Obrazy słowne, czyli symbole Sabiańskie – BARAN

symbole sabiańskie

Obrazy słowne, które są opisem kolejnych stopni znaków zodiaku – to nic innego jak Symbole Sabiańskie. Każdy z obrazów oznaczony jest nazwą znaku i stopniem (a każdy znak zodiaku ma ich 30). Wszystkie opisy są krótkie, symboliczne i działają na wyobraźnię. Najłatwiej jest je interpretować wewnątrz siebie, przez własny filtr, ale równie cenne jest zapytanie o interpretację osób trzecich. Dla każdego symbol będzie oznaczał co innego, ale mimo to, wieloletnia praktyka wskazuje na to, że zawsze jest to symbol trafiony. Czyżby wielowymiarowość, abstrakcja i niepowtarzalność Symboli Sabiańskich działa na podświadomość, wyrywając z niej najistotniejsze informacje na nasz temat?  

Astrologia

Symbolami Sabiańskimi możemy posługiwać się na kilka sposobów. Jednym z nich jest zagłębienie się w astrologię. Stosując w praktyce interpretację stopni znaków w odniesieniu do horoskopu urodzeniowego, możemy odsłonić głębokie znaczenie horoskopu, które nie rzucało się w oczy za pierwszym razem. Badając położenie planet w znakach, możemy odkryć ich głęboki sens. Jeśli słońce świeci na twoim 14 stopniu Barana, prawdopodobnie miotasz się w poszukiwaniu swojej drogi życiowej, próbując podążać za naturalnym rytmem (“Wąż wijący się u stóp mężczyzny i kobiety. Wskazuje na utożsamienie się w dwubiegunowym związku z bezosobowym rytmem naturalnej energii”). Aby znaleźć odpowiedni symbol dla swoich planet, wystarczy zaokrąglić do góry stopień, w jakim planeta się znajduje. Jeśli Księżyc występuje w Raku – 20° 07′, to znaczy, że interesuje nas symbol Sabiański z 21 stopnia Raka. Oprócz horoskopu urodzeniowego, warto zastosować je również w tranzytowych, progresywnych czy horarnych horoskopach. Zagłębiając się w symbolikę sabiańskich inspiracji, możemy na podstawie swojego horoskopu urodzeniowego dotrzeć głęboko do sekretu swojej egzystencji.

Może cię również zainteresować artykuł: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Właściwości wróżebne

Symbole Sabiańskie mają też zastosowanie jako symbole wróżebne. Z racji tego, że opisy są dość dosłowne mimo swojej abstrakcji, ich interpretacja jest prosta i łatwa, często przychodzi na myśl jako coś oczywistego. Aby skorzystać z symboli i uzyskać odpowiedź na pytanie, można:

  1. W myślach wybrać liczbę od 1 do 360
  2. Wylosować karteczkę z Symbolem Sabiańskim
  3. W myślach wybrać znak zodiaku i liczbę od 1 do 30
  4. Wylosować w pierwszej kolejności (karty, fiszki) 1 z 12 znaków zodiaku, a potem 1 z 30 symboli

W jaki sposób interpretować symbol? Zaczynamy od ogólnego wrażenia i emocji, jakie w nas wyzwala. Następnie skupiamy się na każdym wyrazie po kolei i szukamy odpowiedzi w sobie. Sesja z Symbolami Sabiańskimi przypomina Tarota, czyli czytanie z symboli.

Źródło: unsplash.com

SYMBOLE SABIAŃSKIE  – BARAN

1 stopień. Z morza wynurza się kobieta obejmowana przez fokę. Wskazuje na powstanie nowych form oraz potencjału świadomości.

2 stopień. Komik, który ukazuje ludzką naturę. Wskazuje na zdolność do obiektywnego spojrzenia na siebie i innych.

3 stopień. Kamera z profilem człowieka, przypominającym kształtem kontury jego kraju. Wskazuje na podtrzymującą siłę całości.

4 stopień. Para zakochanych na samotnym spacerze. Wskazuje na postępującą polaryzację energii, które są niezbędne do spełniania życiowych funkcji.

5 stopień. Trójkąt ze skrzydłami. Wskazuje na zdolność do samotranscendencji.

6 stopień. Kwadrat z rozświetlonym bokiem. Wskazuje na emocjonalne pragnienie konkretnej i ustabilizowanej egzystencji.

7 stopień. Człowiekowi udaje się wyrażać jednocześnie na dwóch poziomach istnienia. Wskazuje na pierwszą świadomość dwoistej natury człowieka i wynikających z tego możliwości.

8 stopień. Wielki damski kapelusz ze wstążkami powiewającymi na wschodnim wietrze. Wskazuje na ochronę i duchowe przewodnictwo podczas rozwoju świadomości.

9 stopień. Kryształowa kula. Wskazuje na rozwój wewnętrznej świadomości organicznej całości.

10 stopień. Nauczyciel daje nowe symboliczne formy tradycyjnym wyobrażeniom. Wskazuje na rewizję postawy na początku nowego cyklu doświadczeń.

11 stopień. Przywódca narodu. Wskazuje na siłę wynikającą z formalnej integracji zbiorowego pragnienia porządku.

12 stopień. Uformowany w trójkąt klucz dzikich gęsi. Wskazuje na idealistyczne zaufanie do emocjonalnego obrazu uniwersalnego porządku.

13 stopień. Niewypał bomby świadczący o nieudanym proteście społecznym. Wskazuje na przedwczesną ocena możliwości nagłego przekształcenia statusu quo.

14 stopień. Wąż wijący się u stóp mężczyzny i kobiety. Wskazuje na utożsamienie się w dwubiegunowym związku z bezosobowym rytmem naturalnej energii.

15 stopień. Indianin tkający ceremonialny koc. Wskazuje na projekcję w codziennym życiu świadomości całości i spełnienia.

16 stopień. Duchy natury pracujący w świetle zachodzącego słońca. Wskazuje na dostrojenie się do mocy niewidzialnych sił natury.

17 stopień. Dwie dostojne stare panny siedzą w milczeniu. Wskazuje na zdolność do przekształcenia naturalnego braku mocy w równowagę i wewnętrzny spokój.

18 stopień. Pusty hamak rozciągnięty pomiędzy dwoma drzewami. Wskazuje na konstruktywną zmienność aktywności i wypoczynku.

19 stopień. Latający dywan ze wschodniej baśni. Wskazuje na wykorzystanie twórczej wyobraźni.

20 stopień. Dziewczynka karmiąca zimą ptaki. Wskazuje na przezwyciężenie kryzysu dzięki współczuciu.

21 stopień. Bokser wkracza na ring. Wskazuje na wyzwolenie i gloryfikację społecznej agresji.

22 stopień. Brama do ogrodu wszelkich spełnionych pragnień. Wskazuje na dostatek stworzony dzięki wspólnocie i współpracy.

23 stopień. Kobieta w ciąży ubrana w jasną letnią sukienkę. Wskazuje na płodność.

24 stopień. Firanki w otwartym oknie przybierające kształt rogu obfitości. Wskazuje na otwarcie na dopływ duchowych energii.

25 stopień. Możliwość uzyskania doświadczeń na dwóch poziomach istnienia. Wskazuje na odkrycie nowych możliwości.

26 stopień. Człowiek obdarzony większą ilością darów niż może on unieść. Wskazuje na obsesję możliwości.

27 stopień. Dzięki pomocy wyobraźni utracona możliwość zostaje odzyskana. Wskazuje na rewizję postawy i wewnętrzne przewartościowanie.

28 stopień. Liczna publiczność zgromadzona naprzeciw wykonawcy, który zawiódł jej oczekiwania. Wskazuje na konieczność gruntownego przygotowania oraz samokrytycyzmu.

29 stopień. Muzyka sfer. Wskazuje na dostrojenie się do kosmicznego porządku.

30 stopień. Staw ze stadem kaczek. Wskazuje na uświadomienie sobie naturalnych ograniczeń.

W kolejnych artykułach z serii SYMBOLE SABIAŃSKIE przedstawimy kolejne znaki wraz z symbolami stopnia. Bądźcie z nami!

Może cię również zainteresować artykuł: Czym są Runy? Odkryj tajemnicę kryjącą się w germańskich znakach

Nadine Lu

 

Źródło:
astrowiki.eu/index.php?title=Sabian_Symbols
integra.wordpress.com/2007/09/02/symbole-sabianskie-wyrocznia-xxi-wieku/
sabian.org/sabian_symbols.php

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *