Czym jest tajemniczy świat astralny? Poznaj 7 poziomów astrala

świat astralny

Historie o świecie astralnym możemy znaleźć w książkach lub niekiedy usłyszeć od znajomych. Świat astralny jest miejscem dość tajemniczym, ponieważ brakuje naukowego wyjaśniania gdzie się znajduję. Podróże tam odbywają się za pomocą naszego umysłu i duszy. Przebywać w nim może każdy, po śmierci, ale jest to niestety rzadko zapamiętywana wyprawa. Ludzie, którzy są biegli w medytacji, bądź potrafią zapanować nad stanem OOB, przedostają się tam i czasem dzielą się swoimi przeżyciami. Warto zapoznać się z owym tajemniczym światem, bo kto wie, może się tam wybierzemy?

Definicja astrala

Astral jest to wymiar niefizyczny odbywający się w naszym umyśle. To tam kreują się odczucia, wyobraźnia lub wizje. Rzeczywistość ta przemieszcza się i znajduje w ciągłym ruchu. Biorąc pod uwagę definicję ezoteryczną – astral to wymiar, w którym człowiek powinien spotkać się ze wszystkimi aspektami swojej jaźni i Bogiem. Z fizycznego punktu widzenia jest iluzją, a psychologicznego, astral staje się projekcją uświadomionych lub nieuświadomionych treści psychicznych.

Wszystkie trzy przestrzenie – świat fizyczny, duchowy i astralny, nakładają się na siebie. Świadomość człowieka może podróżować poprzez wszystkie trzy strefy. Dla nas ważne jest nasze ciało astralne, które stworzone jest z myśli, pragnień czy wyobraźni. Nie brakuje w nim emocji czy stanu umysłu jakim jest jaźń.

Ciało astralne

Ciało astralne stworzone jest z pojedynczych cząstek astralu. Połączenie tych elementów może urzeczywistnić ducha. Tym sposobem istota ta przeistacza się kolejno, do coraz to wyższych istot. Zaczynając od minerału, a kończąc na człowieku. Dzięki temu, wszystkie istoty żywe, rośliny i minerały, zawierają w sobie cząstkę ducha i cząstkę astralną. Byt astralny kieruje w pewnym stopniu życiem naszego ciała. Podtrzymuje podstawowe funkcje, takie jak krążenie krwi czy oddychanie. Główną cechą ciała astralnego jest instynkt. Podczas snu nasz astral czuwa i kieruje czynnościami naszej sylwetki. W czasie odpoczynku, dusza może opuścić swojego właściciela i oddalić się od niego. Jednak pomiędzy nimi zachowuje się pewne połączenie. Niestety, trzeba być ostrożnym, ponieważ przerwanie łącza powoduje śmierć.

Myśli ludzkie potrafią wprowadzać w ruch swoje ciało astralne. Pod wpływem silnej wyobraźni astral może przyjmować konkretną formę. Uformowana myśl w astralu nazywa się astroideą. Jeśli konkretna myśl posiada wielką moc i wyrazistość, to forma astralna może się urzeczywistnić nawet w materii.

W ludziach jak i świecie, można wyszukać się trzech głównych pierwiastków, które odpowiadają kolejno trzem światom: astralnemu, duchowemu i materialnemu.

Do pierwszego zaliczyć można uczucia, pragnienia i rozum. Drugi świat powiązany jest z  czystym duchem. Natomiast trzeci, to – ciała astralne, które są pośrednikami między ciałem a duszą.

Źródło: pixabay.com

Czym jest świat astralny

Z wierzeń wynika, że jest miejscem, które przenika wszystko, otacza każdą planetę lub istotę. Jest tak zwaną materią eteryczną. Świat ten stworzony jest przez różne formy życia i wypełnia kolejne plany energią. Stanowi harmonię w rzeczywistości materii i energii. Każda rzecz istniejąca na ziemi, ma swoje odzwierciedlenie w tym wymiarze. Przedmioty nieistniejące już w świecie fizycznym, jeżeli tylko posiadały mnóstwo energii, mogą kontynuować swoją podróż po planie astralnym. Dostęp tu mają istoty bezcielesne lub takie, które potrafią przesłać swoją świadomość. Jest niezwykle bogaty w różne formy istnienia, jakie tylko człowiek był w stanie kiedykolwiek wymyślić.

W skład świata astralnego wchodzi więcej płaszczyzn niż w świat widzialny. Jest zhierarchizowany pod względem ilości informacji, dobro jest dobrem, a zło – złem. Rzeczywistość ta, złożona jest z sześciu poziomów, a pierwsza strefa to świat namacalny. Począwszy od poziomu materialnego – czyli najbardziej nam znanego:

  1. Poziom materialny (fizyczny).
  2. Poziom eteryczny.
  3. Poziom astralny.
  4. Poziom mentalny – niższy mental.
  5. Poziom mentalny – wyższy manas.
  6. Poziomy duchowe buddhi.
  7. Atma.

1. Poziom materialny

Tutaj żyjemy, tutaj tworzą się atomy. Większa część nauki skupia się wyłącznie na tej płaszczyźnie. Poziom ten jest najbardziej gęsty, zwarty i trwały. Wibracje materii fizycznej są tutaj najbardziej spowolnione, ale tworzą najmocniejszy stan skupienia. Częstotliwości drgań, które tworzą obszary eteryczne, nie są przez nas odczuwalne, gdyż są zbyt subtelne, o zawyżonych dla nas wibracjach.

2. Poziom eteryczny

Znajduje się bezpośrednio nad materią, jest światem energii życia. Jest w pewnym sensie matrycą informacyjną dla organizmów. Tutaj atomy eteryczne planują ruchy stref materialnych. Ruchy energii potrafią wpływać na atomy materii. Niektórzy ludzie nie rozdzielają planu eterycznego i astralnego. Człowiek czasami traktuje plan eteryczny jako niższą część astrala.

3. Poziom astralny

Jest planem pełnym uczuć i wyobrażeń, sferą wrażeniową. To właśnie tu nierzadko porusza się nasza podświadomość. Świat tu jest mniej gęsty i subtelniejszy, niż fizyczny. Jest bardzo ulotny i delikatny, ma niekiedy wpływ na plan eteryczny i materialny. Sfera astralna bogata jest w przeróżne formy, które są materializacją emocji, przebywają tu również ciała astralne ludzi. Na przykład kiedy śnimy, jesteśmy właśnie w świecie astralnym. Niestety można tu spotkać najgorsze potwory i demony. Całe mnóstwo astralnych istot i śmieci, nie najwyższego autoramentu. Przebywają tu istoty chcące nawiązać kontakt, zaszkodzić lub po prostu nieść pomoc.

Z formami astralnymi spotykamy się codziennie. Duża liczba ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, że coś takiego ma miejsce. Obecność istot astralnych objawia się różnymi nadprzyrodzonymi zjawiskami, na przykład przez stukanie czy przesuwnie rzeczy.

4. Poziom mentalny – niższy mental

Jest to sfera intelektu. Nie pojawiają się tu uczucia, czy wyobrażenia o niskich wibracjach – takich jak złości, nienawiści czy lęku. Zbierają się tu dane ze środowiska. Przekazywane są w postaci bodźców zmysłowych i tworzone są z nich naoczności. Ten świat jest jeszcze delikatniejszy niż poziom astralny. Zawiera w sobie różnorakie rozważania, myśli lub idee. Tutaj można stworzyć własną rzeczywistość. Będzie ona odpowiednia do przekonań i wyobrażeń danej osoby. Tu znajdują swoje miejsce również wizje zbiorowe, które dotyczą wyobrażeń na temat życia po śmierci z teorii różnych religii.

Źródło: pixabay.com

5. Poziom mentalny – wyższy menas

Wyższy menas jest początkiem strefy boskości, to już poziom czystej myśli, pozbawionej wszelkiej formy. Właśnie tu mieści się siedziba duszy – Wyższego Ja. Tutaj rozgrywa się doskonały model wszechświata. Stąd należy czerpać inspiracje dotyczące kreacji udoskonalonej rzeczywistości. To tu zbierają się jednostkowe skupiska energii będącej reinkarnującym się ego.

Współcześni ludzie mają znikomą świadomość odnoszącą się do tej sfery. Ciało przyczynowe ma w sobie zawarte informacje dotyczące wspomnień o poprzednich wcieleniach. Niestety obecna cywilizacja jest mało przytomna. Dlatego zapamiętywanie poprzednich wcieleń zanika, i ziemska wiedza kończy się na ciele mentalnym. Poziom mentalny to miejsce, w którym zlokalizowany jest rozum i sumienie. Są to najwyższe czynniki bytu samoświadomego. Rozum zajmuje się syntezą wszystkich umiejętności człowieka. Potrafi przewidzieć fakty, budować pojęcia, zajmuje się także łączeniem definicji. Przechowuje doświadczenia, dzięki temu tworzy wiedzę i mądrość.

Sumienie jest to uwewnętrzniony zbiór wartości moralnych. Podłożem sumienia jest rozum i intuicja. Stanowią one bezwzględne wartości, których żywa istota nie jest w stanie zanegować.

6. Poziomy duchowe buddhi

Poziom ten jest sferą między-kosmiczną. Tu wszelkie systemy przekonań są tylko nieistotnymi wariantami rzeczywistości. Występują tu tylko i wyłącznie wibracje miłości uniwersalnych, czyli niepodważalnej tolerancji. Poziom ten zawiera w sobie cały wszechświat, który był objawiony. Nie występują tu jednak żadne obrazy, można znaleźć je aż dwie strefy niżej. Świadomość znajdująca się tutaj jest obojętna na zależności związane ze światami z niższych poziomów. Natomiast dla światów będących parę poziomów niżej, ta sfera jest abstrakcją, w żaden sposób nie do uchwycenia. Świadomość, która w całości osiągnęła poziom buddhi nie może inkarnować się w materię.

7. Poziom atmiczny

Poziom ten jest praktycznie niedostępny. Dlatego też nie mamy większego pojęcia jak on funkcjonuje czy wygląda. Można tylko przypuszczać, że jest tym najwspanialszym czystym duchem. Jest to sfera stanowiąca pierwiastek kosmiczny dla całego wszechświata.

Astral, ciało astralne czy świat astralny jest dla nas w dalszym ciągu czymś niezwykłym, trudnym do wyobrażenia. Ważne jest aby pamiętać, że rzeczy i zdarzenia, które pojawiają się w naszym codziennym życiu, nie są przypadkowe, są skutkiem działania naszej podświadomości, a czasem nadświadomości.

Warto zgłębić wiedzę na temat OOBE bądź medytacji, ponieważ dzięki tym sposobom nasza dusza może świadomie opuścić ciało. Gdy uda nam się, będziemy mogli przekonać się na własnej skórze o niezwykłości tego miejsca. Jeśli chcesz nauczyć się OOBE (ang. out-of-body experience czyli doświadczenie poza ciałem) to weź udział w szkoleniu: OOBE – nauka wychodzenia z ciała

Część drugą artykułu przeczytasz TUTAJ.

Aniela Frank

 

Źródła:
http://davidicke.pl/forum/poziomy-bytu-i-warstwy-wszechswiata-t3974.html
http://innemedium.pl/wiadomosc/czym-jest-swiat-astralny-czy-istnieje-obok-nas
http://okulta.pl/oobe-i-ld/item/139-podroze-astralne
http://halas-agn.blogspot.com/2014/04/swiat-astralny.html
https://bytzbiorowy.pl/127-strefa-astralna/669-wiat-astralny/
http://www.archiwum-tajemnic.pl/ezoteryka/121-astral,-%C5%9Bwiat-astralny.html
https://ciemnanoc.pl/2013/09/13/co-to-jest-astral/
http://www.eioba.pl/a/4gup/przejscie-przez-astral
http://ag.108.pl/index.php/forum/3-forum-ogolne/5-rozwoj-duchowy/182-wiaty-wysze

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram