Świetlik, czyli jak postrzegać wszystkimi oczami

Świetlik

Świetlik jest rośliną cenioną w ziołolecznictwie głównie za swoje dobroczynne działanie dla poprawy wzroku i układu trawiennego. Posiada jednak właściwości, o których nie przeczytamy w żadnej zielarskiej książce. Otwiera trzecie oko i poszerza percepcję.

Świetlik jest rośliną jednoroczną niewielkich rozmiarów, osiąga zaledwie do 30 cm wysokości, dlatego też nie trudno przejść obok niego obojętnie podczas spaceru. Posiada niewielkie biało-fioletowe kwiaty, kwitnie od lipca do września. Nie jest rośliną, którą możemy znaleźć na każdej łące – świetlik bardzo lubi zacienione rowy, próchno oraz rejony dawnej puszczy i tam właśnie rośnie mu się najlepiej.

Leczniczo

Świetlik słynie przede wszystkim ze swoich właściwości w leczeniu chorób i dolegliwości oczu. Okłady z tej rośliny można stosować przy alergicznym zapaleniu spojówek, tęczówki oraz nawracających stanach zapalnych powiek. Pomaga on zmęczonym oczom odpocząć po całym dniu wytężonej pracy i bardzo skutecznie usuwa jęczmienie. Do zrobienia okładu wystarczy zaparzyć pół łyżeczki suszu świetlika w połowie szklanki wody. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego stosowania. Działanie świetlika poprawia przyswajanie witaminy A, która ma nadrzędne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Ze względu na swoje łagodzące właściwości jest używany na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym do wyrobu różnego rodzaju preparatów takich jak kremy, żele czy płyny do demakijażu oczu. Ma silne działanie przeciwzapalne i ściągające skórę. Napar ze świetlika wspomaga również układ trawienny. Można go pić w nadkwasocie żołądka i biegunkach, ponieważ reguluje wydzielanie soków żołądkowych i poprawia perystaltykę jelit. Oczyszcza również wątrobę. Napar można pić także w celu złagodzenia kaszlu oraz chrypki. Wyciąg ze świetlika pomaga w leczeniu kataru.

źródło: www.ogrodniczyraj.pl

źródło: www.ogrodniczyraj.pl

Ezoterycznie

Z początkiem stosowania świetlika powiązana jest legenda, która głosi, że to ptak makolągwy jako pierwszy użył świetlika do oczyszczenia wzroku swoich piskląt, po czym przekazał tę wiedzę ludzkością, aby ta mogła zrobić z niej najlepszy możliwy użytek.

Energia rośliny pomaga otworzyć trzecie oko, zobaczyć to, co wcześniej było dla nas niedostrzegalne. Pomaga również zwiększyć naszą świadomość w snach. W tym celu należy co noc smarować oczy wywarem ze świetlika lub pić przygotowany wcześniej napar. Wibracja świetlika pomaga w czynieniu, gdy potrzebujemy widzieć sprawę jasno, dojść do prawdy lub usunąć z naszego życia iluzję i ułudę. Oczyszcza on nasz umysł i wspomaga pamięć. Ususzony świetlik można trzymać także jako amulet dla ochrony i poprawy percepcji, fizycznej jak i tej duchowej. Energia świetlika to przede wszystkim energia męska, energia słońca. Rośliną tą włada żywioł powietrza. Świetlik pomaga dostrzec pozytywny aspekt najciemniejszej sytuacji, nie bez powodu kojarzony jest więc z grecką boginią Eufrozyną – boginią radości. Daje on poczucie perspektywy i rzuca pozytywne światło na każdy mrok.

Artykuły o mocy innych ziół znajdziesz tutaj: akademiaducha.pl/kategoria/ziola

Chcesz poznać magiczne właściwości różnych ziół, przypraw, owoców, kamieni, gwiazd, kart, kwiatów, metali, barw i nauczyć się wykorzystywać je do tworzenia zaklęć w pełni odpowiadającym twoim potrzebom? Nic trudnego, potrzebną do tego wiedzę znajdziesz w książce “Encyklopedia magicznych ingrediencji” dostępną w sklepie Akademii Ducha.

Zuzanna Jenssen

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *