Święto Miłości i Lata *Litha* [webinar]

Litha

Święto Miłości i Lata * Litha *
[WEBINAR]

LInk do webinaru: www.ekademia.pl/kurs/Litha2019

PAMIĘTAJ O TYM, ŻE MOC TEGO RYTUAŁU NIE TRACI NIGDY NA WARTOŚCI. MOŻESZ WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ ZA MIESIĄC, ROK I ZA STO LAT. MAGIA JEST PONADCZASOWA I ZAWARTEGO TU RYTUAŁU MOŻESZ UŻYĆ ZAWSZE!

Zarówno czerwcowe Przesilenie, jak i jego symetryczny zimowy odpowiednik – Yule, to dwa wyjątkowo istotne wahadła energetyczne. Od tego, jak spędzisz te dni, zależeć będzie energia całego półrocznego cyklu!

Oczywiście często zdarza się, iż ludzie – nieuświadomieni, biegnący w swojej codzienności za tak zwanymi zwykłymi sprawami, nie mają pojęcia o tym, jak wybitne znaczenie ma czerwcowa i grudniowa celebracja. Co wówczas dzieje się z ich życiem? Czy mogą liczyć na to, że spotkają ich równie wspaniałe rzeczy, jak te, które czekają Magów, Wiedźmy, Przebudzonych?
Oczywiście! Lecz Wiedza daje nam możliwość realnego, zgodnego z Wolną Wolą wpływu na to, o czym, w jakim stylu i na jakim poziomie będziemy żyć. Gdy przyjrzymy się bliżej naturalnym cyklom roku zauważymy, że te dwie daty – wypadająca przeważnie w okolicach 21 czerwca Noc Kupały i przypadające zazwyczaj na 21 grudnia Szczodre Gody, dają nam rozpęd… na cały rok!

Celtowie nazywają czerwcowe Przesilenie Świętem Litha, Słowianie – Nocą Kupały, a u Azteków jest to Uczta Słońca. W tym czasie Słońce osiąga bowiem swój punkt kulminacyjny, grzeje najdłużej i najmocniej, dając początek najcieplejszej porze roku. Wszystko wokół eksploduje barwami i zapachami, bo Matka Ziemia ubiera się w swoją najpiękniejszą kwiatową szatę. Zieleń jest najbardziej soczysta, rośliny wchodzą w szczytową fazę wzrostu, Natura osiąga swoją urzekającą Pełnię.

To równocześnie najkrótsza noc w roku – jej słowiańskie określenia, takie jak Noc Kupały, Kupalnocka, Kupała podchodzą najprawdopodobniej z indoeuropejskiego pierwiastka kump, oznaczającego gromadę, grupę, zbiorowość. W wolnym tłumaczeniu Noc Kupały oznaczała magiczną noc Przesilenia Letniego, podczas której gromadzono się, by świętować ZWYCIĘSTWO ŚWIATŁA, Miłości i Radości. Z kolei określenie Sobótka zostało najprawdopodobniej stworzone przez kościół chrześcijański i od początku miało wydźwięk pejoratywny, ponieważ oznaczało „mały sabat”*. Według niektórych ludowych przekazów, miała to być uroczystość ku czci pięknej Słowianki o imieniu Sobótka. Legenda opowiada o romantycznej miłości Sobótki i woja Sieciecha. Młodzi mieli się pobrać, jednak w noc Letniego Przesilenia na rodzinną wioskę Sobótki napadł wróg. Podczas odpierania ataku Sobótka zginęła.

Informacje na temat święta Kupały są dość skąpe. Zadbał o to kościół, który za wszelką cenę próbował zwalczać słowiańskie zwyczaje, bóstwa i obrzędy. Kupalnocka poświęcona była żywiołom Ognia i Wody, przenikającym się wzajemnie w miłosnym dopełnieniu. Dniu tego patronuje Ekwilibrium Słońca i Księżyca. To czas Miłości, Płodności i Szczęścia!

***

Zwyczaje i obrzędowość
Sobótkowe obchody słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie, urodzaj i powodzenie. Nieodłącznym elementem sobótkowej nocy było ognisko. Rytualny Ogień rozpalano drewnem z jesionu, brzozy, czasami z dębu, w zależności od regionu. W wybranym miejscu wbijano w ziemię brzozowy kołek, po czym zakładano nań jesionową piastę – koło ze szprychami owiniętymi smoloną słomą. Następnie obracano nim tak szybko, by w wyniku tarcia zrodził się płomień. Wtedy zdejmowano je i płonące toczono do przygotowanych nieopodal stosów, zajawiając kolejne stanowiska. Tradycyjne skakanie przez ognisko przynosiło zdrowie i powodzenie. Ogień ma tego dnia bowiem wyjątkowe właściwości – oczyszcza, “rozbiera” z choroby, odcina od negatywnych połączeń i zapewnia iskrzenie wszędzie tam, gdzie człowiek może potrzebować go w życiu.

Celtowie poświęcali czerwiec rytuałom, w których czcili dąb. To potężne drzewo uważano za symbol Mądrości, Wytrwałości oraz Potęgi. W legendach opowiadano o Królu Dębowym, który miał sprawować Władzę nad światem od Przesilenia Letniego do Przesilenia Zimowego, żeby następnie przekazać obowiązki Królowi Ostrokrzewu, który panował od Yule do Lithy. Wierzono, że właśnie w czasie czerwcowej ceremonii najłatwiej można się skomunikować z istotami nie z tego świata, takimi jak Wróżki, Elfy, Dobre Duszki, Skrzaty i Elementale. Ze świętem Litha związane są takie kolory jak zielony, pomarańczowy, czerwony, żółty, biały i złoty. Prócz dębu w okresie Lithy szczególną czcią otaczano również dziki bez, jarzębinę i leszczynę. Kwiatowe zaklęcia zawierały zaś lawendę, nagietek, różę, rumianek i stokrotkę. Najważniejsze totemy zwierzęce tego dnia to Byk jako uosobienie Płodności i Seksualności, Koń, czyli Wolność, Siła, Męskość i Witalność, Krowa w ujęciu Płodności i Obfitości oraz Jaskółka i Strzyżyk jako symbole Powrotu Słońca.

Najpopularniejsze zioła, palone w czas Letniego Przesilenia:

werbena – magia, moc, ochrona, oczyszczenie, uzdrowienie;
rozmaryn – miłość, ochrona, oczyszczenie, mądrość, pamięć;
bylica pospolita – jasnowidzenie, wróżby, sny, zdolności parapsychiczne;
cynamon – moc, dobrobyt, miłość, energia;
dziurawiec zwyczajny – ochrona, siła, szczęście, uzdrowienie;
jemioła – miłość, płodność, ochrona, siła;
krwawnik pospolity – miłość, małżeństwo, ochrona, uzdrowienie, zdolności parapsychiczne;
naparstnica – energie elfów, uzdrowienie, ochrona.

Kwiaty używane do zaklęć w czasie Lithy:

lawenda – uzdrowienie, miłość, spokój, oczyszczenie;
nagietek – uzdrowienie, spokój, ochrona, dostatek;
róża – miłość, atrakcyjność, seks, spokój, ochrona;
rumianek – uspokojenie, determinacja, intuicja, komunikacja, oczyszczenie;
stokrotka – miłość, szczęście, znaki;
wrzos – hojność, wzrost, ochrona.

Radosne śpiewy i tańce w czasie tej nocy miały na celu obłaskawienie pradawnych bogów oraz spełnienie życzeń biesiadników. Płonące ogniska pełniły w obrzędowości tej najkrótszej nocy jeszcze jedną ważną rolę – odstraszały złe moce i zakłócały nawigację nieuczciwym czarownicom.

Noc Kupały była i wciąż jest doskonałą okazją na odnalezienie swojej drugiej połowy. Zwyczajowo w pary kojarzyła, a następnie swatała starszyzna rodu, a sami młodzi ludzie często zmuszeni byli respektować te wybory. Jedyną możliwością pójścia za głosem Serca było użycie podstępu. W Noc Kupały dziewczęta plotły wianki z pachnących kwiatów i magicznych ziół, a następnie w czasie zbiorowej, sobótkowej ceremonii puszczały je z nurtem rzeki albo strumienia. W dole rzeki już czekali chłopcy, którzy starali się wyławiać panieńskie wianki. Tajemnicą pozostanie, czy był to wybór przypadkowy, czy też dokładnie zaplanowany, drogą spisku i zmowy, wraz z wybranką serca. Chłopak wracał do biesiadującej gromady z wyłowionym wiankiem i identyfikował dziewczynę, której kwiatowy krąg udało mu się wyłowić. W ten sposób młodzi ludzie, sympatyzujący ze sobą, mogli bezkarnie okazać sobie publicznie zainteresowanie oraz spędzić ze sobą czas. Wspólne chwile tej nocy to nie tylko rozmowy, śpiewy i tańce przy magicznym ognisku. Pozwalano sobie również na sekretne spacery tylko we dwoje, pod osłoną nocy. Taka przechadzka, jak można zgadywać, nie zawsze kończyła się jedynie na rozmowie i czułym trzymaniu za rękę. Młodzi chętnie wykorzystywali wykradzioną okazję na, delikatnie mówiąc, zaawansowaną intymność i oddawali się czysto fizycznym uciechom. Po takiej „gorącej nocy” częściej dawano na zapowiedzi, bo Owoc Miłości, w postaci panieńskiej ciąży szybko stawał się widoczny.

W noc Przesilenia Letniego ożywała legenda o Kwiecie Paproci, zwanym także Perunowym Zielem. To właśnie w sobótkową noc pary odchodziły od ognisk i udawały się w głąb lasu, aby szukać tego magicznego, nieistniejącego z botanicznego punktu widzenia, kwiatu. Podania mówiły, iż ten, kto odnajdzie Kwiat Paproci, zyska Siłę, Mądrość i Ogromne Bogactwo. Zazwyczaj biesiadnicy powracali z kwitkiem – choć wcale nie wyglądali na smutnych! Mogli za to wraz z wybranką swojego Serca, w sposób rytualny, przeskoczyć przez płomienie ogniska i tym samym połączyć się węzłem małżeńskim, nawet wbrew planom starszyzny rodów! Powstałe w ten magiczny sposób małżeństwa były bardzo szczęśliwe, ponieważ zawarte były bez przymusu i oparte na najprawdziwszej, szczerej Miłości.
Zwyczaje sobótkowe są pradawne, co nie znaczy, że straciły na aktualności! Znając je, możesz połączyć ich tradycyjną Moc z dzisiejszymi potrzebami i możliwościami. I choć współczesne pary przeważnie nie muszą tłumaczyć się rodzicom ze swoich sercowo-łóżkowych wyborów, a romantyczne szukanie mitycznego ziela często zastępuje wspólne oglądanie seriali na kanapie, to warto uśmiechnąć się do dawnej krwi w sobie i w ten dzień obudzić całą Magię, która w nas mieszka!

Litha – znajdź swojego Świetlika!
Litha to czas Równowagi i Harmonii dwóch żywiołów – Ognia i Wody, Słońca i Księżyca, Mężczyzny i Kobiety. Rytualistyka tego święta jest bardzo różna i mocno związana z wierzeniami i obrzędowością poszczególnych obszarów geograficznych. Ma jednak wspólny mianownik, łączący każdą z celebracji. Tym elementem jest świętowanie i pochwała Miłości.
Podczas Przesilenia Letniego wiele może się wydarzyć i życie może nabrać całkiem nowego kolorytu. Sprzyja temu cały Wszechświat – niezależnie, czy wierzysz w Elfy, czy w Anioły, czy też w jedne i drugie. 21 czerwca to początek Lata, otwórz się więc na rozkwit lata w Sercu!

Poczuj każdą komórką ciała jego kolory, zapachy, otul się ciepłym, letnim Wiatrem, zanurz stopy w górskim Strumyku, poczuj dłonią puls Rzeki. Odejdź od komputera, wyłącz smartfona i tablet. Poczuj pierwotne zjednoczenie z Naturą. Weź za rękę ukochaną osobę i poczujcie, jak wypełnia was Miłość, Radość i Pożądanie! Jeśli Twoje Życie nie jest jeszcze odwzajemnione Życiem partnera lub Partnerki, a Twoja Miłość nie zna adresata, w kierunku którego mogłaby popłynąć wartkim nurtem, właśnie znalazłeś się w punkcie, w którym możesz go odnaleźć**!

Litha nazywana jest również Świętem Świetlików. Zupełnie tak jak one, wydzielamy feromony – unikatowe kompozycje chemiczne, dzięki którym jednym partnerów magnetyzujemy, innych zaś odpychamy fizycznie. Na poziomie Energii emanujemy natomiast własnym, niepowtarzalnym Światłem. Magia Przesilenia Letniego zgłaśnia to Światło, całą mocą Lata i błogosławieństwem połączenia z tradycją. Daje więc szansę na to, byś i Ty odnalazł swojego Świetlika! Wystarczy, że wyrazisz Wolę, by Wszechświat połączył Twój Czas z Czasem osoby, z którą możesz pomnożyć potencjały najwyżej i najgłębiej!

Tego dnia nie wahaj się opowiedzieć o swoich pragnieniach Drzewom i Kwiatom, zwierzyć się Wodzie i powierzyć w Ogień to, czego pragniesz doznać. Każdy z Żywiołów słucha Cię i pragnie pomóc w tym, by najpiękniejsza z możliwych Miłości przydarzyła się Tobie w tym Świecie. A tym samym – Tobą i Twoim Życiem Światu. Niech wydarzy Ci się zatem najpiękniejsza Magia Lithy, jaką docenisz i jaką potrafił będziesz żyć na poziomie Ciała, Umysłu i Duszy! Niech w tej Miłości zrodzą się w Tobie miliardy iskier Pasji i tysiące kropli Wzruszenia! Niech drzwi Twojego Serca otworzą się i przyjmą w siebie pierwiastek Cudu, który zawoła w Ciebie przyszłe Najpiękniejszości i Najważniejszości!
A każdy atom kwitnącej Natury niech obudzi pełen rozkwit Natury w Tobie.
Miłość i Moc, Miłość i Moc, Miłość i Moc!

* Całkowicie błędnie – wszakże to Wielki Sabat!
** Znajdź na naszym kanale w serwisie YouTube filmik pod tytułem “Czar na przyciągnięcie partnera”. Litha jest idealnym dniem, by jego działanie sprowadziło go do Twojego życia w spektakularny, lecz zarazem najprostszy z możliwych sposobów. Powodzenia!

***

Rytuały w Lithę zależą tylko od nas, jednak niektóre dawne obrządki warto wziąć pod uwagę, aby połączyć się ze swoimi korzeniami i mądrością Przodków.
W związku w tym, z wielką przyjemnością zapraszamy Was do świętowania tego szczególnego czasu z Wiedźmą Anją Anną oraz Akademią Ducha!

To jedyna taka noc w roku!

Celebruj triumf światła oraz miłości!

***

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Prowadząca: Wiedźma Anja Anna

Data: 21.06.2019 (Piątek)
Godz. 18:00 – 23:55

Link do webinaru: http://www.ekademia.pl/kurs/Litha2019

W razie problemów lub pytań natury technicznej proszimy o kontakt: webinar@akademiaducha.pl

***

Widzimy się po aktywnej stronie Granicy Działania!!!
Stań się Arcydziełem Swojej Duszy!
Ze środka Atlantyku, z autostrady do nieba i z każdego zakątka świata, gdziekolwiek wtedy będziesz!

***

UWAGA: Te warsztaty nie są wyłącznie panelem szkoleniowym. Uczestnictwo w nich bezpośrednio powoduje zmiany w życiu. Jeśli pragniesz, by Twój los się odmienił – zapraszamy!

Nie ma większej inwestycji w siebie jak ta, która daje możliwość zmiany, rozwoju i wzrostu.

Stań się Arcydziełem Swojej Duszy!
Gotowi, aby obudzić swoją wewnętrzną potęgę?

Zapraszamy!

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram