Moc kamieni: Serpentynit – kamień odwagi, spokoju ducha i czakry serca

Serpentynit w astrologii przypisywany jest osobom spod znaku Bliźniąt, Koziorożca, Panny i Ryb. Jest to również kamień medytacji, stąd może przydać się prawie każdemu. Będzie wspaniałym towarzyszem na drodze rozwoju duchowego. Poznaj jego właściwości i przekonaj się, czy to kamień również i dla ciebie.

Serpentynit występuje w kolorach oliwkowych, żółtozielonych, zielonych i ciemnozielonych. Jest poprzecinany licznymi żyłkami i plamkami innych minerałów (np. chalcedonu i opalu).

Wydobywa się go głównie w Chinach, Australii, Meksyku, Niemczech i Afganistanie. W Polsce występuje na Dolnym Śląsku, w Górach Sowich, w okolicy Ślęży i Ząbkowic Śląskich.

Może cię również zainteresować artykuł: Miejsce Mocy: Ślęża

Jego nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa serpens oznaczającego żmiję. Wybrana została ze względu na podobieństwo wzorów występujących na kamieniu do wzorów występujących na żmijach. Czasem mylnie nazywa się go zielonym marmurem. Dawno temu był wykorzystywany do budowy kościołów.

Właściwości zdrowotne i emocjonalne

To idealny kamień dla nerwusów i osób bojaźliwych. Uspokaja układ nerwowy, wspomaga pamięć i koncentrację, ułatwia rozluźnienie się. Jest idealny dla uczniów i studentów jako wsparcie przy nauce. Przyda się również osobom starszym, mającym problemy z pamięcią. Pomaga uspokoić się i spojrzeć na sprawy z innej perspektywy. Przyda się w okresie zwiększonej liczby zachorowań na przeziębienia i infekcje różnego rodzaju – podnosi odporność, przyspiesza proces rekonwalescencji podczas przeziębień oraz łagodzi objawy zakwaszenia organizmu. Reguluje pracę nerek, usuwa toksyny z organizmu i pomaga oczyszczać krew. Przyda się wegetarianom i osobom ze skłonnościami do anemii, stymuluje produkcję hemoglobiny i czerwonych krwinek. Trzymany w pobliżu ułatwia pokonanie zmęczenia i regenerację, w tym regenerację komórkową. Ma właściwości wyciszające i antystresowe. Łagodzi stany lękowe i niweluje lęk przed nieznanym. Pomaga w bezsenności i przy koszmarach sennych. Dodatkowo łagodzi ukąszenia owadów, opuchliznę, sprawdza się przy wypryskach i wysypkach. Ma tak szerokie zastosowanie, że jest odpowiedni w zasadzie dla każdego.

Jako ciekawostkę warto dodać, że jest naturalnym sposobem do oczyszczania akwariów.


Wysokiej jakości surowy kamień serpentynitu znajdziesz w naszym sklepie

Serpentynit


Właściwości duchowe Serpentynitu

Serpentynit jest idealnym kamieniem do pracy z czakrą serca oraz poprzednimi wcieleniami. Oczyszcza naszą aurę i rozpuszcza blokady energetyczne. Uruchamia swobodny przepływ Prany – energii życiowej lub energii Kundalini. Nazywany jest kamieniem medytujących, odpowiedni również dla joginów. Łagodzi ostrość naszych osądów, myśli, perspektyw. Czyni naszą percepcję i myślenie bardziej otwartymi, elastycznymi i delikatnymi. Swojemu właścicielowi pomoże pokonać negatywne myśli i wszelkie mentalne lub myślowe ograniczenia. Dlatego właśnie jest wspaniałym towarzyszem na drodze rozwoju osobistego i duchowego. To kamień optymizmu i inspiracji, przyda się w chwilach zwątpienia, zagubienia, braku energii czy lęku. Najlepiej nosić go blisko ciała lub trzymać w miejscu praktyki medytacji/jogi. Swoją energią będzie wspierał w realizacji celów i uspokajał w trudnych momentach.

Jak dbać o serpentynit?

Należy regularnie przepłukiwać go pod zimną, bieżącą wodą. W ten sposób oczyszcza się go energetycznie. Następnie można wystawić go na promienie słoneczne lub ładować w towarzystwie kryształów górskich lub hematytów. Jest to kruchy kamień, więc należy obchodzić się z nim ostrożnie.

Serpentynit może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby, bez względu na wiek, zawód i znak zodiaku. Wyciszy, doda optymizmu, uchroni przed infekcjami, wspomoże przy przeziębieniu, wyeliminuje koszmary senne i ułatwi koncentrację oraz naukę. Otworzy na nowe perspektywy i pomoże wyjść z myślowych pułapek i schematów. Dodatkowo wybudzi energię Kundalini, oczyści aurę, usunie blokady energetyczne i pomoże cieszyć się życiem w zdrowiu i energii. Któż z nas nie potrzebuje tego kamienia? To kamień idealny dla każdego z nas do codziennego użytkowania.

Może cię również zainteresować artykuł: Święta Geometria i kryształowe siatki – niezawodny sposób na wysoką energię

Arunika


royal-stone.pl/kamienie-naturalne/kamienie-sztuki-i-sznury/serpentynit.html
pozytywnaenergiakamieni.blogspot.com/2013/05/serpentynit.html
magicznagaleria.pl/serpentynit-kamien-medytacji/
korallo.pl/kamienie-naturalne-i-syntetyczne/serpentynit/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram