Świadome śnienie a duchowość – czy świadomy sen pomaga nam wzrastać?

Świadome śnienie

Świadome śnienie to sztuka rozwijania świadomości we śnie. Kiedy śpimy i zdamy sobie sprawę, że jesteśmy w marzeniach sennych, otoczenie stanie się znacznie wyraźniejsze. Istnieje niezwykły duchowy związek między świadomym snem a wzrostem duchowości. Świadomy sen sprawi, że i na jawie nasza świadomość otaczającego życia, zarówno tego zewnętrznego, jak i wewnętrznego, będzie o wiele wyższa, a doświadczenia będą intensywniejsze.

Każdej nocy, zasypiając wchodzimy do niezwykłej krainy snu, w której łącznie spędzamy aż około 20 lat. W wielu religiach i pradawnych wierzeniach marzenia senne były związane z duchowością. Od opowieści Biblijnych po praktyki szamańskie, świadome śnienie i sny odgrywały ważną rolę w życiu całych społeczności, na bazie których nierzadko podejmowano ważkie decyzje zmieniające bieg historii. Kraina snów to bezkresne miejsce, w której nie ma żadnych ustalonych zasad. To śniący tworzy reguły, dlatego w krainie tej może wydarzyć się absolutnie wszystko, stając się tym samym nieskończoną platformą komunikacji i kreacji. Bez względu na to, czy jesteśmy wierzący, czy po prostu próbujemy znaleźć dalsze duchowe zadowolenie w swoim życiu osobistym, marzenia senne mogą być nadzwyczajnym katalizatorem duchowego wzrostu.

Może cię również zainteresować artykuł: 7 prawd Indian o snach i marzeniach sennych

Źródło: pixabay.com

Według wielu wierzeń nawet w “prawdziwym” codziennym, fizycznym świecie w rzeczywistości śnimy, przeżywając nasze cykle rozwoju na autopilocie. Dlatego i na jawie potrzebujemy przebudzenia, by stać się świadomymi otaczającej nas rzeczywistości. Potrzebujemy stać się obecnymi, by rozpoznać nasze prawdziwe Ja. Świat fizyczny, według wielu poglądów, jest również iluzją, taką którą interpretujemy zmysłami. Dlatego też, praktyka duchowości i świadomego śnienia wymaga przede wszystkim podniesienia świadomości. Kiedy żyjemy snem na jawie, nie rozumiemy kim naprawdę jesteśmy i gdzie jesteśmy, nie mamy poczucia wpływu na wydarzenia. Jednakże, kiedy osiągniemy odpowiednią świadomość, zarówno tą w marzeniach sennych, jak i na jawie, staniemy się przewodnikami i panami własnego snu i jawy. Przebudzimy się do swojej prawdziwej Jaźni i dostrzeżemy, że niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy (w śnie czy jawie), to wszystko i każdy z kim wchodzimy w interakcję, w rzeczywistości reprezentuje nas samych i postacie stworzone przez nasz umysł, a my odzyskamy nad tym pełną kontrolę.

Jak świadomy sen pomaga wzrastać?

Ćwiczenia związane ze świadomym snem mogą sprawić, że będziemy bardziej świadomi otaczającego nas świata. Kiedy obudzimy się ze świadomego snu, staniemy się bardziej skoncentrowani, będziemy mogli doświadczać codzienności w intensywniejszy sposób. Co więcej możemy zyskać doświadczając świadomego snu?

Znalezienie odpowiednich ludzi

Korzystając ze świadomego snu możemy z powodzeniem ćwiczyć sztukę przyciągania odpowiednich ludzi. Dzięki temu zdobędziemy więcej informacji. Odkryjemy, jak działa Wszechświat, nauczymy się, że jesteśmy odzwierciedleniem wszystkiego co nas wokół otacza. Podczas świadomego snu możemy spotykać się z innymi, znajdować nowych ludzi bądź tworzyć zupełnie nowe osobowości. Osoby podróżujące w ten sposób wierzą, że wszyscy jesteśmy połączeni, że każdy z nas tworzy całość. Dokładnie tak samo jak pojedyncze krople w ocenie, które razem tworzą wielki zbiornik wodny. Nieograniczone żadnymi barierami porozumiewanie się z innymi jest czymś, co można robić również na jawie, a praktyka świadomego śnienia może pomóc rozwinąć te umiejętności.


Jeśli chcesz przyspieszyć swój rozwój i nauczyć się skutecznej pracy ze snami, magią wizyjną i poszerzyć swoją percepcję, to przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny pakiet pięciu webinarów: “Sen, Magia Wizyjna, Poszerzanie Percepcji”


Szukanie odpowiedzi

Podczas świadomego snu możemy szukać mądrości, której obecnie potrzebujemy, aby stać się bardziej świadomym człowiekiem. Kiedy szukamy odpowiedzi w snach, będziemy kontynuować poszukiwania także w fizycznym świecie. Bardzo dużo osób, które doświadczają świadomych snów, obserwują z pozoru zwykłe rzeczy, znajdują w nich sens i je interpretują. Dzięki temu zabiegowi staniemy się bardziej spostrzegawczy, a także zaczniemy analizować znaczenie wszystkiego co dostrzegamy, rozumiejąc przy tym, że tworzymy własne środowisko i wszystko co w nim widzimy.

Urzeczywistnianie

Bardzo często oddzielamy sny od rzeczywistości, jedno uznając za iluzję, a drugie za prawdę. Takie nastawienie hamuje dostęp do możliwości płynącej ze świata snów, bo jak coś, co uznajemy jedynie za iluzje, mogłoby oferować wartość dla naszego życia poza czystą rozrywką. Natomiast, jeżeli podejdziemy do marzeń sennych jak do świata o równej wartości światu na jawie, to zyskamy możliwość nieograniczonej nauki i wzrostu, a sny staną się niewyczerpanym rezerwuarem inspiracji i doświadczeń, oraz miejscem, w którym z łatwością nauczymy się, jak siła naszego umysłu tworzy wszystko co widzimy i czego doświadczamy.

Świadome śnienie jest ważnym krokiem na drodze do prawdziwego przebudzenia duchowego. Pozwala nam być w miejscu, w którym czujemy się komfortowo, aby tworzyć własne zasady i środowisko. Ego w świecie marzeń sennych staje się mniej aktywne i przestaje ingerować w proces tworzenia. Stoi na uboczu i nie przeszkadza nam splatać się z naszym duchem, co dla większości ludzi jest powodem nieodpowiedniego rozwijania duchowości. “Budząc się” w świadomym śnie, w świecie iluzji, ćwiczymy świadome przebudzenie w fizycznej rzeczywistości.

Może cię również zainteresować artykuł: Świadomy sen: 17 potężnych technik, by być świadomym podczas snu

Aniela Frank

Źródła:
consciousreminder.com/2018/04/04/how-lucid-dreams-help-you-grow-spiritually/
brainwavepowermusic.com/home/blog/what-are-the-spiritual-benefits-of-lucid-dreaming
dream-hacking.com/lucid-dreaming-spirituality/
josephadamshealing.com/blog/2018/2/15/lucid-dreaming-and-my-spiritual-awakening
luciddreamleaf.com/blogs/dreaming/elevating-spirituality-through-dreams
spiritualunite.com/articles/what-are-the-spiritual-benefits-of-lucid-dreaming/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram