Odkryj swój wewnętrzny symbol mocy

symbol mocy

Świat jest pełen symboli. Mogą to być sygnały pochodzące od Wszechświata, wskazówki od Aniołów lub naszych duchowych przewodników, podszepty naszego wewnętrznego głosu. Co z nimi robić? Nauczyć się je dostrzegać, a następnie odczytywać ich znaczenie. Po co? Aby dać się prowadzić ku celom swojej duszy i eksplorować swój rozwój osobisty. Sprawdź, jak odnaleźć swój symbol mocy.

Symbole mocy to wyjątkowa wibracja energii pod postacią geometrycznych wzorów. Dla każdego ujawniają się indywidualnie. Pomagają odkryć życiową ścieżkę, którą dusza wybrała na tę inkarnację. Możesz dzięki temu lepiej zrozumieć siebie. Pozwalają na pracę ze swoją podświadomością, świetnie sprawdzą się do medytacji. Przemawiają wprost do twojej podświadomości i pozwalają pracować z ukrytymi tam wzorcami. Noszone przy sobie służą również jako talizman ochronny i przynoszący szczęście. Sprawdzają się w trudnych chwilach, kiedy to często zapominamy o swojej wewnętrznej mocy. Ona zawsze jest w nas, czeka aż sobie o niej przypomnimy, dokopiemy się do niej i użyjemy jej.

Może cię również zainteresować artykuł: Słownik Magii: Tajemnica pentaklu

Mentalne ćwiczenie pomagające odkryć symbol mocy:

Krok pierwszy

Połóż się w bezpiecznym i wygodnym miejscu. Zrelaksuj swój umysł i ciało. Skup się na swoim oddechu, weź kilka głębszych wdechów i dłuższych wydechów. Wyobraź sobie, że z każdym wdechem doładowujesz się pozytywną energią, a wraz z każdym wydechem wyzbywasz się negatywnej energii. Następnie wyobraź sobie, że stoisz u progu wejścia do budynku.

Krok drugi

Kiedy poczujesz się gotowy, przekrocz próg. Pomieszczenie, w którym się znajdujesz to miejsce twoich myśli, emocji i obrazów mentalnych. Uważnie rozejrzyj się wokół i wyłap każdy szczegół.

Krok trzeci

W odległym rogu zobaczysz pudełko z kluczami. Daj sobie czas i otwórz je, gdy poczujesz gotowość. Pudełko zawiera to, co jest dla ciebie ważne i bliskie twojemu sercu – będzie to twój osobisty symbol mocy. Wyjmij je z pudełka, przypatrz mu się dokładnie. Pomyśl o jego znaczeniu i tym jak jego odkrycie może pomóc w twoim rozwoju. Gdy odkryjesz jego znaczenie, odłóż go na miejsce.

Krok czwarty

Powoli, gdy poczujesz właściwy moment, zamknij pudełko i wycofaj się. Weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Następnie opuść pomieszczenie przez te same drzwi, co na początku. Otwórz oczy i daj sobie kilka minut na rozbudzenie, rozciągnięcie, dalszy relaks. Pomyśl o symbolu, który widziałeś w pudełku. Zastanów się jak możesz go połączyć ze swoim życiem.

Następnie chwyć po papier i przybory do rysowania. Narysuj swój symbol mocy, póki wyraźnie go pamiętasz.

Później możesz powiesić go w widocznym miejscu i medytować z nim. Świetnie też sprawdzi się jako wzór tatuażu lub wzór do wyrobienia wisiora do noszenia.

Może cię również zainteresować artykuł: 15 rzeczy, których nie wiedziałeś o świętej sylabie “OM” 

Źródło: pixabay.com

W jaki jeszcze sposób możesz odkryć symbole mocy?

Wybierz się do galerii, zwłaszcza Muzeum Sztuki Współczesnej. Poszukaj wzoru, który cię szczególnie przyciągnie. Wybierz ten, który wypełni cię pozytywną energią. Daj sobie czas. Zrelaksuj się i po prostu chłoń dzieła sztuki, a nuż, któryś okaże się tym właściwym.

Albo pobaw się w artystę! Wyjdź na zewnątrz, obserwuj budynki, znaki, naturę. Zacznij rysować. Zobacz jakie wzory tworzy twoja podświadomość. A może podpowiada tobie jakieś słowa. Koniecznie zanotuj je i zastanów się jak możesz odnieść je do swojego życia.

Możesz też popracować z kartami tarota. Są pełne symboli. Przeglądaj je, obserwuj jak na ciebie wpływają, odnotuj konkretne wzory. A później sprawdź ich znaczenie. Zapytaj też siebie, co to znaczy. Możesz położyć się z taką intencją spać i zobaczyć, co podświadomość podpowie ci w snach.

Symbol mocy to narzędzie pomagające na ścieżce rozwoju osobistego. Pomaga w chwilach zwątpienia, ułatwia pozytywne afirmacje (na przykład „jestem bezpieczny” lub „przyciągam do siebie szczęście, wszystko mi sprzyja”). Pomaga odkryć to, co jest już w nas – naszą wewnętrzną moc, ochronę, radość, przeznaczenie. Jego odkrycie może być początkiem lub kolejnym szczeblem na drodze do poznawania siebie, autoekspresji i życia w zgodzie ze swoim sercem.

Może cię również zainteresować artykuł: Znaczenie magicznych symboli – czy wiesz co nosisz?

Arunika

 

Bibliografia:
soulandspiritmagazine.com/how-to-uncover-your-personal-power-symbol-with-a-4-step-visualisation/
consciousreminder.com/2019/03/15/what-is-your-personal-power-symbols

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram