Siedmioletnie cykle życia człowieka

życie

Całe nasze życie możemy podzielić na siedmioletnie cykle życia lub cykle o wielokrotności 7 lat. Jakie planety przyświecają poszczególnym etapom? Skąd bierze się kryzys wieku średniego i kiedy najlepiej pozwolić sobie na szaleństwo, a kiedy zadbać o stabilizację, aby żyć zgodnie z naturalnym cyklem życia człowieka? 

ROK 1 – wpływ Słońca, rodzimy się.

LATA 1 – 7 –  wpływ Księżyca, życie w bajkowym świecie, rozwój świadomości, opieka matki, przywiązanie do rodziny, domu, zabawek, bajek, dziecięcych złudzeń, rozwój wewnętrzny i emocjonalny.

W tym czasie człowiek ulega przemianom podobnie jak Księżyc i przeżywa fazy przybywania i ubywania. Dziecku przybywa uczuć, dzięki procesom umysłowym. Żywi się uczuciami i emocjami rodziców. Dzieci są zależne i niesamodzielne, zaczynają się zakorzeniać, postrzegają świat i otoczenie intuicyjnie. Intensywnie przeżywają kontrasty – dobro i zło, światło i ciemność.

W tej fazie tworzą się podstawy osobowości. W głębokiej więzi z najbliższymi osobami (przede wszystkim z matką) rozwija się w dziecku ufność, która jest bazą dla dalszego etapu życia. Wczesne doświadczenia odciskają piętno na późniejszy odczuwaniu.

LATA 7 – 14 – wpływ Merkurego, początek nauki w szkole, rozwój racjonalnego myślenia i logiki, kontakty międzyludzkie, penetracja najbliższego środowiska, wzrost ciekawości i procesów poznawczych, początek zainteresowania płcią przeciwną i kontaktami partnerskimi, edukacja, komunikacja.

Czas, kiedy dziecko wychodzi z najwcześniejszego procesu stawania się samym sobą i zaczyna odczuwać niezależność. Zaczyna kolejny rozdział wychowując się w szkole i w grupie rówieśniczej. To faza ucieleśniania tego, co wewnątrz – poszukiwanie komunikacji. Dziecko zdobywa świat, z zaciekawieniem eksploruje i testuje życie. Zęby stałe, które rosną w tej fazie, to symbol samodzielności.

LATA 14 – 21 – wpływ Wenus, wzrasta potrzeba partnerstwa, miłości, małżeństwa, ozdób, kreacji, rozrywek, wrażeń estetycznych, dóbr materialnych, edukacji ekonomicznej i artystycznej.

 

Siedmioletnie cykle życia

LATA 21 – 28 – wpływ Plutona i Marsa, wzrasta potrzeba romansów, mocnych wrażeń, przygód, seksu, rozrywek, sukcesów ekonomicznych, przywództwa, siły, przemiany, wzrasta przedsiębiorstwo i moc.

Podwójne cykle siedmioletnie – od 14 do 28 roku życia to czas dojrzewania i odkrywania seksualności. Młodzi ludzie wypróbowują wszystko, kierują się emocjami i adrenaliną. Po raz pierwszy pojawia się „Ja” i świadomość siebie. Faza ta skupia się na poszukiwaniu relacji z płcią przeciwną i budowaniu związku. Ludzie zaczynają odczuwać powagę życia: kończą szkołę i rozpoczynają samodzielne, dorosłe życie z dala od rodziców. Pierwsze zachłyśnięcie się dorosłością w drugiej fazie opada i pojawia się rozczarowanie i stabilizacja, która powoli ściąga młodego człowieka na ziemię. To ważny okres, którym rządzi zabawa, szaleństwo i emocje. Jeśli nie zostaną odpowiednio wyładowane, w późniejszym czasie pojawi się taka potrzeba.

LATA 28 – 42 – wpływ Neptuna i Jowisza, rozwijamy stosunki domowe, społeczne, religijne, konflikty z przełożonymi, konflikty w małżeństwie, złudzenia, niejasności, załamania zdrowotne, potrzeba wyjścia poza ograniczenia, chaos.

14 lat, w których wyróżniamy dwa okresy – 7 lat na wozie i 7 lat pod wozem. Moc, kariera, energia, siła przebicia. Walka o swoje miejsce w życiu, spełnianie marzeń, ustalanie celów i granic. Relacje koncentrują się przede wszystkim na polu walki zawodowej. Potrzeba wyzwolenia się ze schematów, poszukiwanie własnej drogi. Wraz z końcem tej fazy pojawia się zrozumienie dla siebie samych i dla innych. To intensywna nauka dyscypliny oraz porządku wewnątrz i na zewnątrz człowieka. To też etap podsumowywania swojego życia.

LATA 42 – 56 – wpływ Urana i Saturna, odgradzamy się od świata i ludzi, obniżamy loty, przestawiamy się na niższą dynamikę, rozwijamy się duchowo i intelektualnie, jesteśmy ekscentryczni i rewolucyjni, pragniemy wolności i niezależności, stajemy się pasywni, agresywni, zbuntowani, skłonni do nagłych zerwań i odlotów.

Wraz z rozpoczęciem 42. roku życia otwiera się kolejny podwójny okres siedmioletni, tak zwany kryzys wieku średniego. Człowiek odczuwa, że jego panowanie stopniowo się uspokaja i że nie chodzi już tylko o to, by zwyciężać w zmaganiach. Zaczyna nabywać dystansu do świata i rzeczy. Jeśli nie miał czasu rozładować się w wieku młodzieńczym, bardzo często robi to właśnie teraz, w ramach kryzysu wieku średniego.

Czas nabierania dystansu do życia, dzięki nabraniu życiowego doświadczenia. Kieruje pierwsze kroki w kierunku mądrości. Cele przenoszą się z rzeczy zewnętrznych – takich jak kariera zawodowa, samochód, dom, wakacje – do wewnątrz, w ramach rozwoju duchowego. To czas, kiedy następuje pojmowanie porządku świata oraz sensu istnienia.


Jeśli chcesz nauczyć się astrologii i dowiedzieć się jak samodzielnie interpretować swój horoskop, zapraszamy po książki do Sklepu Akademii Ducha

kurs astrologii


LATA 56 – 70 – wpływ Saturna, stabilizacja materialna, społeczna i duchowa, zgłębiamy wiedzę wewnętrzną i krystalizujemy swoje dokonania, możemy zdobyć  uznanie społeczne i zawodowe, czujemy się osłabieni i ograniczeni, myślimy o rencie i emeryturze, ważne są dla nas zdrowie i bezpieczeństwo finansowe.

Czas, kiedy przemijanie dociera do świadomości człowieka z jeszcze większą intensywnością – człowiek oswaja się ze swoją własną śmiercią. Jest to jesień życia, którą kieruje sumienie, wyrównywanie rachunków przed odejściem na „tamten” świat.

Pierwsza faza tego okresu, między 56 a 63 rokiem życia, jest skupiona wokół rozważania swojego losu i rozumienia, że życie ma się ku końcowi. W jaki sposób przejdzie zapoznanie tematu śmierci zależy od rozwoju duchowego człowieka – mając wiarę, że istnieje po śmierci coś więcej, zdecydowanie łatwiej jest ułożyć wszystkie klocki. Inni gubią się we wspomnieniach i przeżywają przeszłość raz jeszcze.

LATA 70 – 84 – wpływ Jowisza, pojawia się skłonność do kontemplacji, medytacji, dzielenia się z innymi wiedzą i doświadczeniem, do zerwania więzi ze światem i udania się w nieznane, utożsamiamy się ze społeczeństwem i narodem i dzielimy się z nim dokonaniami, pojawia się nadmiar i przesada.

Przywiązanie człowieka do ziemi i do swojego “Ja” stopniowo się rozluźnia, wszystko staje się lżejsze, człowiek chudnie – jest to przygotowanie do końca życia. Wprost proporcjonalnie do strat fizycznych ujawniają się wartości wewnętrzne. Człowiek pokornie przyjmuje swój los i składa swoje życie w ręce Boga.

U schyłku życia pojawia się też ostatnia szansa przeżycia faz tych planet, które zostały zagłuszone – faza Marsa może uwypuklić surowy charakter, a faza Wenus – pozwoli zakochać się na stare lata.

Człowiek odczuwa swoje życie jako spełnione lub przeciwnie – żałuje. Ma czas na to, aby pogodzić się z własnym życiem i przestaje bać się śmierci.

LATA 84 – 112 – wpływ Wenus, potrzebujemy odpoczynku, miłości, partnerstwa, cieszy nas piękno w każdej postaci, jesteśmy niedołężni i mili, marzymy o opiekuńczym partnerze, miłości i wzniosłych celach, boleśnie odczuwamy samotność i odrzucenie.

Ciało przez całe życie ulega przemianie, ale człowiek postrzega tę przemianę najczęściej tylko fizjologicznie, jako proces wzrastania komórek, tkanek i organów, po którym następuje ich redukcja i w końcu obumieranie. Tymczasem przemiana ma również wymiar duchowy – jest to ciągły rozwój, który prowadzi do pełnej duchowej dojrzałości. Dwa przeciwstawne procesy warunkują się nawzajem – dusza karmi się ciałem, które każdego dnia obumiera.

Mogą cie również zainteresować inne artykuły z dziedziny numerologii, kliknij: akademiaducha.pl/kategoria/artykuly/numerologia

Nadine Lu

 

Źródła:
https://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,10,jak-zyc-we-wlasciwym-rytmie,strona,1.html
http://ezotop.pl/thread-1563.html
http://magia.onet.pl/artykuly/ezoteryka,615/7-cyklow-zycia-w-ktorym-jestes,66463.html
Henryk Rekus, “Numerologia. Systemy numerologiczne.” 
Zdjęcia: unsplash.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 thoughts on “Siedmioletnie cykle życia człowieka


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram