Spal ten wzorzec. Rytuał uwalniania się od ograniczających przekonań!

Metoda, której za chwilę się nauczysz zakłada, co jest oczywiście prawdą, że ponad 90% twoich przekonań i wzorców pochodzi od kogoś innego. Na pewno się z tym zgodzisz, że sam sobie nie narzuciłeś myślenia o świecie, pieniądzach, kobietach, związkach itp. Są one wynikiem rozwoju w określonych warunkach, z osobami, które cię od małego programowali. Rodzice, rodzeństwo, podwórko, przedszkole, szkoła i znajomi, niewątpliwie wywierały bardzo silny wpływ, przekazując swoje przekonania na temat życia w które najzwyczajniej uwierzyłeś, i przyjąłeś za swoje, nie będąc tego świadomym. Poznaj rytuał uwalniania. 

Stosując poniższy rytuał masz okazję oddać swoje ograniczające przekonania osobom, dzięki którym je nabyłeś, a następnie w rytuale ognia, spalić je. Będąc świadom ich negatywnego wpływu, możesz zdecydować się na to, by oddać je swoim właścicielom po to, by móc samemu zdecydować jakie chcesz mieć zasoby, i z jakimi przekonaniami chcesz uczestniczyć w życiu.

Świadomość, to pierwszy, i jeden z najważniejszych kroków na drodze własnego rozwoju, osobistego i duchowego. Więcej o świadomości przeczytasz tutaj: Świadomość!

Rytuał uwalniania jest niezwykle skutecznym sposobem zmiany przekonań. Jedyne czego potrzebujesz, by odczuć pozytywną zmianę, to szczerość i umiejętność zaangażowania oraz odczuwania emocji. Inaczej mówiąc, musisz poddać się temu, co masz w swoim wnętrzu, zanurzyć się w nim, spotkać ze swoimi demonami, spojrzeć im w oczy i się od nich uwolnić – paląc je na stosie (no prawie).

rytuał uwalniania

Rytuał uwalniania

Potrzebne ci będą małe karteczki (najlepsze są biurowe) na których będziesz zapisywać przekonania, których chcesz się pozbyć. Najlepiej też by było, gdybyś mógł wykonać to ćwiczenie z drugą osobą. Nie jest to niezbędne, jednak skuteczność rytuału może być większa.

Krok 1. Do każdego przekonania potrzebne ci są dwie karteczki – na jednej zapisz niekorzystne przekonanie, które aktualnie masz, a na drugiej przekonanie, które chciałbyś mieć, np.:

Brak mi pewności siebie – jestem pewny siebie w każdej sytuacji

Bez papierosa jestem zdenerwowany – czuje się zrelaksowany bez papierosów

Jestem głupia – akceptuje siebie i jestem inteligentna

Życie jest ciężkie – codziennie dostaję od życia nową szansę, którą wykorzystuje najlepiej jak potrafię

Wypisz tyle przekonań ile tylko chcesz. Więcej o przekonaniach przeczytasz tutaj: Determinanty ludzkich zachowań – PRZEKONANIA. Czym są i skąd się biorą?

Krok 2. Następnie przy każdym z przekonań, którego chcesz się pozbyć zastanów się od kogo pochodzi. Kto pierwszy zaszczepił to w twoim umyśle. Jeśli nie jesteś pewien lub nie pamiętasz, to zaufaj intuicji, i uznaj pierwszą pojawiającą się w umyśle odpowiedź za prawdziwą.  Zapisz imię/nazwę osoby w rogu karteczki, tak byś nie zapomniał.

Krok 3. Jeśli pracujesz z przyjacielem, to poproś go o to, by usiadł naprzeciwko, a jeśli sam – postaw przed sobą krzesło. Weź pierwszą kartkę ze starym negatywnym przekonaniem i wyobraź sobie, że przyjaciel (lub wyobrażona osoba na krześle) jest osobą, którą zanotowałeś jako źródło twojego przekonania.

Od tego momentu czym bardziej będziesz potrafił się wczuć w swoją rolę i rolę przyjaciela, oraz czym bardziej będziesz potrafił odczuć wszystkie emocje powiązane z uwalnianym przekonaniem, tym skuteczniej się go pozbędziesz.

Patrząc się na wyobrażoną osobę powiedz jej wszystko, co byś chciał powiedzieć, np. możesz jej powiedzieć ile złego się stało w twoim życiu przez wiarę w to przekonanie, jak ci jest źle, ile okazji w życiu ominąłeś, do jakich niekorzystnych sytuacji to doprowadziło itd. Wylej wszystkie żale, smutki, całą złość na tę osobę za to, że zaszczepiła ci to ograniczenie. Zaangażuj się w to, poświęć tyle czasu ile potrzeba. Możesz krzyczeć, płakać, złościć się. Jeśli tak będzie, to wspaniale. Oznacza to, że się uwalniasz. Na koniec powiedz, że już nie chcesz tego przekonania, że ci nie jest potrzebne i oddaj jej kartkę z nim. Gdy to zrobisz, pobądź trochę w ciszy będąc uważnym swojego wnętrza. Czy coś się zmieniło?

Krok 4. Po oddaniu jej starego przekonania, weź kartkę z nowym pozytywnym i patrząc się jej w oczy, z dumą i wielkim zadowoleniem przeczytaj je i powiedz, że od teraz to jest twoje przekonanie. Opowiedz jej jak zmieni to twoje życie i co dzięki niemu osiągniesz.

Krok 5. Powtórz całą procedurę z każdym kolejnym przekonaniem.

Krok 6. Na koniec ceremonialnie spal kartki ze starymi przekonaniami, a nowe noś ze sobą przez jakiś czas, codziennie do nich zaglądając i poświęcając chwilę na ich kontemplacje oraz wizualizację tego, co dobrego dzięki nim będzie dziać się w życiu. Do spalenia kartek możesz użyć ogniska, odpowiednich świec, lub nawet wrzucić je do pieca. Wybierz metodę, która będzie dla ciebie odpowiednia.

A potem podziel się z nami swoim doświadczeniem. Do dzieła.

 

Bartłomiej Raczkowski

 

Zdjęcia: unsplash.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *