SODALIT – kamień czystego umysłu, zgłębiania wyższej prawdy i doskonałej komunikacji

sodalit

Sodalit przystosowuje umysł do przyjmowania wiedzy. Stymuluje zarówno naszą intuicję, jak i umiejętność racjonalnego myślenia w celu poznania sensu i prawdy o rzeczywistości. Pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym.

Kamień ten jest bardzo przydatny w pracy zespołowej, ponieważ przynosi harmonię, solidarność oraz świadomość wspólnego celu. Wzmacnia zaufanie, zarówno do samego siebie (pomaga uwierzyć we własne siły i ideały), jak i do reszty otoczenia.

KATEGORIA: krzemiany.

KOLOR: najczęściej jest ciemnoniebieski, niemal czarny, z białymi wrostkami kalcytu.

WYSTĘPOWANIE: Birma, Kanada, Rumunia, Rosja, Francja, Brazylia, Indie, Portugalia, Niemcy, Grenlandia, Włochy i Boliwia.

TWARDOŚĆ: 5,5-6 w skali Mohsa.

WYGLĄD: na ogół występuje w zbitych masach. Można go łatwo pomylić z lapis-lazuli.

Właściwości sodalitu

Należy do minerałów rzadkich, rozpowszechnionych tylko w niektórych rejonach Ziemi. Jest kruchy, nieprzezroczysty, z widocznymi nieregularnymi żyłkami i plamami. Wystawiony na działanie światła blednie – staje się biały lub bezbarwny. Syntetyczny sodalit znany jest od 1975 r. Istnieje także możliwość pomylenia go z azurytem, lapis – lazuli, lazurytem. Sodalit jest stosowany często jako kamień ozdobny. Szczególnie jego forma granatowa jest cenionym materiałem do wyrobu pięknej biżuterii.

ZNAKI ZODIAKU: Panna i Strzelec.

CZAKRA, Z KTÓRĄ JEST POWIĄZANY: piąta i szósta czakra.

sodalit

By Philippe Giabbanelli – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9933478

Sodalit jest kamieniem wymarzonym dla prawidłowej pracy naszego umysłu. Oczyszcza i odpręża go, uwalnia od negatywnych myśli i strachu. Obdarza nas jasnością osądu, obiektywnością i zdolnością do szerszej percepcji. Poprawia umiejętność wyrażenia swoich myśli i uczuć. Kamień ten daje inspirację i sprawia, że nasze pomysły zaczynają się konkretyzować. Usuwa nadmierną sztywność i dyplomację oraz przezwycięża nieśmiałość, otwierając nas na innych ludzi.

Sodalit pogłębia medytacje (przenosi informacje z wyższej sfery na poziom materialny). Podczas medytacji z tym minerałem, nasz umysł potrafi dostrzec i zrozumieć aktualne okoliczności i przyczyny wszelkich zdarzeń z rzeczywistego życia. Jest to kamień zachęcający również swojego posiadacza do poszukiwania prawdy i ideałów, które sprawiają, że pozostaje on wierny samemu sobie i wszystkiemu, w co głęboko wierzy.

Sodalit potrafi uzdrowić psychikę ludzi, którzy czują potrzebę, by nieustannie się bronić i którzy są nadwrażliwi na osądy. Ukazuje źródło ich lęków oraz to wszystko, co nie pozwala im pozostać takimi, jacy są naprawdę. Sodalit jest jednym z kamieni, które wynoszą na światło dzienne mroczne cechy charakteru osoby i pozwalają zaakceptować je bez oceny oraz łagodnie przetransformować.

ORGANY, KTÓRE WSPIERA SODALIT:

 • Stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (zwłaszcza pracę szyszynki),
 • Wzmacnia układ odpornościowy (jest pomocny w leczeniu wszelkich infekcji),
 • Wspiera układ oddechowy,
 • Poprawia pracę jelita grubego,
 • Koi kaszel i katar,
 • Uzdrawia szyję, struny głosowe oraz krtań, pomaga przy chrypce,
 • Regeneruje skórę,
 • Poprawia trawienie (zmniejsza gromadzenie się gazów),
 • Wzmacnia kości i zęby (zapobiega niedoborom wapnia w organizmie),
 • Reguluje produkcję adrenaliny i pomaga odzyskać spokój po stanie dużego wzburzenia,
 • Jego barwa wycisza gorączkę i pomaga wyregulować ciśnienie tętnicze,
 • Stymuluje wchłanianie płynów w organizmie.

Sodalit usuwa także wszelkie zanieczyszczenie elektromagnetyczne. Zatem dobrze jest położyć go na komputerze, telewizorze (lub w ich pobliżu), by ograniczał szkodliwe promieniowanie. Zwłaszcza jeśli śpimy w tym samym pomieszczeniu, w którym te urządzenia się znajdują.

Jeśli chcesz sprawić sobie, bądź bliskim piękny prezent w postaci pełnego mocy sodalitu, znajdziesz ten minerał w naszym sklepie, w specjalnie przygotowanym zestawie minerałów na czakry. Kliknij: sklep.akademiaducha.pl

Magdalena Głowacka

 

Bibliografia:
„El poder de los cristales” Josė Antonio Blanco, Editorial Ocėano, Barcelona 2007
www.wikipedia.org
www.orgonity.pl
Grafiki: www.pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *