Sierpniowy Księżyc 2019 – sprawdź, co niesie za sobą pełnia i nów!

Sierpniowy Księżyc

Każdego miesiąca mamy do czynienia ze zmianami energetycznymi z udziałem ziemskiego satelity. Księżyc osiąga nów i pełnię, dając nam tym samym energetyczne doładowania lub zupełnie na odwrót – rozładowania. Na jakim polu? W jakich aspektach? Wszystko zależy od znaku w jakim znajduje się dana faza Księżyca oraz od innych tranzytów, które w tym czasie odgrywają się na niebie. Jak prezentuje się Księżyc w sierpniu 2019 roku? Na co warto zwrócić uwagę? A co można zignorować? W sierpniu będziemy mieć aż trzy okazje do tego, aby połączyć się z Księżycem.

NEW MOON Z 1 SIERPNIA – CZARNY SUPER KSIĘŻYC

Pierwszy sierpniowy nów (a w sierpniu 2019 mamy do czynienia z nowiem aż dwa razy) odbywa się w 8o36 Lwa. To rozniecenie wewnętrznego ognia, rozbudzenie witalności, kreatywności, zaufania do samego siebie i miłości własnej.

Ten nów to czas imponowania innym, zyskanie pochwały i podziwu. Jeśli są jakieś wątpliwości, obawiasz się krytyki lub ciężko ci się przyznać do własnej porażki to jest to dobry moment, aby porzucić ograniczające nas łańcuchy. Łakniesz podziwu i pochwał, ale też jesteś nieodporny na krytykę. Jeśli zaakceptujesz to, że każdy ma prawo do swojej opinii i niekoniecznie musi nam ona przypaść do gustu, będzie ci się żyło łatwiej.

1 sierpnia mamy do czynienia z Czarnym Księżycem, ze względu na to, że w niektórych krajach nów odbywa się już 31 lipca, a więc jest drugim nowiem w miesiącu lipcu. Czarny Księżyc to nazwa drugiego nowiu w miesiącu kalendarzowym. Nów z 1ego sierpnia przedstawia również Super Księżyc, a więc jego działanie jest miękkie i delikatne ze względu na bliskość planety Ziemia.

Czarny Super Księżyc w nowiu rozpoczyna nowy cykl księżycowy, który pojawia się po serii trudnych i mocno transformujących zaćmień. Nów ten pomoże nam zintegrować się ze wszystkim tym, co nas boli, z ranami, zmianami i transformacjami, które mogły pojawić się wraz z zaćmieniem lipcowym. Czarny Księżyc zmiękcza zmiany, które już powstały i pozwala spojrzeć na życie z innego punktu widzenia. Wraz z przyjściem nowiu, planeta Merkury wyjdzie z ruchu wstecznego (retrogradacji). Oznacza to, że przed nami nowe początki i rozwiązania, pod warunkiem, że damy czas zdarzeniom na to, aby się wypełniły. Ustal jasną i prostą intencję, aby skierować energię na to, na czym ci zależy.

Może cię również zainteresować artykuł: Użyj tych 4 prostych kroków, aby uziemić swoją energię i znaleźć równowagę w życiu

Źródło:. unsplash.com

NEW MOON Z 31 SIERPNIA

Kolejny nów odbędzie się w 6o46 znaku Panny. Znak ten pokazuje, że pora na porządek i organizację na wszystkich poziomach, na których panuje dezorganizacja. Uzdrawiamy, oczyszczamy, dbamy i pielęgnujemy każdą sferę swojego życia, aby przygotować się na dostęp do nowej, świeżej energii. Nów ten łączy się z energią planety Mars – z siłą, seksualnością i pędem. Z tego też względu, to dobry moment na to, aby rozpocząć coś zupełnie innego, nowego i odświeżającego, lub tchnąć życie w to, co kiedyś dawało radość i było prawdziwą pasją, a ustało w zapomnieniu. W Nowiu bierze udział również Wenus, Merkury i Uran. Wenus zamienia agresję Marsa w pasję i dodaje do niej połączenie miłości z cierpliwością. Merkury pomaga wyrazić siebie na wszystkich płaszczyznach, które do tej pory były niezdefiniowane i niezrozumiane. Uran posypuje to wszystko ekscytacją i poczuciem wyruszenia w nową przygodę – jeśli przebierasz nogami w podekscytowaniu, to właśnie wpływ tej planety.

Nów ten, to doskonały moment na to, aby opuścić strefę komfortu i grać na bazie poszerzonej samoświadomości. Efekty sierpniowych nowiów będziemy obserwować przez kolejne 4 tygodnie. W tym czasie angażujmy się w nowe działania i zdejmijmy z siebie ograniczenia – pozwólmy energii pracować.

FULL MOON 15 SIERPNIA

Pełnia sierpniowego Księżyca odbędzie się 15 sierpnia 2019 roku o godzinie 05:29, w znaku Wodnika (22o24). Określa ona wewnętrzną wolność, podkreśla możliwość i konieczność bycia sobą, wspiera w znalezieniu własnej misji życiowej, w której możemy kierować się duszą i sercem. Pełnia ta kibicuje w odpuszczaniu tych sytuacji, rzeczy i ludzi, które nam nie służą i wprowadzają w codzienność zbędne, negatywne wibracje. Podczas tej pełni zwróć uwagę na swój związek z samym sobą, bo może on być bardziej skomplikowany niż ci się wydaje. Księżyc w Wodniku ma silną potrzebę wolności emocjonalnej. W czasie pełni jesteśmy bardziej emocjonalni i działamy instynktownie, co może graniczyć z działaniem irracjonalnym. Wszystko możemy odbierać bardzo osobiście, dlatego należy trzymać dystans.


Zapraszamy Was na wyjątkowe sierpniowe warsztaty w Gabrielni, aby wspólnie z Wami celebrować tam III Świątynię Magii i Muzyki! Warsztaty będą trwały 5 dni, podczas których nabędziecie wiele magicznej wiedzy, doświadczycie praktyki muzycznej, medytacji oraz wykładów.
Każdy dzień zakończy się Rytuałem Anielskim prowadzonym przez Wiedźmę Anję Anne w akompaniamencie muzyki wysokowibracyjnej (gongi, misy tybetańskie, misy kryształowe, dzwonki Koshi i Zaphir etc.).

Kliknij po więcej informacji:

Gabrielnia: III Świątynia Magii i Muzyki *Połączenie z Naturą*


Jak całym sobą doświadczyć Pełni Księżyca w znaku Wodnika?

Zrób miejsce na swoje marzenia. Odpuść te, które przestały być aktualne, ponieważ pochłaniają twoją energię i sprawiają, że tracisz czas. To też nie działa najlepiej dla twojego samopoczucia. W czasie pełni nie miej skrupułów przed porzuceniem tego, co ci nie służy.

Odpuść przestarzałe, nieaktualne znajomości, które nie dają ci już nic dobrego. Pozbądź się tych relacji, które wyciągają z ciebie wszystkie soki i nie zostawiają nic w zamian. Dzięki temu zabiegowi, stworzysz przestrzeń dla osób, które mogą wprowadzić do twojego życia dużo piękna, szczęścia i dobrej energii.

Znajdź w sobie równowagę i określ swoje role w społeczeństwie, a następne pogódź się z nimi! Te, które nie sprawiają ci już radości porzuć bez wyrzutów sumienia. Dochodzenie do siebie będzie głównym tematem tej pełni.

Czy jesteś na to gotowy?

Może cię również zainteresować artykuł: Proste oznaki, że twoja energia jest niezrównoważona!

Nadine Lu

 

Źródła:
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phase-day-1-august-2019
foreverconscious.com/intuitive-astrology-black-super-new-moon-july-august-2019
astrologyking.com/new-moon-august-2019/
moonsetstory.blogspot.com/2015/05/kiedy-now-kiedy-penia-ksiezyca-kiedy.html
mooncalendar.astro-seek.com/moon-phase-day-15-august-2019
lunaf.com/lunar-calendar/2019/08/15/
astrology.com/article/full-moon-august-2019-horoscopes-aquarius/
numerologysign.com/astrology/horoscope/moon/full-moon-in-aquarius-august-2019/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram