Seks jaki jest… każdy widzi. Czyli o dobrym i lepszym seksie

seks

Seks, czyli radość dla ciała i radość dla ducha. Niezwykłe połączenie, które sprawia, że przez kilka chwil partnerzy stają się jednością, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Czasem przychodzi łatwo i przyjemnie, a czasem z trudem lub… wcale.

Gdybyśmy chcieli opisać seks z punktu widzenia duchowości, ciało moglibyśmy nazwać domem wyższego ja, świątynią, w której mieszka Bóg, a sam akt seksualny – ofiarą dla tej świątyni. To piękne spotkanie dwóch kochających się osób, które zespalają się w akcie miłości, jest czymś niezwykłym.

Seks jest podstawową funkcją i potrzebą człowieka. Odgrywa ogromną rolę dla zdrowia fizycznego i witalności organizmu. To ogromna, uniwersalna siła, która może połączyć twojego ducha (a więc twoją boską esencję) z twoim ciałem. Seks to inwolucja (czyli zstąpienie ducha) i jednocześnie ewolucja (wznoszenie fizyczne), które spotykają się w sercu tworząc eksplozję czystej miłości.

Może cię również zainteresować artykuł: Seksualna transformacja – klucz do realizacji marzeń i celów

seks

Seks dobry i seks lepszy

Coraz częściej jednak seks nie ma zbyt wiele wspólnego z boskim oddaniem się. Jest natomiast środkiem do kontroli i zemsty. Jest brudny i zły. Służy jedynie do rozładowania napięcia. Często jest to czynność wykonywana w celu zwrócenia na siebie uwagi, zaspokojenia potrzeby bycia lubianym, kochanym i akceptowanym. Seks więc, z pięknej ceremonii, stał się czymś skrajnie odmiennym, a świat wcale nie dba o to, aby wrócił do swojej dawnej postaci. Wręcz sprzedaje się nam seks jako aktywność fizyczną, pomijając zupełnie warstwę duchową, czyli tą, która jest bazą tego przeżycia.

W obecnych czasach bardzo szanujemy swoją wolność wyboru, nawet jeśli wolność wyboru innych nam przeszkadza. Dlatego też używamy seksu dokładnie tak, jak tego chcemy, a przy tym potrafimy przewracać oczami na definicję zbliżenia fizycznego innych osób. Chcemy seksu. Ale nie byle jakiego. Dobrego, albo może  l e p s z e g o, choć nie zawsze nasze “lepsze” będzie oznaczać to samo dla drugiej osoby.

Chcąc nie chcąc, zdarza się nam uczestniczyć w seksie, w którym nie ma za grosz miłości. Pojawia się natomiast negatywność, która dociera nie tylko do ciała fizycznego, ale także do ciała energetycznego. Bo energia zostaje rozdarta. Rozprasza się, zamiast skupiać w jednym miejscu. Im wyższa częstotliwość, na której jesteś, tym większy efekt, a więc większy energetyczny ból i większe poczucie porażki. Znasz to uczucie, kiedy jest już po wszystkim i jest tak jakoś… drętwo, nieswojo? Mogą pojawić się nudności, poczucie, że jest się brudnym i zaniedbanym. Seks, w którym warstwa duchowa rozsypuje się w drobny mak jest dla ciebie – jako dla duszy, która zamieszkuje ciało – potężnym ciosem prosto w serce.

A jednak się na to decydujesz. W porządku, twój wybór.

Jak się czujesz, gdy kochasz się z osobą, do której czujesz czystą miłość? To radosne przeżycie, prawdziwy akt miłości. Nawet nie nazywasz tego “uprawianiem seksu”. Mówisz “kochaliśmy się”. Błysk energii rozchodzi się po całym ciele i obie strony czują się nasycone, pełne, otoczone miłością. To uczucie utrzymuje się jeszcze na długo po akcie miłości.

To co się dzieje podczas seksu, niesie za sobą energetyczne konsekwencje. Zarówno wtedy, gdy idzie za współżyciem miłość i duchowe połączenie, jak i wtedy, gdy zupełnie tego nie ma. Negatywne skutki szybkich i nic nieznaczących przygód będą tak samo trwałe jak pozytywne skutki uważnego konsumowania miłości. I masz prawo do tego, aby wybrać, do którego seksu jest ci bliżej, na który masz ochotę i na który energetycznie cię stać. Prawdopodobnie będziesz stał przed tymi wyborami wiele razy i prawdopodobnie doświadczysz wszystkich kolorów współżycia i połączenia duchowego. Ważne jest, żebyś był tego świadomy.


Karneol, którego energia pobudza jakość doznań seksualnych, znajdziesz w naszym sklepie

karneol


A co, jeśli zgubiłeś lub zgubiłaś swoje boskie współżycie z wieloletnią partnerką lub partnerem?

  1. Połącz się ze swoją własną duchowością. Najpierw odnajdź siebie na poziomie ducha, dopiero szukaj połączenia z inną duszą.
  2. Zaakceptuj fakt, że oboje jesteście istotami boskimi i możecie się połączyć w akcie miłości tworząc wiele dobrego dla każdej ze stron… oraz dla swojego związku.
  3. Stwórz środowisko do rozwinięcia się pięknej, romantycznej historii. Zadbaj o to, aby było wam komfortowo, abyście byli zrelaksowani i spokojni.
  4. Przygotuj swoje ciało. Z troskliwością je umyj, wysmaruj pachnącymi i miłymi w dotyku kosmetykami. Jeśli skupisz się na sobie, zrelaksujesz się przed samym seksem, a co za tym idzie, będziesz mógł mu poświęcić więcej uwagi.
  5. Zadbajcie o odblokowanie czakr poprzez rytuał z użyciem olejków zapachowych.
  6. Podążajcie za intuicją i pragnieniami. Ciało najlepiej wie, czego potrzebuje.
  7. Podczas orgazmu poczuj, jak energia wypływa z ciebie i jak wpływa do ciebie energia partnera. Skup na tym swoją uwagę.
  8. Skup się na partnerze po waszym akcie miłości. Dowiedz się, jak się ma, jak się czuje. Zaopiekuj się nim oraz… zaopiekuj się sobą.
  9. A może pora wprowadzić do waszego życia seks tantryczny?

Jeśli szukasz prawdziwych i wysokich przeżyć duchowych, podążaj za błyskiem w oku, szukaj iskier docierania się dwóch, różnych energii. Szukaj kosmicznego połączenia, a jak znajdziesz, będziesz wiedzieć, że to TO. A jeśli nie szukasz… cóż, to też jest okay.

Może cię również zainteresować artykuł: Kiedy Ex zostaje w tobie na zawsze: Telegonia

Nadine Lu

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram