zaczęto wyznaczać dni targowe lub religijne święta. Z upływem lat dni tygodnia nabrały tak mocnego znaczenia, że starożytni zaczęli określać ludzki los i charakter na podstawie dnia, w którym dana osoba przyszła na świat.

Może cię również zainteresować artykuł: Numerologia roku 2019 – czego możemy się spodziewać w nowym roku?

Historia horoskopu rzymskiego

Początki powstania horoskopu rzymskiego, zwanego również apollińskim skrywają w sobie wiele tajemnic. Prawdopodobnie, według legend, powstał on w Wyroczni Apollińskiej mieszczącej się w Delfach, która w czasie panowania Cesarstwa Rzymskiego słynęła z wielu trafnych przepowiedni. Jednak informacje te nie mają swojego ostatecznego potwierdzenia. We współczesnej wersji, boskie imiona, które odpowiadały znakom, zmieniono na owoce drzew i krzewów. Niektóre owoce, znajdujące się obecne w przepowiedni trafiły na tereny Rzymu dopiero kilkaset lat po upadku cesarstwa. Dlatego informacje na temat powstania i historii proroctwa są podzielone. Soczyste plony, które odpowiadają dniom tygodnia oddają naturę człowieka, który narodził się właśnie tego dnia. Jak sprawdzić dzień swoich narodzin? Jednym ze sposobów może być magiczne cofnięcie się w czasie z pomocą swojego elektronicznego kalendarza lub skorzystanie ze specjalnego kalkulatora:

https://www.topster.pl/kalendarz/wochentag.php

Jakim jesteś owocem?

W przepowiedni rzymskiej znajduje się siedem podstawowych znaków, które odpowiadają dniom tygodnia. Dodatkowo, głównym znakom towarzyszą jeszcze dwa symbole specjalne niezależne od dnia tygodnia, patronują one idom marcowym, majowym, lipcowym oraz październikowym.

PONIEDZIAŁEK – BRZOSKWINIA

Planeta opiekuńcza: Księżyc
Metal: srebro
Talizman: kamień księżycowy

Osoby urodzone pod znakiem brzoskwini uwielbiają adrenalinę. Z powodu zaciętości, odwagi i woli walki, zawsze muszą górować nad innymi. Niezaspokojona żądza bycia liderem pomaga w osiągnięciu szczytów zawodowych. Jednak, aby móc cieszyć się stabilnym otoczeniem, osoby urodzone w poniedziałki muszą unikać podejmowania decyzji pod wpływem emocji. Brak umiaru i cechy przywódcze powodują, że brzoskwinie podejmują się bardzo często zadań ponad ich siły. Mimo swoich żelaznych cech, są to ludzie uprzejmi, uczuciowi i empatyczni. Dlatego w podjęte zobowiązania angażują się całym sercem i zawsze realizują je do końca. Życie z kimś kto przyszedł na świat w poniedziałek nie może być łatwe. Urodzeni tego dnia wymagają ciągłej uwagi, mają zmienne nastroje i bywają niezdecydowani.

WTOREK – JABŁKO

Planeta opiekuńcza: Mars
Metal: żelazo
Talizman: rubin

Osoby urodzone we wtorek z natury są bardzo przyjazne, miłe i towarzyskie. Są to ludzie kochający spędzać czas w gronie znajomych, uwielbiają dawać dobre rady oraz rozbawiać towarzystwo. Taką barwną osobowość słychać już z daleka. Jabłka posiadają szeroki wachlarz zalet, które potrafią wykorzystać adekwatnie do sytuacji. Nierzadko są podziwiane przez innych, za organizacje i wesołe podejście do życia. Jako osoby pełne życiowej energii, optymistyczne i nastawione pokojowo do każdej istoty, pomagają bezinteresownie ludziom w potrzebie. Jednak mimo swoich wielu zalet, urodzeni we wtorek potrafią być roztrzepani i czasem niecierpliwi.

ŚRODA – MANDARYNKA

Planeta opiekuńcza: Merkury
Metal: rtęć
Talizman: tygrysie oko

Urodzeni w środę pod znakiem mandarynki są ludźmi cierpliwymi, zrównoważonymi, takimi, którzy nie lubią ryzyka. Mandarynki liczą tylko na siebie, przerażają je prowizorki i spontaniczne decyzje, każde przedsięwzięcie musi być przez nie same doskonale przemyślane i zaplanowane. Ci, którzy urodzili się w środę są bystrzy, szybko się uczą i potrafią dostosować się do każdej sytuacji. Wszystkie działania wykonują do końca z niemałą dokładnością, a jako, że są to osoby godne zaufania i pomocne, posiadają wielu przyjaciół. Mimo swoich wielu zalet, urodzeni tego dnia bywają zamknięci w sobie i nerwowi, nie potrafią zapanować nad wybuchami emocji.

CZWARTEK – GRUSZKA

Planeta opiekuńcza: Jowisz
Metal: ołów
Talizman: topaz

Osoby urodzone w czwartek posiadają tak zwany słomiany zapał. Bardzo szybko nabierają rozpędu i chęci do działania, lecz przy najmniejszej przeszkodzie poddają się i zniechęcają. Takim sytuacjom zawsze towarzyszy im gniew i stres. Gruszki w życiu pragną rozmachu i swobody, nie planują, nie organizują. Mkną przed siebie z biegiem wydarzeń. Kochają sprawiedliwość i unikają, a nawet brzydzą się oszustwem. Urodzeni w tym dniu są również przebojowi, lubią spędzać czas ze znajomymi i robić wokół siebie wiele szumu, z łatwością potrafią skupić na sobie czyjąś uwagę. Jak przystało na szaloną i uczciwą gruszę, bacznie stoi na straży, a gdy komuś dzieje się krzywda, bez zastanowienia pomaga słabszym.

PIĄTEK – OLIWKA

Planeta opiekuńcza: Wenus
Metal: miedź
Talizman: różowy kwarc

Ci, którzy przyszli na świat w piątek, z natury są osobami solidnymi i pracowitymi. Nie potrafią odnaleźć się w bałaganie i brudzie. W otoczeniu zadbanych i czarujących oliwek musi panować nieskazitelna czystość. Zawsze piękne, pełne wdzięku i subtelne, unikające wybuchów zazdrości i gniewu. Urodzeni pod znakiem oliwki kochają piękno, naturę, sztukę i muzykę. Jednak rzadko bywa, że osoby takie są zadowolone ze swojej pracy, którą wykonują niemalże idealnie. Tak samo jak w pracy i w życiu codziennym te owoce mają wszystko rozplanowane, lecz mimo swojej perfekcji, tracą poczucie czasu, cel i gubią po drodze wiele ważnych drobiazgów.

SOBOTA – PIGWA

Planeta opiekuńcza: Saturn
Metal: żelazo
Talizman: onyks

Osoby urodzone w soboty, choć mogłoby się wydawać to nieprawdopodobne, bywają nietowarzyskie. Mimo swojej pewności siebie, silnej woli, odwagi wolą spędzać czas w samotności. Najczęściej zajmują się pracą lub czymś pożytecznym, aby nie czuć marnotrawstwa dnia. Pigwa sprawia wrażenie nieśmiałej, zamkniętej w sobie osoby, jednak stanowczo trzyma się swojego zdania i nie pozwala sobą manipulować. W życiu na pierwszym miejscu stawia obowiązki, a samotnicza natura utrudnia znalezienie odpowiedniego partnera, jednak mimo swojej natury, kiedy pigwy odnajdą swoją połówkę, kochają całym sercem. Urodzeni w tym dniu cenią sobie stabilizację, dlatego rzadko podróżują i zmieniają swoje otoczenie.

NIEDZIELA – ANANAS

Planeta opiekuńcza: Słońce
Metal: złoto
Talizman: diament

Niedziela bywa dla ludzi leniwym dniem, dlatego też urodzeni pod znakiem ananasa odznaczają się nadzwyczajnym lenistwem. Mimo swoich atutów, czyli energii, przebojowości, pewności siebie i silnej woli, odpoczynek bierze górę. Ananasy uwielbiają zrzucać swoje obowiązki na innych, kochają żyć pełnią życia bez problemów nad głową. Swoich zalet nie wykorzystują w życiu zawodowym, trzymają je na specjalne okazje – podczas podróży, wycieczek czy imprez. Cechuje je również ciekawość, dlatego gdy pojawia się okazja do kolejnej przygody, nigdy nie odmawiają. Urodzeni w niedziele potrafią również znakomicie, bez najmniejszego wysiłku wywinąć się ze wszelakich kłopotów.

15 MARCA, 15 MAJA, 15 LIPCA – ORZECH

Planeta opiekuńcza: Uran
Metal: platyna
Talizman: amazonit

Osoby urodzone w tych dnia są wybitnymi indywidualistami. Orzechy bywają zmienne, mają kontrowersyjne poglądy i kochają wyróżniać się na tle innych. Nienawidzą ograniczeń i uważają, że wszyscy wkoło podcinają im skrzydła. Z natury nie są lekkimi ludźmi, bardzo często popadają ze skrajności w skrajność. Głośno, wręcz pokazowo głoszą o swoich uczuciach światu, przez co nierzadko orzechy odbierane są z niechęcią przez społeczeństwo. Nie potrafią dostosować się do panujących norm przez swoją wrażliwość i otwarty umysł. Niechętnie pomagają, mało kto może na nich polegać. Dlatego posiadają tylko paru prawdziwych przyjaciół, a czasem pozostają sami jak palec.

13 PAŹDZIERNIKA – AGREST

Planeta opiekuńcza: Neptun
Metal: cyna
Talizman: akwamaryn

Osoby urodzone pod znakiem agrestu są typowymi domownikami. Wielcy samotnicy oddający się pracy, odpoczynkowi w zaciszu czterech ścian. Wszystko na czym zależy osobom urodzonym 13 października to poprawianie swoich warunków mieszkaniowych. Każda misja, którą sobie obiorą służy właśnie do tego celu. Agresty kochają stabilizację, dlatego unikają sławy, rozgłosu i nie interesuje ich wielka kariera zawodowa. Dysponują ogromną wiedzą, są oczytane i mają otwarty umysł, mimo to nie zawsze potrafią odpowiednio wykorzystać swoje umiejętności. Osoby spod tego znaku mają spokojną, delikatną i opanowaną osobowość. Posiadają niewielu znajomych, jednak będą to szczere, prawdziwe relacje i ludzie na których zawsze mogą polegać.

Może cię również zainteresować artykuł: Co w kosmosie piszczy? Tranzyty planet w 2019 roku (WAŻNE)

Mimo, iż ta przepowiednia liczy sobie wiele stuleci, zapewne obecność owoców jako znaków w takim horoskopie zadziwia. Jednak zaskakująco miło jest odszukać swój dzień narodzin i dowiedzieć się o sobie czegoś więcej.

A Ty, jakim jesteś owocem?

Aniela Frank

 

Źródła:
swiathoroskopow.pl/horoskop-rzymski
mhoroskop.pl/horoskop-rzymski
senneo.net/horoskop-rzymski.html
wrozka.com.pl/rozwoj-osobisty/577-horoskopy/owocowy-horoskop-rzymski/7002-owocowy-horoskop-rzymski
alehoroskopy.pl/index.php?id=5001
ezoteryczneciekawostki.blogspot.com/2013/03/owocowy-horoskop-rzymski.html
Zdjęcia: pixabay.com

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *