Święto Światła *Yule*

Święto Światła

*** YULE ***
Święto Światła

WEBINAR (szkolenie internetowe)

Link do webinaru: www.ekademia.pl/kurs/Yule2018

PAMIĘTAJ O TYM, ŻE MOC TEGO RYTUAŁU NIE TRACI NIGDY NA WARTOŚCI. MOŻESZ WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ ZA MIESIĄC, ROK I ZA STO LAT. MAGIA JEST PONADCZASOWA I ZAWARTEGO TU RYTUAŁU MOŻESZ UŻYĆ ZAWSZE!

Już 21 grudnia Narodziny Nowego Roku i Nowego Życia – Yule, czyli dnia, w którym Mrok ostatecznie przegrywa ze Światłem, a dni stają się coraz dłuższe i bardziej wypełnione blaskiem. To punkt zwrotny cyklu w kole roku – koniec starego, początek nowego. Jedyny taki dzień w całym roku, kiedy to noc jest najmroczniejsza, a pora świetlista najkrótsza – astronomiczne Przesilenie Zimowe.

Yule – Święto Życia i Światła
W tym najciemniejszym momencie roku obchodzimy Święto Światła – święto odradzania się, płodności i nadziei. Po tej nocy światło zaczyna przezwyciężać ciemność – kiełkuje nowy cykl Natury. Sabat Yule obchodzony jest 21 grudnia, jest to prawdopodobnie najstarsze święto ludzkości, które przetrwało do czasów współczesnych, a same Sabaty są tak stare, jak stara jest sama Ziemia.
Wedle wierzeń naszych przodków w tę właśnie noc Bogini ponownie staje się Wielką Matką i wydaje na świat syna – Pana Światła. Z dnia na dzień staje się on mocniejszy i ociepla Ziemię swoim blaskiem, obdarza radością i energią życia. Bogini Matka – Ziemia, jej Syn – Bóg Słońce. W tym najciemniejszym momencie roku ludzie czcili powrót Boskiego Dziecka, które przynosi światło, ciepło i życie. Koło Roku obraca się, przekraczając śmierć i przynosząc nowe życie. I jednocześnie w tę ciemną noc w naszych Duszach rodzi się nowa iskra nadziei – Święty Ogień, Światło Świata. Koło Roku obróciło się raz jeszcze! Dzień się odradza, nocy ubywa. Światło wygrywa z ciemnością, przeganiając złe duchy i przynosząc szczęście w nadchodzącym nowym roku. Jest to radosne święto przypominające o reinkarnacji i wiecznym cyklu odradzania.

Światło przezwycięża ciemność
Zima to czas uśpienia i odpoczynku Natury przed nadejściem wiosny. Bogini zapada w drzemkę po porodzie i pracy. Po tej nocy światło zaczyna przezwyciężać ciemność. Palenie tej nocy świętego ognia symbolizuje odradzające się Słońce. Zima dla naszych przodków była czasem, kiedy szczególnie musieli zadbać o swój dobytek, aby przetrwać ten niepewny okres. Świętując narodziny światła, odganiali tym samym mroki przyszłości. Wschód słońca w ranek Yule był powodem do radowania się z powrotu życia. To czas ucztowania, błogosławienia życia, radości, śpiewu i tańca. Czas palenia ognia, którego blask symbolizuje odradzające się Słońce, które powróciło by ogrzać Ziemię.

Jako że jest to dzień triumfu Światła nad ciemnością, celebrujemy Światło – połączenie Życia i Natury. Świętujemy radość przynależenia i wartości więzi z bliskimi. Yule to czas oczekiwania, radości i nadziei, a także refleksji i odkrywania w sobie wewnętrznej siły. To czas na zostawienie za sobą przeszłości i spojrzenie z nadzieją na przyszłość. I tak jak odradza się Słońce, tak odradza się Dusza, a po nocy zawsze przychodzi dzień. W ten czas gromadzimy się wśród tych, których kochamy, aby dzielić się z nimi Pięknem i Miłością, by wybaczać, rozumieć i obdarzać prezentami. No i oczywiście po to, żeby jeść, pić i bawić się do woli. To także odpowiedni moment, aby zaplanować przyszłość przed sobą. Warto poddać refleksji miniony rok oraz poprzednie lata, a także zadecydować o kierunku, w jakim to życie powinno iść. Czas wytyczania sobie celów oraz myśli przewodnich na nadchodzący rok. To symboliczny czas, w którym triumfuje Nadzieja. Z ciemności i nicości wyłania się nowy Świat – świt. Śmierć daje początek Życiu.

Tego dnia odradza się wszystko.

W programie między innymi:
* Tradycja Yule
* Magiczne metody podniesienia własnej wibracji
* Metody oczyszczania szyszynki
* Nauka wysyłania Światła – wizyjnie, rytualnie oraz jako forma medytacji
* Rytuał Anielski, mający na celu zaproszenie Aniołów do Twojej rzeczywistości; w trakcie Rytuału to Ty decydujesz, na co przeznaczasz energię – prosimy o przygotowanie intencji!

Wedle tradycji naszych dziadów, świętujmy ten dzień i my w radości oraz spokoju, wśród przyjaciół – naszej duchowej rodziny. Dołącz do nas tego niezwykłego wieczoru i świętuj razem ze swoją duchową rodziną w magicznej atmosferze. Czekamy na Ciebie, by podzielić się wiedzą magiczną. Nie zabraknie także Rytuału Anielskiego, dzięki któremu zaprosisz Anioły do swojej rzeczywistości. Będziemy także uczyć się wysyłać Światło – wizyjnie, rytualnie oraz w formie medytacji. Tak niezwykłego wieczoru nie może Cię zabraknąć.

Wydarzenie poprowadzi dla nas Wiedźma Anja Anna. Otworzy nowy rok, żebyśmy wszyscy wysłali do Źródła swoje plany, marzenia, postanowienia. Aby w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy stały się owocami naszej pracy oraz dopełnieniem energii w materii.

Widzimy się! Miłość i Moc!

***

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Prowadząca: Wiedźma Anja Anna

Link do webinaru: www.ekademia.pl/kurs/Yule2018

Niech iskra ze Źródła w każdym z Was rozświetli całe Wasze życie!

Zapraszamy!

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram