Twoje słońce o twoim zdrowiu – sprawdź co mówi o tobie znak zodiaku!

znak zodiaku

Słoneczny znak wiele powie o twoim zdrowiu. Nie wierzysz? Odnajdź swój znak zodiaku i sprawdź, na co powinieneś uważać, co jest twoim słabym punktem, co słabością, a co mocną stroną. Nie warto kłócić się ze swoją słoneczną stroną mocy. Natomiast godząc się z nią i utrzymując z nią poprawne stosunki (czyli w pełni akceptując ją i kochając) będziemy mogli eksplorować życie najlepiej jak to tylko możliwe.

Jeśli chcesz poznać podstawy astrologii zajrzyj tutaj: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

W zależności od tego, czy jesteś znakiem wodnym, ziemskim czy znakiem ognia, twój styl życia może być inny, co z kolei oznacza, że możesz być bardziej podatny na niektóre dolegliwości czy schorzenia. Czy nie byłoby dobrze o tym wiedzieć? No jasne, że tak!

SPRAWDŹ, CO NA TO SŁOŃCE W…

Słońce w Baranie

Jesteś energetycznie naładowany, a to oznacza, że zwykle jesteś w dobrej kondycji zdrowotnej. Masz skłonność do wypadków i incydentów, a to dlatego, że jesteś nad wyraz aktywny i próbujesz nowych aktywności. Twoją słabością jest głowa, masz skłonność do migren, zgrzytania zębami i nie radzisz sobie ze stanem swojej cery. Powinieneś odżywiać się zdrowo i racjonalnie, aby nadążyć za własnymi pomysłami. Ze względu na aktywność, nie grozi ci nadwaga.

Słońce w Byku

Jako Byk, powinieneś uważać na swoją dietę, bo duże ilości jedzenia mogą w pewnym momencie odbić się na twojej figurze. Jeśli czujesz się ciężko i ospale, przyjrzyj się temu, co wkładasz do ust. Nie przepadasz za aktywnością fizyczną, więc regularnie zmuszaj się do tego, aby pobyć na świeżym powietrzu i rozgrzać swoje ciało. Ponieważ trzymasz się z dala od jakiejkolwiek aktywności fizycznej, twoje jedzenie powinno być lekkie i niskokaloryczne, aby nie tworzyć zapasów tkanki tłuszczowej. Jeśli szukasz przyjemności i relaksu w spożywaniu jedzenia – zamień ten szkodliwy nawyk na inny. Masz skłonność do chorowania na grypę, dlatego pracuj nad układem odpornościowym. Zrezygnuj z palenia, zwiększ spożycie warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych.

Słońce w Bliźniętach

Od zawsze masz ciągłe, przewlekłe problemy ze zdrowiem. Cierpisz na przepracowanie, nerwowość, bezsenność. Możesz mieć astmę i częste infekcje. Aby przeciwdziałać kiepskiemu samopoczuciu, powinieneś każdego dnia przejść co najmniej 10 tysięcy kroków na świeżym powietrzu. Jedzenie traktujesz jak paliwo, a nie jako przyjemność dla ciała i ducha. Jesz wtedy, kiedy potrzebujesz energii. Brak apetytu to tak naprawdę zwrócenie uwagi w kierunku rzeczy ważniejszych dla ciebie niż jedzenie – potrafisz tak bardzo wciągnąć się w to co robisz, że zapominasz o posiłku. Potrzebujesz lekkiej, prostej, szybkiej żywności, którą zamienisz w ekspresowe posiłki. W aktywności fizycznej – dbaj o to, aby się nie zajechać, bo masz do tego predyspozycje. Daj się zregenerować swojemu ciału!

Źródło: unsplash.com

Słońce w Raku

Jeśli nie zażyjesz każdego dnia odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, będziesz się źle czuć. Kiedy się nie ruszasz, bardzo szybko przybierasz na wadze, co prowadzi do obniżonego samopoczucia. Oprócz tego, może pojawić się nadzwyczajna wrażliwość i wahania nastroju, które dołożą cegiełkę do bólów brzucha, migren i płaczliwości. Dla własnego zdrowia psychicznego – ruszaj się, Raku! Odpowiednia dawka ruchu pozwoli ci zachować dystans i równowagę. Niezdrowe jedzenie będzie prowadziło do wrzodów żołądka, niestrawności i zapalenia jelita grubego. Dbaj o odpowiednią dawkę snu, zdrowe jedzenie i porządne zmęczenie ciała.

Słońce w Lwie

Jesteś wytrzymałym znakiem, ale musisz uważać na swoje serce oraz kręgosłup. Im szybciej weźmiesz się za ćwiczenia kulturystyczne tym lepiej dla twojej postawy ciała oraz dla umiejętności zarządzania własną energią. Dzięki tegmu nauczysz się panować nad sobą i swoją wybuchowością. Jesz dużo i masz apetyt na jedzenie. Na szczęście nie widać tego po twojej posturze. Zjadłbyś konia z kopytami, ale nie jest to dla ciebie nic nowego, bo przecież wykorzystujesz w ciągu dnia ogromne pokłady energii. Jednak na dłuższą metę jedzenie wielkich porcji odbije się na twojej posturze – po 50 roku życia możesz mieć poważne problemy z wagą, dlatego podchodź do tematu jedzenia z rozwagą już teraz.

Słońce w Pannie

Troszczysz się o innych tak samo bardzo jak o siebie. To doskonale! Zawsze masz z tyłu głowy różnorodność w swojej diecie, a łatwość w uzyskaniu umiaru sprawia, że nie tyjesz  i nie jesteś łatwym kąskiem dla zaburzeń odżywiania wszelkiego typu. Masz niestety dość kompulsywną i nerwową naturę, potrafisz zamartwiać się na śmierć, co często odbija się na twoim zdrowiu. Jesteś hipochondrykiem. Twój słaby punkt to jelita. Lubisz spożywać jedzenie dobrej jakości, i wolisz zjeść mniej, ale czegoś nieziemsko dobrego, niż więcej czegoś, co nie jest jakościowo dobre. Wybierasz lekkie jedzenie, doceniasz naturalne i zdrowe dania, interesujesz się dietetyką.

Słońce w Wadze

Dbasz o to aby czuć się dobrze i być atrakcyjnym i zdrowym wizualnie. To sprawia, że troszczysz się o swoje ciało i głowę, aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli jednak czujesz się gorzej, uciekasz w jedzenie, które jest dla ciebie jedynym pocieszeniem. Takie stany nie trwają jednak długo, bo lubisz być osoba atrakcyjną, więc szybko wracasz na dobre, wyznaczone sobie tory. Twój słaby punkt to nerki i pęcherz oraz brak kontroli nad jedzeniem. Jeśli znajdziesz ulgę w innego rodzaju praktykach, odpuścisz leczenie swojej duszy niezdrowymi posiłkami w zbyt dużych porcjach.

Słońce w Skorpionie

Jesteś silnym słonecznym znakiem, który ma skłonność do podejmowania ryzyka, co wiążę się z tym, że zaliczasz wypadek za wypadkiem. Mimo wszystko, doskonale i szybko się regenerujesz. W kwestii zdrowia warto uważać na narządy rozrodcze, prostatę, odbyt i jelita. Masz duży apetyt, ale ponieważ twój styl życia jest mocno szalony i nieokiełznany, potrafisz spożytkować energię płynącą z jedzenia. Wybierasz białko i mięso, często zapominasz o warzywach na rzecz “konkretów”. Dbaj o czystą głowę, unikaj negatywnego myślenia, które może cię zaprowadzić do problemów hormonalnych.


Zapraszamy na warsztaty on-line na których nauczysz się transformować i harmonizować cały system ciało-umysł-dusza, by był w jak najlepszej formie: Zrozumienie Organizmu. Jak sprawić aby Ciało, Umysł i Duch transformowały w jak najlepszą formę


Słońce w Strzelcu

Jesteś silny i masz w sobie dużo energii, jesteś chodzącym wulkanem, który musi przepracować swoją siłę poprzez wysiłek. W konsekwencji prowadzisz intensywny tryb życia w zakresie sportów, seksualności i jedzenia. W drugiej połowie życia możesz mieć nadwagę przez swój nieregularny, szalony tryb, za którym nie nadąża twój organizm. Szukaj równowagi, nie idź w skrajności w skrajność, bo w przeciwnym razie wykończysz swój organizm szybciej, niż byś sobie tego życzył. Słoneczny Strzelec może mieć problemy z rwą kulszową oraz więzadłami. Jesteś przyzwyczajony do dużych ilości wszystkiego, w szczególności mięsa i ciężkich specjałów kulinarnych. Szukaj balansu i umiaru, korzystaj z regularnego masażu ciała, aby uwolnić nadmiar zatrzymanej energii.

Słońce w Koziorożcu

Jesteś odporny na infekcje i choroby, dzięki czemu dobrym zdrowiem będziesz cieszyć się do późnej starości. Jeśli nie masz problemów z wagą, to tylko dlatego, że postanowiłeś wziąć się za siebie i swój sposób odżywiania oraz za ruch fizyczny. Im starszy jesteś, tym więcej w tobie upartości, a co za tym idzie, bardziej o siebie dbasz. Dodatkowo, Koziorożce są jak wino, im starsze tym lepsze, a więc uroda i atrakcyjny wygląd jeszcze tak naprawdę przed tobą. Potencjalne choroby mogą być związane z reumatyzmami lub zapaleniem stawów oraz schorzeniami skóry. Jedzeniem będziesz cieszyć się dopiero w drugiej połowie życia, w pierwszej części nie będzie to dla ciebie temat numer jeden. Ćwiczenia oraz rozsądny odpoczynek i regeneracja mają dla ciebie kluczowe znaczenie.

Słońce w wodniku

Jesteś szczupły, lubisz być aktywny i niespecjalnie interesuje cię jedzenie jako największa przyjemność w życiu. Raczej myślisz o nim jak o czymś, na co musisz znaleźć czas, aby zatankować swoje paliwo. Jeśli podejmujesz decyzję o zmianie nawyków żywieniowych, robisz to niemal od razu i zmieniasz nawyki diametralnie. W sporcie możesz być skazany na uszkodzenia kostek i stóp. Twój układ nerwowy pracuje na najwyższych obrotach, co sprawia, że jesteś podatny na zaburzenia neurologiczne, guzy mózgu, lęki czy epilepsję. Masz jednak spore szanse na to, aby do późnej starości cieszyć się dobrym zdrowiem. Dbaj o swoje ciało, nie zaniedbuj go i nie przepracowuj. Tylko wtedy będziesz cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Słońce w Rybach

Twoje zdrowie jest nienajlepsze, a wszystko dlatego, że twoje myśli zabrudzone są przeszłością i emocjami z nią związanymi. Nie lubisz też rozładowywać swoich zapasów energetycznych poprzez aktywność fizyczną, w związku z czym wszystko odbija się na twoim samopoczuciu. Nie dbasz o to co wrzucasz do żołądka i często jest to śmieciowe jedzenie, które powinieneś jednak mimo wszystko omijać szeroki łukiem. Oprócz jedzenia, korzystasz ze śmieciowych używek, które również powinieneś ograniczyć, jeśli nie zrezygnować z nich w ogóle. Miewasz problemy z reumatyzmem i krążeniem. Cierpisz też na nerwicę. Wyjątkowo mocno odczuwasz zmiany temperatur, od razu chorujesz. Masz skłonność do anoreksji, otyłości lub bulimii. Oczyszczaj swoją głowę od zmartwień, bo stany depresyjne mogą cię dopaść w najmniej odpowiednim momencie.

Może cię również zainteresować artykuł: Księżycowa osobowość – sprawdź, jaki księżyc ci towarzyszy

Nadine Lu

Źródła:
rd.com/health/conditions/what-your-zodiac-says-about-your-health/
httherzindagi.com/health/how-to-take-care-of-your-health-as-per-zodiac-sign-article-95101
herzindagi.com/health/how-to-take-care-of-your-health-as-per-zodiac-sign-article-95101
healthline.com/health/what-does-your-star-sign-say-about-your-health#1

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram