Jak znaleźć miejsce, do którego przynależysz: Soulplace – dom twojej duszy

Soulplace

W języku angielskim istnieje pojęcie Soulplace, oznaczające miejsce, w którym ładujemy swoje życiowe i duchowe baterie, czujemy z nim silną przynależność, mamy wysokie wibracje, stajemy się najlepszą wersją siebie. Od wieków to pojęcie znane jest szamanom, rdzennym mieszkańcom Ameryki czy Australii. Współcześnie dalej każdy z nas posiada przynajmniej jedno takie miejsce, do którego przynależy duchowo. Po czym rozpoznać dom duszy i jak go odnaleźć?

Czy odczuwasz silne poczucie więzi z aktualnym miejscem zamieszkania? Czujesz się tu dobrze, nie wyobrażasz sobie innego miejsca na Ziemi? A może od dawna odczuwasz pragnienie wyjechania w konkretne miejsce lub do egzotycznego kraju?

Rdzenni mieszkańcy Australii wierzą, że każdy ma swoje miejsce na Ziemi – swoje miejsce mocy. Przynależy ono zarówno do nas, jak i my do niego. To tam odkrywamy samych siebie, najgłębsze pragnienia i prawdy o sobie. Młodzi ludzie wychowani w tradycji aborygeńskiej wyruszają w samotną podróż po buszu, z dala od opinii innych, w ciszy swego serca, szukają miejsca, w którym poczują się jak w domu.

Odnalezienie miejsca duszy jest istotne, ponieważ jest ono idealnie dopasowane do naszej energetyki i wydobywa z nas to, co najlepsze. To tam możemy poczuć się w pełni sobą. Nasza dusza łączy wymiar duchowy i fizyczny, stąd miejsce głęboko połączone z nią jest odzwierciedleniem wibracji duszy w świecie fizycznym.

To tam momentalnie ładują się nasze baterie, odzyskujemy energię, spokój, radość z życia i wiarę w siebie. To w tym miejscu przychodzą do nas świeże pomysły i budzi się kreatywność. Takie miejsca z pewnością znają artyści, ale każdy z nas je posiada.

Pamiętaj jednak, że wszyscy mamy inne wibracje i tak jak ty możesz czuć się świetnie na przykład w górach, tak twój przyjaciel może odczuwać dyskomfort w tym miejscu. Dlatego ważne, aby kierować się swoim wnętrzem, swoimi odczuciami, a nie propozycjami innych.

Może cię również zainteresować artykuł: Dusza to mięsień jak każdy inny – przećwicz ją i wzmocnij!

Źródło: pixabay.com

Twoim specjalnym miejscem może być konkretne miasto, specyficzny rodzaj krajobrazu, jak na przykład górski, czy morski. Jednak budynek, czy określona przestrzeń w naturze też mogą być miejscem duszy.

Może już znasz to miejsce i doskonale się w nim czujesz, chętnie do niego wracasz, myślisz o przeprowadzce w jego pobliże. Zdarza się też tak, że jedziesz gdzieś pierwszy raz i nagle czujesz się jak w domu. Jeśli od lat myślisz o wyjeździe do Japonii, Ameryki Południowej, czy małej wiosce na południu Francji – to znak. To miejsce woła twoją duszę do siebie.

Przykładowo wodospad Niagara, święte miejsce dla wielu osób, ma najwyższą na świecie koncentrację jonów ujemnych. Wpływają one korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wielcy oświeceni tego świata mieli swoje święte miejsca – Budda drzewo Bodhi, Jezus pustynię, Mojżesz górę Synaj, Mohamet jaskinię Hira opodal Mekki. Każdy Szaman również ma swoją świętą przestrzeń, z którą czuje się połączony.

I ty również masz je gdzieś w świecie lub może już żyjesz w tym świętym dla siebie miejscu. Zdarza się, że na skutek różnych etapów w życiu, wołają nas różne miejsca. W młodości może to być miasto, później las, czy drugi koniec świata. Słuchaj podszeptów swego serca.

JAK ODNALEŹĆ MIEJSCE DUSZY?

Zadaj sobie te proste pytania i pomedytuj nad odpowiedziami. Nasłuchuj, odpowiedzi mogą też przyjść nieoczekiwanie później. Możesz również zadać je na głos przed pójściem spać i rano spisać swoje sny i myśli w dzienniku.

W jakim środowisku czujesz się najbardziej szczęśliwy?

Pomyśl nad otoczeniem, ludźmi, dostępnymi aktywnościami. Uszczęśliwia cię wiejski krajobraz i spokojne aktywności, życie w zgodzie z naturą, czy może górskie przygody? Wolisz morskie kąpiele, pływanie i plażowanie, czy może miejski gwar, ciekawą architekturę, szeroką ofertę kulturalną? Jakimi ludźmi chcesz się otaczać i gdzie możesz ich spotkać?

Jakie czynności sprawiają ci radość?

To, co wnosi radość do twego serca, jest bezpośrednio połączone z twoją duszą i tym, kim naprawdę jesteś. Zapomnij o oczekiwaniach innych, odrzuć ocenianie i krytykę siebie, po prostu wypisz wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Nawet jeśli uważasz to za niedorzeczne, głupie, czy może za trudne dla siebie.

Gdzie czujesz się pełen energii i wewnętrznego spokoju?

Miejsca, które dodają ci energii i uspokajają cię, to miejsca mające taką energetykę, jak twoja dusza. To właśnie taką energię pierwotnie emanuje twoja dusza do świata.


Noś magię zawsze przy sobie – w sklepie Akademii Ducha znajdziesz biżuterię wysokowibracyjną. Zapraszamy. 

sklep Akademia Ducha


A może już znalazłeś swoje miejsce na Ziemi? Sprawdź, czy poniższe opisy pasują do niego. Pamiętaj też, że wcale nie musisz chcieć żyć tam na stałe. Niektórym ludziom wystarczy przyjeżdżać raz na jakiś czas w to miejsce, innym wystarczy jednorazowa wizyta i później noszą ją w sercu. Mogą tam otrzymać jakiś ważny znak, potrzebne wówczas wsparcie, energię, motywację, czy ukojenie. Będą też tacy, którzy poczują silne pragnienie przeprowadzenia się do miejsca swojej duszy. Każda z tych opcji jest dobra, więc nie przejmuj się, jeśli nie rzucisz wszystkiego i nie zamieszkasz w Puszczy Amazońskiej.

Najczęstsze znaki, że dane miejsce jest sanktuarium dla twej duszy:

  1. Poczujesz się tam jak w domu, nawet jeśli jesteś pierwszy raz. Bezpiecznie, dobrze, swobodnie, to tu czujesz, że możesz prawdziwie odpocząć. Naładujesz swoje baterie i zyskasz świeże spojrzenie na swoje osobiste sprawy.
  2. Poczujesz radość i lekkość, przypływ energii. Odnajdziesz w sobie większe poczucie harmonii.
  3. Możesz widzieć świat wyraźniej, jaśniejsze kolory, jakbyś nagle odkrył tryb HD w swoim umyśle.
  4. Nawet gdyby akurat panował chaos w tym miejscu, ty odczuwasz głęboki spokój.
  5. Możesz doznać introspekcji i głębokiego wglądu w siebie, znaleźć odpowiedzi na ważne pytania lub rozwiązania dla trudnych spraw. Odczujesz ulgę lub przebaczenie, jeśli właśnie tego potrzebujesz.
  6. To zdecydowanie będzie inspirujące dla ciebie miejsce – odkryjesz nowe pokłady kreatywności, ciekawe pomysły i twórcze myśli w swej głowie. Może wrócisz do dawnych marzeń lub odkryjesz nowe?

Twoim sanktuarium może być też wytwór twojej wyobraźni, dla twojego umysłu nie ma rozróżnienia między jawą a snem. Odnajdując w sobie lub tworząc takie miejsce, zyskasz dostęp do niego w dowolnym momencie! To twoje miejsce mocy, gdzie czujesz obecność czegoś większego niż ty sam, to dom twojej duszy. Warto odwiedzić go choć raz w swoim życiu.

Może cię również zainteresować artykuł: Wszystko jest energią kontrolowaną przez nasze myśli. Wykorzystaj potęgę swojego umysłu

Arunika

Źródła:
dormeo.pl/artykuly/jaki-wplyw-maja-jony-na-nasze-zdrowie
matadornetwork.com/bnt/have-you-found-your-soul-place/
learning-mind.com/soul-place/
lifecoachcode.com/2019/07/15/questions-to-find-your-soulplace/
foreverconscious.com/finding-soul-place

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram